تاریخ ارسال : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهید قهاری‌سعید؛ مبارزی که دشمن با شهادتش جشن و شادی به راه انداخت

فرحناز رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سعید قهاری سعید فرمانده دلاور لشگر سه نیرو مخصوص نیرو زمینی سپاه با تشریح ماجرای شهادت این شهید معزز اظهار داشت: شهید قهاری‌سعید در نبرد با گروهک تروریستی پژاک در منطقه مرز خوی با ‌ترکیه به شهادت رسید.

همسر سردار شهید سعید قهاری‌سعید بیان کرد: شهید قهاری سعید از ابتدای خدمت خود به‌ نظام اسلامی لباس پرافتخار سپاه را بر تن کرد‌ و با همین لباس نیز به همراه همرزمانش در عملیاتی که به‌منظور پاک‌سازی منطقه خوی از فعالیت‌های گروه تروریستی پژاک انجام شد به شهادت رسید‌.

وی تصریح کرد: شهید قهاری‌سعید در زمان شهادتشان فرماندهی لشکر سه نیرو مخصوص نیرو زمینی سپاه را بر عهده داشتند و به دلیل مبارزاتشان با گروه‌های ضدانقلاب، فردی شناخته‌ شده بودند به‌گونه‌ای که اعضای گروه تروریستی پژاک ایشان را به اسم و نشان می‌شناختند.

همسر شهید قهاری‌سعید اظهار داشت: بر اساس آنچه همرزمان ایشان نقل کرده‌اند شهید قهاری سعید به همراه چند از همرزمان خود در حال بازگشت به قرارگاه بودند چرا که عملیات آنها با موفقیت به پایان رسیده بود اما در هنگام بازگشت با بالگرد در منطقه جهنم‌دره واقع در مرز خوی و ترکیه فرود آمده‌اند تا چند تن از نیروهای خودی که زخمی شده بودند را سوار بالگرد کرده و با خود ببرند که با نفرات باقی‌ مانده از گروه تروریستی پژاک برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شهید قهاری سعید و همرزمانشان در منطقه جهنم‌دره با اعضای پژاک درگیر شده و پس از نبردی سخت، ردای سرخ شهادت را بر تن کردند، افزود: هنگامی‌که پیکر شهدا را برای انجام مراسم وداع به سپاه آوردند تا خانواده‌هایشان بتوانند به‌راحتی با آنها آخرین دیدار را انجام دهند شخصاً کفن شهید قهاری را کنار زدم.

رسولی تصریح کرد: وقتی لباس ابدی شهید قهاری‌سعید را تا اندازه‌ای باز کردم علاوه بر اینکه سینه ایشان پر از گلوله بود متوجه شدم دشمنان از پشت سر با قنداق تفنگ به سر ایشان ضربه زده و جای پوتین نیز روی صورت شهید باقی‌مانده بود.

رسولی با تأکید بر اینکه اثرات باقی‌مانده از نبرد در پیکر شهدا نشان می‌داد پس از شهادت تیر خلاص به سر آنها زده‌ شده است، تأکید کرد: تا به امروز کسی به‌طور واضح درباره شهادت این شهید سرافراز به‌ویژه در استان همدان صحبت نکرده است در حالیکه هنگام شهادت ایشان یک روز عزای عمومی در ارومیه اعلام شد چراکه ۱۵ تن از عزیزان مردم در این عملیات به شهادت رسیده بودند.

وی با اشاره به اینکه لازم است پس از گذشت نزدیک به ۱۱ سال از شهادت شهید قهاری‌سعید ماجرای شهادت ایشان و همرزمانشان برای مردم تبیین شود گفت: اگرچه تمامی افرادی که همراه شهید قهاری در عملیات شرکت داشتند به شهادت رسیدند اما هنگامی‌که خبر شهادت ایشان به‌طور رسمی اعلام شد ما از طریق آشنایان متوجه شدیم رسانه‌های بیگانه و منتسب به ضدانقلاب مراسم شادی به پا کرده و این اتفاق را به یکدیگر تبریک می‌گفتند.

همسر سردار شهید قهاری‌سعید تصریح کرد: موضوع به شهادت رسیدن سردار قهاری سعید به‌ قدری برای گروه‌های ضدانقلاب به‌ویژه پژاک اهمیت داشت با وجود اینکه می‌دانستند ایشان چگونه و برای چه به شهادت رسیدند اما هنگام مراسم تشییع‌ پیکر ایشان در همدان و برنامه‌هایی که برای ایشان گرفته می‌شد مانند یادبود، هفت و چهلم ایشان زنان طرفدار و وابسته به گروه پژاک با ظاهر مختلف و لباس مبدل خود را به من و یا برخی از اعضای خانواده شهید رسانده و مدام درباره ایشان و نحوه شهادتش از ما سؤال می‌کردند.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب شهید سعید قهاری سعید به‌عنوان شهید شاخص استان همدان در سال ۹۶ ابراز کرد: شهید قهاری سعید به دلیل مبارزاتی که داشتند به‌شدت مورد نفرت و کینه گروه‌های ضدانقلاب بود به‌گونه‌ای که هنگام شهادت ایشان رفتارهای مشکوکی از خود نشان می‌دادند که ما آن را به نهادهای امنیتی گزارش دادیم بنابراین لازم است چنین شخصیتی بیش از گذشته به مردم به‌ویژه نسل جوان معرفی شود.

همسر شهید قهاری‌سعید بیان کرد: می‌خواهم با بیان مجاهدت‌های شبانه‌روزی شهید قهاری سعید مردم شهیدپرور استان همدان به‌ویژه شهرستان اسدآباد و زادگاهش چنار علیا این شخصیت نظامی که بعد از جنگ پوتین به پا کرده و در جایگاه فرماندهی لشگری، خودش در صف اول معرکه با دشمن قرار می‌گیرد و به جای استراحت و بازنشستگی و رسیدگی به خانواده، جانانه و قهرمانانه معنای زیبای ایثار را‌ به‌ منصه ظهور می‌رساند را بشناسند و به آن افتخار کنند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72943

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.