تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهیدی که فرمانده گمنام مقاومت از سوریه تا لبنان و مربی جنگ افزار و تاکتیک بود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دو مرتبه هم خبر آمد یک فرمانده دیگر در سوریه به شهادت دست یافته هست. آن هم نه در عزیمت اول یا دومش به سوریه؛ در حالیکه سال‌ها در جبهه مقاومت سوریه فعالیت داشته و به عنوان یک مستشار نظامی زبده، راهنمای زیادی از رزمندگان بوده هست. تقریبا شاید بتوان اظهار کرد تمام گروه‌های مقاومت منطقه، محمد معافی را بشناسند و اکنون در حسرت از دست دادنش، غمگینند. مقاومت اسلامی نجبای عراق، حزب الله لبنان، رزمندگان ایرانی و … اسم شهید محمد معافی را در کنار شهید محمود رضا بیضایی و شهید مرتضی مسیب زاده، درخشان و ماندگار می‌بینند.

""محمد معافى" متولد شهرستان نکا در استان مازندران، فرمانده زبده نظامی و مستشار ایرانى با اسم جهادى "صابر" که در سوریه شهید شد. این شهید مدافع حرم در ۳۰ دى ماه ۹۶ در شهر البوکمال واقع در استان دیرالزور سوریه در دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به دوستان شهیدش ملحق شد. شهید معافی متولد سال ۶۱ بود که در ۳۵ سالگی شهید شد.

به هم قول داده بودیم که با هم به شهادت برسیم

حبیب احمدی در صحبت با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به ارتباط نزدیکش با شهید محمد معافی می‌گوید: من از دوستان نزدیک شهید معافی بودم. از روزی که به سپاه رسیدیم با هم بودیم و در کنار هم و همسایه یکدیگر بودیم. به هم قول داده بودیم که با هم به شهادت برسیم اما محمد مرا تنها گذاشت.

در عملیات خان‌طومان تلفات زیادی از دشمن گرفت

او در ادامه از خصوصیات اخلاقی شهید معافی چنین می‌گوید: محمد یک آدم بسیار با اخلاق، صبور و خلاق بود و همه وی را به عنوان یک فرمانده میدانی قوی می‌شناختند. در عملیات خان طومان ضربه‌هایی که محمد به تکفیری‌ها وارد کرد اصلا قابل وصف نیست. از آنان تلفات زیادی گرفت ولی دشمن کوردل همیشه دنبال جوانان ماست تا آن‌ها را شهید کند و بتواند به اندازه یک نفر هم که شده از یاران ولایت کم کند. همه دوستانی که در این راه شهید شدند، دوستان و حافظان ولایت بودند.

گروه‌های تکفیری درصدد حذفش برآمدند

احمدی از آخرین دقیقه های مکالمه‌اش با این شهید و نحوه شهادتش چنین می‌گوید: همیشه همدیگر را "داداش" صدا می‌زدیم. » ..» وی را پیدا نمودم ولی دیگر زمانی که شهید شده بود.

اگر می‌ماند، مسیولیت مهمی انتظارش را می‌کشید/مربی سلاح، خراب کردن و تاکتیک بود

همرزم شهید معافی با اشاره به تخصص‌های این فرمانده شهید و گستره فعالیت‌هایش می‌گوید: محمد در عملیات‌ها در عراق، سوریه و لبنان سخن برای گفتن داشت. یکی از نیروهایی بود که می‌توانست آنچنان پیشرفتی کند که مسیولیت مهمی در سپاه یا در اداره نظام داشته باشد. امید دارم ما بتوانیم راهش را ادامه دهیم. او فرمانده بود. مربی سلاح، خراب کردن، تاکتیک، تماما مسلط به زبان انگلیسی و عربی و فرمانده میدانی قوی بود.

با گروه مقاومت اسلامی رزمندگان عراقی در «نجباء» هم کار کرده بود. از وقتی بچه‌های نجبا شنیدند او شهید شده هست، بی‌تاب می باشند. محمد با همه کانون مقاومت کار کرده بود. اخلاق محمد آن‌ها را شیفته خودش کرده بود. ما همرزمان شهید هم پشت رهبر ایستاده‌‌ایم و به اشاره رهبر ادامه خواهیم داد.

هرجایی که پامی‌گذاشت، آنجا را آباد می‌کرد/شهادت بیضایی بیشترین اثر را روی او گذاشت

اکبری با اشاره به مدت حضور شهید معافی در محرو مقاومت می‌گوید: از سال ۲۰۱۱ که جنگ سوریه آغاز شد، محمد به سوریه تردد داشت. پشت فرماندهانی که محمد با آن‌ها کار می‌کرد به وظیفه شناسی و سخت کوشی او گرم بود. محمود بیضایی بیشترین اثر را روی محمد گذاشت چون بیضایی هم دوره‌ای او بود. محمود و محمد هر دو شهرستانی بودند. وقتی محمود شهید شد، اصلا بنیانمان از هم پاشید و ناراحتی بر ما که اطرافیان او بودیم، غلبه کرد.

او در ادامه می‌گوید: شهید مرتضی مسیب‌زاده که از دوستان صمیمی ما بود و بیشتر شهدایی که در این راه شهید شدند، همراه ما بودند. هر کدام از این بچه‌ها در حد فرمانده لشکر و یا فرمانده سپاه می باشند ولی چون در غربت شهید می‌شوند و کسی از فعالیت‌های آنان چندان خبری ندارد، در گمنامی می‌مانند. حتی در شهر هم کسی نمی‌دانست محمد چه‌کاره هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84300

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.