تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهسواری: فوتبال در ایران ابزاری برای تألیف رای شده هست

تیم فوتبال صبای شهر قم در بعد از یک فصل حضور در لیگ دسته یک نتوانست نتیجه های خوبی کسب نماید و در انتهاء هفته بیست و نهم و با شکست ۸ بر صفر مقابل اکسین البرز به لیگ دسته دوم سقوط نمود. ناصر شهسواری که یکی از مدیران این باشگاه در برهه های متفاوت بود، در اظهار کرد وگو با ایسنا به توصیف نحوه تشکیل صبا تا سقوط این تیم به لیگ دسته یک پرداخت. او در مورد نحوه تشکیل این تیم اظهار کرد: وزارت دفاع در سال ۸۱ با انتقال تیم مهمات سازی به باتری سازی نیرو که مدیریت آن در اختیار سردار احمد شهریاری بود موافقت کرد. این تیم بعد از انتقال به صباباتری تغییر اسم داد. تیم صباباتری در لیگ یک کشور فعالیت داشت که در سال نخست حضور خودش نتوانست نتیجه های دلخواه مدیران را کسب نماید. بعد از این سال من و شهید تهرانی مقدم به کادر مدیریتی صبا اضافه گردیدیم.

مدیر سابق صبا باتری اضافه کرد: ما با برنامه ریزی علمی و عملی و با آوردن مربی متخصص و با تجربه و بازیکنان باانگیزه و با تجربه پا به مسابقات گذاشتیم. هدف از شرکت در این دوره از رقابت ها، قهرمانی در لیگ یک و پس از ان مدعی شدن در لیگ برتر بود که همین اتفاق هم اتفاق افتاد. ما در آن سال قهرمان لیگ دسته یک گردیدیم و فصل بعد که در لیگ برتر حاضر بودیم توانستیم به قهرمانی جام حذفی برسیم.

شهسواری در مورد ساخت ورزشگاه صباشهر اظهار کرد: باشگاه صبا استادیومی با استانداردهای فیفا ایجاد کرد که در آن بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان قاره آسیا برگزار گردید.

او در ادامه از انتقال باشگاه صبا به شهر شهر قم اظهار کرد و گفته بود: با تصمیم های غیرعقلانی و غیرقانونی رییس سازمان ورزش وقت، تیم های ریشه دار کشور نابود گردیدند. با انتقال احمد شهریاری از صباباتری با آمدن مدیریت جدید، وزارت دفاع مثل نیروی انتظامی دیگر رقبتی به تیم داری نداشت. در حالی که صبا خریداران بسیاری در تهران داشت، با پیگیری نمایندگان مجلس و سازگاری سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال و فرمان رییس جمهور وقت، تیم به شهر مقدس شهر قم منتقل شد. این استان هیچ تجربه ای در لیگ یک و برتر نداشت و بدتر از آن مدیران فوتبالی باتجربه در این شهر وجود نداشت و منحصرا به عشق این که یک تیم لیگ پیروزی دارا باشند اقدام به تیم داری کردند.

این مدیر سابق صباباتری با بیان این که تیم فوتبال صبا بعد از انتقال به شهر قم زیر نظر استانداری قرار گرفت، اظهار کرد: من در جلساتی که با استاندار وقت شهر قم، محمد ناظمی اردکانی داشتم به فراهم شدن بودجه کافی برای شرکت در رقابت های آسیایی و لیگ برتر و تیم های پایه تاکید کردم. با این وجود چون انتقال صبا به شهر قم ضربه مهلکی به تیم وارد کرده بود، صبا نتیجه های متوسطی در قاره آسیا و لیگ برتر به دست آورد اما بهر صورت تیم جمع و جور گردید.

شهسواری اضافه کرد: بعد از رفتن ملاحی و کریمی، استاندار شهر قم دو مرتبه پیشنهاد مدیرعاملی این باشگاه را به من کرد که دو مرتبه به سبب مشغله کاری نتوانستم بپذیرم و این بار احمد شهریاری را معرفی کردم که بعد از برپایی جلسه با استاندار و هیات مدیره، او به عنوان مدیرعامل انتخاب گردید. شهریاری با تحولات بسیاری که در بدنه باشگاه ایجاد کرد، نتیجه های قابل قبولی به دست آورد و مورد پشتیبانی استاندار هم قرار داشت اما با تغییر استاندار پشتیبانی از تیم صبا قطع گردید و بی توجهی مدیران به استعفای شهریاری منتج گردید. در فصل بعد تیم به غمخوار سپرده گردید که او با آوردن اسپانسر توانست تیم را یک فصل اداره کند اما این نسخه هم یک سال بیش تر پاسخ نداد و در فصل بعد تیم از استانداری به تربیت بدنی شهر قم انتقال پیدا نمود.

او در مورد شرایط صبا بعد از انتقال به تربیت بدنی استان شهر قم، اظهار کرد: تیم بعد از این انتقال بی برنامه بود و بدون حمایت کننده مالی و اسپانسر ماند و همین مسئله موجب گردید تا بازیکنان نامدار و کادرفنی این تیم که علی دایی سرمربی آن بود از این تیم جدا گردند. از همین جا استارت نابود شدن صبا خورده گردید. تیم به اشخاص و مالکان جدید واگذار گردید و نبود پایبندی، برنامه و بودجه و داعیه لازم و پشتیبانی نکردن مدیران استان تیم صبا را وارد یک بحران بزرگ کرد تا آن سال به لیگ یک سقوط کند.

شهسواری دنبال کرد: متاسفانه در لیگ یک تیم مالک و بانی و مهمتر از همه بودجه نداشت تا درنهایت صاباتری که مشخص نشد مالک کلیدی آن کیست مثل راه آهن و پاس به لیگ پایین تر سقوط کند. الان مدیران از ریاست جمهوری گرفته تا وزارت ورزش و رییس فدراسیون فوتبال و مدیران شهر و نمایندگان مجلس کجا هستند؟ آنان باید پاسخ قانون شکنی و ندانم کاری را به هواداران تیم های دوست داشتنی کشور بدهند. همه کارشناسان نهیب زدند که این انتقال ها اشتباه هست و مطمئنا به نابود شدن تیم های ریشه دار منتج می گردد.

او در انتهاء اظهار کرد: باشگاه های فوتبال در همه جای دنیا به عنوان یک بنگاه اقتصادی شناخته می گردند ولی در این جا فوتبال بازی سیاسیون برای رای جمع کردن شده هست.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94888

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.