تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شورای عالی بیمه مقصر افزایش خودسرانه تعرفه های پزشکی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدجواد جمالی نوبندگانی، شورای عالی بیمه را مقصر کلیدی افزایش خودسرانه تعرفه های پزشکی توسط بعضی پزشکان پیش از اعلام تعرفه تعیین شده از سوی وزارت بهداشت دانست و اظهار کرد: طبق قانون تعرفه های پزشکی باید اوائل هر سال اعلام گردد چراکه با شروع سال هزینه های جایگاه ها درمانی نیز افزایش پیدا می نماید.

جمالی اظهار کرد: متاسفانه شورای عالی بیمه به طور تعمدی و برای گریز از زیر بار مسیولیت نشست ها تصمیم گیری برای تعیین تعرفه ها را به تعویق می اندازد و به این امر توجه نمی کند که افزایش هر ساله ده درصد تورم دربردارنده نیروی انسانی و حمایت هم می گردد، در نتیجه این اقدام شورای عالی بیمه هم موجب آسیب و زیان جایگاه ها درمانی شده و هم بی نظمی ایجاد می کند.

وی یادآورشد: اگر شورای عالی بیمه بر طبق قانون اواخر هر سال تشکیل جلسه دهد و در شروع سال جدید تعرفه ها را اعلام کند، این بی نظمی ایجاد نمی توان و در آن صورت اگر بعضی جایگاه ها درمانی به طور سلیقه ای تعرفه ها را افزایش دهند میتوان با متخلفان برخورد کرد.

جمالی با تاکید بر اینکه ایجاد قانون بد خوب تر از بی قانونی هست تصریح نمود: هم حالا در راستای افزایش تعرفه های پزشکی شاهد نوعی بی قانونی هستیم و این مشکلی هست که هر سال شورای عالی بیمه ایجاد می کند.

این نماینده مجلس، با اشاره به پیامد بی نظمی در تعیین تعرفه ها افزود: دریافت سلیقه ای تعرفه ها ناخشنودی در سطح عمومی را بهمراه داشته و حتی امکان دارد بعضی در این وضع از بی قانونی ایجاد شده، سوءاستفاده مالی کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94915

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.