تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۵۶ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

وصیت شهید مهاجری به دانش آموزان؛ اگر امروز درس نخوانی خیانتی بزرگ به ما کرده ای!

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از آن سربازان خفته در گهواره که امام عارف ما بدان وعده داده بود شهید والا مقام علیرضا مهاجری بود.

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز( سیدعلی کریمیان) از گنبدکاووس، این شهید گرانقدر در اول دی ماه سال هزار و سیصدوچهل و یک هجری شمسی در خانواده ای کاملا مذهبی در شهرستان گنبد کاووس دیده به جهان گشود. پدر وی ابراهیم مهاجری فردی متدین و از قشر زحمتکش جامعه بود. پدر شهید به خاطر عشق و علاقه ی وافری که به ائمه ی معصومین(ع) داشت و نیز ارادت خاصی که نسبت به حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حضرت غریب الغربا ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در وجودش موج می زد. نام فرزند خود را ترکیبی از نام آن دو بزرگوار برگزید و اینگونه بود که شهید والامقام به نام زیبای علیرضا مفتخر گردید…

File0191

قطره قطره خونم فدای عقیده و ایمانم

شهید مهاجری در فرازی از وصیت نامه خویش درباره ی یاری رساندن به ستمدیدگان جهان آورده است که: «آری برادر به همین خاطر است که من باید رهسپار جبهه های حق علیه باطل شوم و امروز می روم در جبهه ی ایران برای وطنم و برای دفاع از عقیده و ایمانم و برای دفاع از ناموس و شرفم و دفاع از هموطنانم و فردا می روم در جبهه ی فلسطین و پس فردا در جبهه ی الجزایر و بالاخره می روم بیاری ستمدیدگان ورنجبرانی که در زیر ظلم و ستم ظالمان و ستمگران قرار گرفته اند میشتابم در هرکجای دنیا که باشد. و تا وقتی که قطره قطره های خونم در این راه ریخته نشود از پای نخواهم نشست.

آری برادر! امروز همین امروز میروم تا در راه خدا پیکار کنم اما برادر، تویی که امروز مدرسه سنگر توست مبادا درس نخوانی و این جامعه را بسوی کمال و سعادت پیش نبری اگر امروز درس نخوانی خیانتی بزرگ به ما کرده ای و خیانتی بزرگتر به جامعه اسلامی و به مسلمین و چه زیبا میگوید اماممان اگر خدای نخواسته درس نخوانید حرام است در مدرسه بمانید.

File0005

تاریخ شهادت: ۲۵/۲/۱۳۶۱

محل شهادت: خرمشهر منطقه عملیاتی جفیر

نحوه شهادت: اصابت ترکش خمپاره

محل تدفین: امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبد کاووس

یاد و نامش گرامی باد.

 

File0003


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=13271

  • askari ۱۳۹۴-۱۲-۲۷ - ۱۵:۵۲ - پاسخ دادن

    سلام
    سلام اقا سید خدا قوت
    ممنون از مطالب قشنگتون

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.