تاریخ ارسال : ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شورای اسلامی شهر بابل و کسب نمره قبولی؟!

با گذشت بیش از سه سال فعالیت شورای اسلامی شهربابل در چهارمین دوره که هر از گاهی با حاشیه های فراوانی همراه بوده و خبرهای خوشایندی برای شهروندان نداشته است

به گزارش خبرنگار شلمچه نیوز(زهرا مرادی) از بابل، مدیریت شهری به واسطه انتخاب و اعتماد مردم در جهت حل مشکلات و معضلات شهری نقش مهمی را به عنوان یک پارلمان محلی ایفا می کند.

بادر نظرگرفتن اهمیت و جایگاه شوراها در نظام مدیریتی کشور ونهادی کاملا مردمی که اعضای آن به واسطه اعتماد و تصمیم گیری مردم انتخاب می شوند باید به بررسی و برنامه ریزی مسائل روزمره مردم به پردازند در واقع نقش یک هدایت کننده در جهت تحقق خواسته ها و جلب رضایت شهروندی داشته و سبب پیشبرد سریع اهداف و توسعه و خدمات شهری به شهروندان گردند.

با گذشت بیش از  سه سال فعالیت شورای شهر بابل در دوره چهارم که هر از گاهی با حاشیه های فراوانی همراه بوده و خبرهای خوشایندی برای شهروندان نداشته است، آیا توانسته در مدیریت شهری موفق وتوانمند عمل کند!!

images

با توجه به ماده ۷ قانون شوراها در انتخابات ۹۶، چهار نفر از اعضای فعلی شورای شهر بابل حذف خواهند شد ۹ نفر باقی مانده چه میزان اقبال انتخاب و حضور مجدد در پارلمان شهری بابل را خواهند داشت؟

در ادامه  به برخی از وظایف شورای شهر اشاره خواهیم کرد و پاسخ سوالات را شهروندان با در نظر گرفتن وضع کنونی شهر بابل در انتخابات ۹۶ در پای صندوق های رای خواهند داد. هرچند برخی بر این باورند بیشترین تاثیر در انتخابات شورای شهر بابل رابطه خویشاوندی و یا طایفه ای است اما میزان عملکرد، تحصیلات، تخصص، تجربه وکارآمدی کاندیدها بی تاثیر نخواهد بود.

۱- اعضای شورای اسلامی شهر تا چه حد توانسته اند در آسایش  و زیبایی شهر بابل تاثیر گذار باشند؟

۲- شورای اسلامی شهر تا چه میزان توانسته نیازها، نارسایی های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی شهر را برطرف کند؟

۳- دوره چهارم شورای اسلامی در پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و رفاهی(معضل ترافیک- زباله) در شهر بابل موفق عمل کرد؟

۴- با انتخاب شهردار این شهر در مدیریت شهری، آیا سبب پیشرفت اهداف و توسعه شهری شد؟

۵- نظارت بر دخل و خرج شهرداری که در واقع امانتی بسیار ارزشمند از جانب مردم در دست شهردار است، چطور ؟

۶- اعضای شورای اسلامی شهر دوره چهارم چه اندازه در حوزه مدیریت شهری تخصص داشته و توانستند برنامه ها و طرح ها را با شناخت ظرفیت ها، مشکلات و نیازهای شهری مصوب و از همه مهمتر، پیگیری نمایند؟

۷- آیا از بین اعضای محترم شورای اسلامی شهر بابل در دوره چهارم از به کارگیری نیروها در شهرداری و سازمان های تابعه نقشی نداشته اند و اقوام وخویشان خود را به شهرداری و سازمانهای مربوطه معرفی ننموده اند؟

۸- این شورای شهر چه اندازه بر حسن اداره و حفظ سرمایه و دارایی های نقدی و غیر نقدی، اموال منقول و غیر منقول شهرداری و حساب درآمد و هزینه های آن نظارت کافی داشته است؟

۹-  در تصویب بودجه سالیانه شهرداری و سازمان های تابع چه اندازه تخصصی عمل نموده اند و بررسی های لازم را انجام داده اند؟

۱۰- در این مدت چه اندازه بر مصوبات معاملات اعم از خرید وفروش، اجاره واستیجاره در شهر و شهرداری صورت گرفته است صرفه و صلاح را در نظرگرفته و برآن نظارت داشته اند؟

۱۱- اعضای شورای شهر چه اندازه رضایت شهروندان را در امور فرهنگی، اعم از سینما، اماکن عمومی و برگزاری جشنواره ها… جلب  کردند؟

۱۲- شورای اسلامی شهر در دوره چهارم تا چه حد توانسته بر ساخت و سازهای عمرانی شهر نظارت داشته باشد؟

۱۳- برای صیانت از حقوق مردم چه اندازه دفاع کرده اند و منافع مردم رابه منافع خویش ترجیح داده واز پایمال شدن حقوق شهروندی جلوگیری کرده اند؟

۱۳۷۲۲۳۶۵۲۱_P1060698

درپایان با در نظر گرفتن تعداد کمی از شاخص های مطرح شده که تاثیر به سزایی در انتخاب فرد اصلح خواهد داشت و باتوجه به بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی، اموزشی،ب هداشتی، اقتصادی و رفاهی در شهر بابل، اعضای شورای شهر چه نمره ای از عملکردشان در مدت ۴سال از شهروندان خواهند گرفت و بی شک نمره مردم در ارزیابی شورای شهر دوره چهارم و قبولی کاندیداها در انتخابات اردیبهشت ۹۶ بی تاثیر نخواهد بود.

انتظار می رود رسانه های این شهر با توجه به رسالت خطیری که دارند با نقدهای بی طرفانه، منصفانه و خرداندیشی خود در جهت پیشرفت عمرانی و فرهنگی… این شهر کمک کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23613

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.