تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهر شهر قم به ۳۲۰۰ تخت بیمارستانی احتیاج دارد

معاون توسعه مدیریت و مراجع دانشگاه علوم پزشکی شهر قم بازنمایی بیمارستان های فرقانی و بیمارستان شهدا را در زمینه اجرای همین تعهدها بررسی کرد و اضافه کرد: که از ۸۰۰ تخت بیمارستانی تعداد ۳۵۰ تخت در قالب مجموعه بیمارستان فرقانی و ۱۷۲ تخت نیز در قالب بیمارستان شهدا دایر شده هست.

وی تصریح نمود: این رقم بدون بیمارستان هزار تخت خوابی خاتم هست که مراحل اولیه خود ساخت خود را می گذراند و از پیشرفت خوبی نیز بهره مند هست.

آن طور که اکرمی گفته هست تا پیش از بازنمایی بیمارستان شهدا حدود ۴۰۰ تخت از ۸۰۰ تخت پایبندی شده وزارت بهداشت باقی مانده بود که ۱۷۲ تخت دیگر آن با بهره برداری از بیمارستان شهدا به چرخه معالجه استان افزوده گردید ۲۲۰ تخت خواب نیز با بهره برداری از بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) در اختیار مردم شهر قم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به نرمال لازم برای بهره مندی از تخت های بیمارستانی تصریح کرد: وزارت بهداشت ۲ و ۸ دهم تخت به ازای هر هزار نفر را به عنوان نرمال لازم مطرح نموده هست که شهر قم با جمعیت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری برای رسیدن به این رقم ۳۲۰۰ تخت بیمارستانی احتیاج دارد.

اکرمی دنبال کرد: هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در بخش دولتی و ۴۵۰ تخت بیمارستانی استان در بخش خصوصی و خیریه در حال فعالیت هست که اخیراً هم ۱۷۲ تخت بیمارستان شهدا به این رقم افزوده شده هست و هنوز برای رسیدن به این نرمال فاصله وجود دارد.

به گفته معاون توسعه مدیریت و مراجع دانشگاه علوم پزشکی شهر قم با ساخت بیمارستان های قلب آیت الله سیستانی و بیمارستان هزار تخت خوابی که دو تا سه سال آینده به بهره برداری خواهند رسید شهر قم نخستین استانی هست که به این نرمال می رسد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95446

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.