تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهید آوینی مغز متفکر سینمای انقلاب و اسلام هست/روایت فتح روشنگر راه سینماگران جوان هست

شهید آوینی مغز متفکر سینمای انقلاب و اسلام هست/ روایت فتح روشنگر راه جوانان استپرویز شیخ طادی نویسنده و کارگردان سینما در اظهار کرد و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص تاثیر شخصیت شهید آوینی در سینمای ایران مخصوصاً سینمای دفاع مقدس اظهار کرد: آوینی روشنگر‌راه سینماگران جوان هست.

وی آوینی را مغز متفکر سینمای اسلام قرائت کرد و دنبال کرد: از نظر من با نگاه درست و موشکافانه به سینمای شهید آوینی تمام مشکلات سینما حل خواهد گردید. ابعاد وجودی آوینی بسیار بزرگ هست و نه فقط در ایران لکن در جهان میتوان او را مغز متفکر سینمای انقلاب و اسلام دانست.

کارگردان “امپراطور جهنم” کارگردان “امپراطور جهنم” آوینی را تلفیق کننده هنر و تفکر دانست و دنبال کرد: هنر بهمراه خود تفکر می آورد و این دو مثل تار و پود مثل یک بافت جلو می روند. حال اگر بخواهیم این بافت مبدل به محصولی فرهنگی و هنری گردد احتیاج به کسی هست که آنان را به هم گره بزند و درباره سینمای دفاع مقدس و اسلام شهید آوینی کسی هست که تفکر و هنر را به خوبی فهم کرده و آنان را در کنار یکدیگر به خوبی نهادینه می کند.

وی در ادامه افزود: ما در جوانی هرگاه دچار شک می گردیدیم و یا اینکه قصد داشتیم مسیری فکری را در سینما بدرستی انتخاب نماییم به مجموعه آثار شهید آوینی مراجعه می کردیم. مجموعه آثار آوینی به طور مستمر برای نسل ما راهگشا و روشن گر بوده و هست. شهید آوینی بنیاد های کلیدی هنر را بهمراه داشتند.

شیخ طادی با تاکید بر ادامه راه آوینی افزود: من به واقع تاسف می خورم که هنوز ادامه دهنده ای در حد و شان شهید آوینی در سینما وجود نداشته و امید دارم روزی سینماگران جوان با درکی صحیح از سینمای آوینی ادامه راه او را پیگیری کنند تا یک روز جانشین خوبی برای آوینی در سینما دارا باشیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95155

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.