تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۵۷ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شور عزاداری روز عاشورا در امام زاده حمزه رضا(ع) بابل+ تصاویر

این امام زاده در روز عاشورا میزبان هزاران نفر از مرد و زن عزادار می باشد که از ساعات اولیه صبح خیل دستجات عزادری به این امام زاده سرازیر می شوند.

به گزارش شلمچه نیوز از بابل، امامزاده حمزه رضا(ع) در روستای حمزه رضا از بخش لاله آباد بابل واقع شده است.

روستای حمزه رضا در مسیر جاده قدیم بابل به آمل واقع است. برای رفتن به حمزه رضا از مسیرهای بالا احمدچاله پی – روستای دلاورکلا به حمزه رضا و یا از طرف جاده بندپی – روستای شهیدآباد به حمزه رضا و یا از طریق روستای بازیار به این امام زاده حمزه رضا رفت.

 نام این روستا از امامزاده مدفون در قبرستان قدیمی آن گرفته شده است. بر اساس نوشته تابلوئی که در داخل حرم آن نصب شده است، این امامزاده نسل پنجم امام علی بن الحسین (ع) معرفی شده و مختصری از زندگی ایشان بدین شرح آمده است:

حمزه ابوالقاسم بن ابوالحسن علی المرعش بن ابو محمدعبدالله امیرالعراقین، النسابه الحدیث بن ابو محمد الحسین بن حسین الاصغر بن امام علی بن الحسین (ع).

این امام زاده در روز عاشورا میزبان هزاران نفر از مرد و زن عزادار می باشد که از ساعات اولیه صبح خیل دستجات عزادری به این امام زاده سرازیر می شوند.

روستای حمزه رضا دارای جمعیتی بسیار کم است و به همین دلیل متولیان این امام زاده در تأمین و توسعه آن با مشکلی روبرو می باشند ولی هرساله سعی می کنند به بهترین وضع از مهمانان خود پذیرایی کنند و لازم است خیرین و مسئولین نیم نگاهی به این امام زاده داشته باشند.

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از شور و شوق عجیبی در بین جمعیت حاضر برای عرض ارادت به اهلبیت علیه السلام و مرقد امام زاده خمزه رضا علیه السلام دارد و همگان در پی برآورده شدن حاجات خود می باشند.

برای بزرگنمایی، روی تصاویر کلیک کنید

PIC_4820

PIC_4821

PIC_4822

PIC_4824

PIC_4823

PIC_4821

PIC_4869

PIC_4870

PIC_4871

PIC_4883

PIC_4878

PIC_4873

PIC_4840

PIC_4843

PIC_4836

PIC_4838

PIC_4839

PIC_4830

PIC_4828

PIC_4860

PIC_4866

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4011

  • تهرانی ۱۳۹۴-۰۸-۰۴ - ۱۰:۴۳ - پاسخ دادن

    من یکبار رفتم خیلی ادم میاینداما جاده خوبی نداردواقعاعزادران زیادی به این امامزاده میایند ازشلمچه نیوزکه انتشارداد واقعاتشکرمیکنم چون ازاین طریق حال و هوای امامزاده حمزه رضا را دیدم

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.