تاریخ ارسال : ۰۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهید “مرتضی مهاجر” که بود؟ +تصاویر

شهید به ورزش و بخصوص فوتبال خیلی علاقه داشت و در همان دوران نو جوانی به خاطر همین علاقه معروف بود به ماریو کمپس ( بازیکن برزیلی)

به گزارش شلمچه نیوز از گنبدکاووس، شهید مرتضی مهاجر در سال ۱۳۴۷ در روستای خرق از توابع شهرستان فاروج در یک خانواده کاملا مذهبی و مومن دیده به جهان گشود.

پدرش نام مرتضی را بخاطر ارادتی که نسبت به مولا علی بن ابی طالب(ع) داشت بر وی نهاد پدر وی آقای محمد علی مهاجری فردی مومن ومتدین بود و مادرش سرکار خانم فاطمه دلاوری بانوی مومنه و خاندار بود شهید از همان دوران پس ازتولد به همراه پدرو مادر خود در مراسمات مذهبی و مسجد شرکت می نمود.

File0005

دوران خردسالی( ۷ تا ۱۱ سالگی – دوره ابتدایی)

شهید مرتضی مهاجر در سال تحصیلی ۵۴-۵۵ تحصیلات ابتدایی خود را در گنبد در مدرسه فردوسی آغاز نمود شهید با تمام بازیگوشی و شوخ طبعی که داشت دوران ابتدایی را بدون هیچ گونه مشکلی و با موفقیت به پایان رسانید.

شهید از همان دوران خردسالی به روحانی و روحانیت علاقه مند بود و همین علاقه مندی باعث شد که بعد از پایان دوران ابتدایی به فکر تحصیل در حوزه علمیه بیفتد.

۰۵(۹)

دوران نو جوانی ( ۱۲ سالگی به بالا – راهنمایی و دبیرستان و…)

شهید بعد از اتمام دوران تحصیلات ابتدایی به خاطر علاقه ای که داشت مدتی درس طلبگی خواند شهید به ورزش و بخصوص فوتبال خیلی علاقه داشت و در همان دوران نو جوانی به خاطر همین علاقه معروف بود به ماریو کمپس ( بازیکن برزیلی) شهید با همه اهل خانواده خوب و صمیمی بود او از همان کودکیدر کنار خانواده مذهبی که داشت با امام و نهضت امام آشنا شد و شیفته امام بود و همیشه توصیه اش این بود به دوستان و خانواده که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.

شهید در همین دوران همکاری فشرده ای با بسیج و سپاه و کمیته انقلاب اسلامی داشت علی الخصوص با بسیج، شهید هیچ گاه واجبات دینی اش ترک نمی شد هروقت که شهیدی می آوردند ایشان بسیار منقلب می شدند از دوستان دوره طلبگی اش می توان از آقای مهدی قریشی یاد کرد که بیشتر با هم بودند.

۰۲(۸)

این شهید بزرگوار در مدرسه علمیه منظریه گنبد نزد حاج آقای ابراهیمی به فراگیری علوم دینی می پرداخت شهید بعد از عضویت در پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسگری گنبد اولین بار در سال ۱۳۶۲ به جبهه اعزام شد که ۱۵ ساله بود و در پایگاه شهید بهشتی اهواز مستقر بودند بعد از عملیات خیبر که در جزیره مجنون انجام شده بود خیلی از این عملیات و رشادت های نیروهای رزمنده برای خانواده تعریف میکرد.

از همرزمانش می توان به شهید سید محمد کهنه اشاره نمود که آخرین بار با وی به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید و در عملیات واافجر هشت در منطقه عملیاتی فاو شرکت نموده و در همین عملیات نیز به فیض عظمی شهادت نایل گردید.

File0017

این شهید بزرگوار بعد از انتقال پیکر مطهرش به گنبد طی یک تشیع جنازه باشکوه در جوار امام زاده یحیی بن زید ( ع) در کنار سایر شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به خاک سپرده شد.

روحش شاد یادش گرامی و پر رهرو باد.

گزارش: سیدعلی کریمیان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1366

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.