تاریخ ارسال : ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شهید نژاد عین را بهتر بشناسیم

شلمچه نیوز از گنبدکاووس- سیدعلی کریمیان؛ شهید سلیمان نژاد عین در مورخ یکم شهریور هزارو سیصد و سی وهشت دریک خانواده مستضعف ولی کاملا مذهبی در گنبد کاوس دیده به جان گشود.

File0784

پدرش حاج نور محمد نژادعین از افراد مومن محله بهار و مادرش سرکار خانم سلطان سجودی خانمی مومنه و خانه دار بود. شهید از همان دوران خردسالی علاقمند به کار بود.

در سن پنج، شش سالگی به مغازه برادر بزرگترش که خواربار فروشی داشت می رفت و در امور مغازه به برادر بزرگتر کمک می کرد از همان کودکی پر جنب و جوش و پرکار بود. شهید سلیمان در سال هزارو سیصدو چهل و پنج جهت تحصیلات ابتدایی در مدرسه فردوسی گنبد ثبت نام کرده و تحصیلات خود را آغاز نمود.

File0787

از دوستان این دورانش می توان به سردار شهید صمد اسودی اشاره نمود شهید از همان کودکی به هیئت های مذهبی می رفت ودر کلاس های آموزش نماز و قرآن شرکت می کرد. او کودکی خوب و مهربان بود وضمن پرداختن به درس و مشق اوقات فراغت خود را با ورزش پر میکرد. با دوستانش تیم والیبال و فوتبال تشکیل داده بودند و در محله با هم مسابقه می دادند. شهید بزرگوار از همان زمان خردسالی فردی کاری وپر استقامت و سخت کوش بود و هیچ وقت از کار کردن خسته نمی شد و از زیر کار در نمی رفت.

۵

در ایام تعطیلات تابستانی ضمن کار و کمک به برادر بزرگتر با دوستانش در زمین خاکی محله که معروف بود به زمین(نبرد) به بازی فوتبال می پرداختند. در همین دوران به خاطره علاقه اش به فوتبال و ورزش با دوستانش تیم فوتبال پیکان را راه اندازی نمودند و بصورت رسمی سایر تیم های محلی گنبد را دعوت به مسابقه دادن می نمودند و گاهی نیز به همراه تیم خود به مسابقاتی که تیم های دیگر دعوت می کردند شرکت می نمود،

با تمام این وجود هیچ گاه از فرایض دینی خود غافل نمی شد. بعد از مدتی به خدمت اعزام شدو در دوران آموزشی دوره آموزش چتر بازی را طی نموده و موفق به اخذ گواهینامه چتر بازی گردید و ضمنا شهید موفق شده بود چندین مرحله از هواپیما پرش داشته باشد. شش ماه از دوران خدمت شهید سلیمان بعد ازپیروزی انقلاب بود اما قبل از پیروزی انقلاب که به مرخصی آمده بود در تظاهرات ها شرکت می کرد و چندین بار با ضد انقلاب درگیری داشت.

شهید کلا یک سال خدمت نموده و به آغوش خانواده بازگشت و بعداز مدتی یک مغازه تعمیر گاه برای خودش دایر نمود و مدتی چندمشغول بود که با آغاز جنگ تحمیلی وبا توجه به فرمان حضرت امام (ر.ه) به همراه عده ای از دوستان، پایگاه مقاومت شهید مصطفی خمینی مسجد علوی راجهت پاسداری از انقلاب و جذب نیروهای مردمی برای دفاع از کوی برزن و همچنین جمع آوری کمک های مردمی و انتقال آن به جبهه های حق علیه باطل، راه اندازی نمودند. و به اتفاق سردار رشید اسلام شهید صمد اسودی فرمانده گردان امام حسین (ع) لشگر بیست پنج کربلا که از دوستان دوران کودکی اش بود شروع به آموزش مقدماتی نیروهای جذب شده نمودند و عده کثیری از این نیرو ها را آموزش دادند .

بعلت آموزش هاو زبده گی که داشت مدتی نیز مسئول نیرو های مردمی مسجد علوی شد و در این عرصه بسیار فعال بود و مردم و جوانان رادعوت به شرکت در ارتش بیست میلیونی می نمود وی همیشه گوش به فرمان رهبر و انقلاب بود تا اینکه تصمیم گرفت به جبهه های حق علیه باطل اعزام شود. بعلت اینکه برادر کوچکتر در سربازی بسر می برد خانواده قبول نمی کردند که او اعزام شود اما شهید سلیمان می گفت اگه نروم نمی توانم آرام بگیرم مملکت دارد از دست می رود.

۳

بلاخره شهید به فرمان امام لبیک گفت ودرسال شصت و یک به جبهه اعزام شد و در منطقه طرح کرخه نور و در پادگان حمیدیه مستقر شد که بعداز شرکت در عملیاتی در همین منطقه بعد از رشادتهایی که از خود نشان داد به آرزوی دیرینش شهادت در راه خدا در کنار چند تن دیگر از همرزمانش به شهادت رسید که همراه دوستان شهیدش شهید مستخدمین – شهید میر فندرسکی – شهید علی رضا مهاجری در یک روز طی یک مراسم با شکوه تشییع و در گلزار شهدای یحیی بن زید گنبد به خاک سپرده شد.

روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14033

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.