تاریخ ارسال : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۸:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شور و شوق اهالی‌سینما بعد از نمایش «ماجرای نیمروز»

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، شور و شعفی که جمعه شب پس از نمایش فیلم ماجرای نیمروز در خارج از سالن سینمای برج میلاد حاکم بود ، نشانگر آن بود که همه از آن راضی بودند، به ویژه تشویق های حاضران که چند دقیقه به احترام فیلم برخاستند و دست اندرکاران آن را تشویق کردند. البته از ابتدای این فیلم نیز شواهد حکایت از شبی متفاوت از دیگر شب ها داشت، چون اگر شما هم قرار بود با چند دقیقه تاخیر وارد سالن سینما شوی، با درهای بسته روبرو می شدی و برای دیدن فیلم به طبقه بالا هدایت می شدی.
پس از اکران این فیلم اهالی هنر و سینما مشغول گفت وگو با هم بودند و اگر کنار هر یک از آنان می ایستادی، سخن از تعریف و تمجید فیلم بود و این که بالاخره بعد از پنج شب «یک فیلم» دیدیم.
نادر طالب زاده کارگردان و مستندساز که با خانواده برای دیدن فیلم ماجرای نیمروز به برج میلاد آمده بود، گفت: مهدویان همچون نسل جدید فیلم می سازد و وفادار به زیباشناسی است و همچنین چهره ها و موضوع ها جدید ارائه می دهد.
وی افزود: این کارگردان نشان داد همان گونه که در فیلم ایستاده در غبار تحقیقات بسیاری کرد و کتاب های فراوانی همچون همپای صاعقه مربوط به زندگی جاوید الاثر احمد متوسلیان را مطالعه کرده در این فیلم نیز پژوهش های تاریخی بسیاری داشته و در آینده کسانی که شاهد این داستان ها بودند، قضاوت خواهند کرد.
طالب زاده ساخت چنین فیلمی را کاری سخت دانست و گفت: دراماتیک کردن این فیلم سخت بود ولی کارگردان توانست این کار را به خوبی انجام دهد و نکته مهم این است که در سینما ترقی کنیم.
علی اسکویی کارگردان فیلم ‘رهایی از بهشت’
گفت: مهدویان از آن فیلمسازانی است که علاوه بر کلیات، جزئیات فیلمسازی را نیز خوب بلد است و علاوه بر آن می توان به گرافیک، موسیقی و طراحی صحنه توجه کرد که پر از جزئیاتی است که هر کدام به تنهایی به فیلم هویت می دهد و زمانی که این جزئیات با هم ترکیب می شوند، یک حس واقعیت نگاری یا رئالیستی عجیبی ارائه می کند که مخاطب فراموش می کند روبروی پرده سینما نشسته است.
وی افزود: مهدویان از آن فیلمسازانی است که هیچ وقت بلندپروازی نمی کند و در این فیلم یک آش پخته و خوب را با جزئیات تزئین شده ارائه می دهد و او ثابت کرد که در دومین فیلم خود (بعد از ایستاده در غبار) توانست فیلمی را به سبک و سیاق خود به نمایش بگذارد و در سال های بعد افرادی این جریان را دنبال خواهند کرد.
این کارگردان افزود: موضوع منافقان یکی از موضوع های جذابی است که قابل طرح در سینماست و در این فیلم صحنه هایی از وقایع تاریخ معاصر به تصویر کشیده شده و کمتر افرادی را داشتیم که اینگونه به شکلی جذاب و فرارئالیستی به روایت تاریخ انقلاب بپردازد.
اسکویی همچنین گفت: امسال برخی از سینماگران به دنبال یک سینمای اجتماعی رئالیستی اصغر فرهادی با فضای مستندگونه بودند ولی موفقیتی کسب نکردند و نشان دادند که فقط دنباله روی می کنند ولی مهدویان مسیری کاملا جدا را طی می کند و روشی را دنبال می کند که شبیه هیچ کسی نیست.
وی که برای دومین بار این فیلم را دیده، افزود: فیلم ماجرای نیمروز بدون این که بخواهد کار عجیبی ارائه دهد، بسیار آرام و جذاب و همچنین دلنشین، قصه را تعریف می کند و معتقدم این فیلم آرامش غیرخسته کننده ای دارد و رسیدن به چنین روشی در فیلمسازی بسیار سخت است.
علیرضا بیات مدیر تولید سینما گفت: فیلمی عالی بود و بازی های بازیگران باورپذیر بود و من از بازی ها و صحنه و کارگردانی لذت بردم. البته کارگردان قصه فیلم را نیز به خوبی روایت کرده بود.
وی افزود: بعد از چند شب یک فیلم خوب دیدم و هنوز در حال و هوای فیلم هستم و مردم منتظر کاری جدید از کارگردان فیلم ایستاده در غبار بودند.
به گفته بیات ساختن چنین فیلم هایی که رنگ و بوی سیاسی دارد، جسارت می خواهد و سیدمحمود رضوی نیز که تهیه کننده این فیلم است و سابقه فیلم سیانور را در کارنامه خود دارد، در این حوزه خوب درخشیده است.
محسن کیایی بازیگر سینما که مشغول صحبت با دوستان خود بود با اظهار خوشحالی از دیدن فیلم ماجرای نیمروز گفت: فیلم را دوست داشتم و به معنای واقعی یک فیلم سینمایی بود. یعنی ریتم و اتفاق و کشش داشت و کارگردانی و بازی ها نیز خوب بود.
وی افزود: توجه بیشتر من به قصه و درام بود و چون اطلاعات زیادی از آن زمان ندارم توجهی به مسائل سیاسی فیلم نداشتم ولی جزئیاتی از زمان اوایل انقلاب را نشان می دهد.
فیلم ماجرای نیمروز که جمعه شب در برج میلاد تهران به نمایش درآمد با هنرمندی بازیگرانی همچون مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی‌فر، مهدی زمین پرداز، حسین مهری، محیا دهقانی، لیندا کیانی، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی، جواد عزتی و مهدی پاکدل به نمایش درآمد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40038

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.