تاریخ ارسال : ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شیخ نمر دانشمند آزاد اندیش جهان اسلام بود

photo_2015-12-25_15-14-39

شلمچه نیوز- قربانعلی مهری مَتانکلایی دبیر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس؛

«اَفْضَلُ الْجَهاد» یا «اَعظَمُ الْجَهاد»

  • «اَنَّ رَجُلاً سَاَلَ رَسولَ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ: اَیُّ الْجَهادِ اَفْضَلُ؟ قال: کَلِمَهُ الْحَقِّ [وَ فی روایهٍ «عَدْلٍ»] عِنْدَ سُلْطانٍ جائِرٍ» بنا به نقل از منابع روائی،‌ مردی از پیامبر اسلام پرسش نمود: «کدام جهاد، برترین یا بزرگترین جهادها است؟» حضرت فرمود: «سخن حق [و یا عدل] که در راستای احقاق حق و راستی و یا مطالبه عدل و دادگری برابر حاکمی ستمگر بر زبان رانده شود، برترین جهاد یا بزرگترین نوع مبارزه با بیداد است.»
  • بر کسی پوشیده نیست که حکومت آل سعود، نه اکنون، بلکه از آغازین روزهای انعقاد نطفه‌اش در سرزمین حجاز، از هیچ کوشش در محو آثار شریعت، دامن زدن به اختلافات طایفه‌ای و مذهبی و ایجاد اختلاف بین شیعیان و اهل سنّت فروگذار نمی‌کند. بر اختلافات دامن می‌زند تا آنان را به خود مشغول سازد بلکه بتواند با ایجاد تفرقه به حاکمیت خود بر عربستان و غارت و چپاول ثروت‌های آنان ادامه دهد.

pic-21618-1451719152

  • آیت الله شیخ نِمِر مجاهد نام‌آور، روحانی برجسته، دردمند بلندنظر، دانشمند‌آزاداندیش، از مدافعان حریم تشیّع و از مروّجان شایسته مکتب قرآن و عترت معصومین سلام‌الله علیهم اجمعین، در سرزمین وحی به جرم مبارزه با تبعیض، بی‌عدالتی و اختلاف افکنی رژیم آل سعود،‌پس از پشت سر گذاشتن عمری توأم با عزّت و مردانگی، به پیش‌کسوتان شهید از جمع بزرگ مجتهدان و علمای نام آور و تأثیر‌گذار مذهب تشیّع پیوست.
  • پیش‌کسوتانی شهید از علمای مذهب جعفری(ع) که شرح حال برخی از آن رادمردان از آغازین سالهای قرن سوم همزمان با شروع غیبت کبرای صاحب العصر و الزمان(عج) تا پایان قرن سیزدهم هجری در کتاب معروف «شهدای راه فضیلت» از آثار قلمی نویسنده شهیر و صاحب کتاب گرانسنگ الغدیر، یعنی مجاهد نستوه، آیت‌الله علّامه شیخ عبدالحسین امینی(ره) به نگارش درآمده است. علمائی فرزانه، مانند «شهید اوّل» و «شهید ثانی» که نامشان زینت‌بخش کتاب «شهدای راه فضیلت» شد از جمله فرزانگان عالم تشیّع‌اند که در دو قرن هشتم و دهم به سعایت عنودان یاوه‌گو و به دشنه‌ی کینه‌جویان ماجراجو، خون بی‌گناهشان بر زمین ریخته شد.
  • خداوند، شهید راه فضیلت، مجاهد خستگی ناپذیر و مظلوم بی‌دفاع، آیت‌الله شیخ نِمِر باقر النِّمِر ۵۷ساله را با پدران دانشمند و پرهیزگار و با پیش‌کسوتان شهید از مصلحان بزرگ اسلام و تشیّع محشور بفرماید و سرزمین اسلام و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از جور حاکمان ستمگر در امان نگهدارد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8850

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.