تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

شیوه منتقدنوازی با دادگاهی کردن نمایندگان!/ جزئیات جدید از یک تخلف با اهمیت بانکی در دولت دهم/ جواب آستان قدس رضوی به مطهری

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان

بزرگنمایی بودجه های فرهنگی آدرس نادرست محافل سیاسی بود
یک اقتصاددان از محافل سیاسی و رسانه ها خواست در مورد آمار و اعداد بودجه آدرس نادرست به مردم ندهند.
علی سرزعیم در گفت و گو با فرارو با بیان اینکه روشنفکران به جامعه آدرس نادرست می دهند می گوید: به طور مثال در واقعه ی بودجه نگاه کردیم که مهمترین مساله بودجه کشور را، بودجه به نهادهای خاص قلمداد کردند. البته این مبحث اشکالی ندارد و اعتقاد دارم که باید واکاوی کرد که به چه سبب ما با داشتن سازمان تبلیغات اسلامی، به طور مثال چندین نهاد در حوزه ترویج مهدویت داریم. اما باید حواسمان باشد که مقیاس ها را اشتباه نکنیم. قسمت این نهادها در بودجه رقم بالایی نیست. به طور مثال ردیف بودجه فرهنگ و هنر، ۵ هزار میلیارد تومان بوده هست، اما به صندوق های بازنشستگی ۴۰ هزار میلیارد تومان قرار هست اختصاص داده گردد. بودجه نهادهایی که بعضی روشنفکران از آن انتقاد می کنند شاید حدود ۳۰۰ میلیارد تومان باشد.
او با بیان اینکه در بودجه مسائل بحرانی تر دیگری وجود دارد ادامه می دهد: یکی از این بحران ها، دستگاه های دولتی می باشند که حقوق و دستمزد بالایی می گیرند. اما اگر دولت بخواهد در مورد آنان تصمیم گیری کند تحت فشار سیاسی قرار می گیرد. به طور مثال افرادی که اخراج می گردند دست به تظاهرات و اعتصاب می زنند. اشکال دیگر در صندوق های بازنشستگی هست که پرداختی دولت به آنان بسیار بالاست. اما اگر دولت بخواهد به قانون بازنشستگی دست بزند، افرادی که در آستانه بازنشسته شدن می باشند، اعتراض خواهند کرد. جامعه روشنفکری هم از اعتراضات استقبال می نماید اما نمی داند که این اعتراض ها مثل زهر هلاهل می ماند و با این اعتراض ها محتمل هست مشکلات اقتصادی کشور تشدید گردد.
سرزعیم اظهار کرد: دولت باید بدون در نظر گرفتن این اعتراضات با یک پکیج، راه اصلاحات اقتصادی را در پیش بگیرد. اصلاحات اقتصادی برنامه ریزی قصد دارد و نهاد رسمی برای پیشبرد این اصلاحات اقتصادی سازمان برنامه و بودجه هست. اگر این اصلاحات اقتصادی بدون برنامه انجام گیرد احتمال رو به رو شدن آن با شکست بسیار بالاست.
سرزعیم با بیان اینکه دولت نباید از واکنش های برخورداران و طبقه متوسط بترسد ادامه می دهد: وظیفه دولت پشتیبانی از بخش های آسیب دیده جامعه هست. در کشور ۸۰۰ هزار خانوار باید تحت پوشش کمیته امداد قرار دریافت کنند. اما به علت نداشتن پول این اتفاق نمی افتد. این کمترین سطح انتظار از حکومت برای فقراست. دولت هم باید پیگیری کند حتی اگر فشارهای سیاسی به وی وارد گردد و بدنه اجتماعی اش بگوید از رای خود پشیمان شده هست.

شیوه منتقدنوازی با دادگاهی کردن نمایندگان!
ریاست جمهور و برادرش در اقدامی کم پیشینه از شماری از نمایندگان مجلس شکایت کرده اند.
محمدجواد ابطحی عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس در اظهار کرد وگو با «الف» اظهار کرد: دولت شیوه درستی با منتقدان ندارد و به جای پذیرش نقد فرافکنی می کند.
وی با بیان اینکه نمایندگان در راستای ایفای وظیفه ها نمایندگی به دولت نقد و راهکار حل مشکلات را بیان می کنند، تأکید کرد: دولت به جای استقبال از این انتقادات و همکاری با نمایندگان مجلس، شیوه شکایت به دادگاه و کشاندن نمایندگان به دادسرا را در پیش گرفته هست.
وی با اشاره به ظرفیت زیاد شکایت ریاست جمهور و مقام های دولتی از نمایندگان مجلس و حتی از رسانه های منتقد، اضافه کرد: اینجانب چند وقت پیش درخصوص نقش آقای روحانی ریاست جمهور در حصر سران فتنه گفت وگو کردم که نهاد ریاست جمهوری با اتهام تشویش اذهان عمومی از اینجانب شکایت نمود.
ابطحی اضافه کرد: این شکایت در شعبه نهم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت طرح شده که قاضی این شعبه عوض شدن کرده و پرونده به شعبه دوازدهم ارجاع گردید و اینجانب هفته گذشته به شعبه ذکر شده رفتم و به سؤالات قاضی جواب دادم.
وی با بیان اینکه شکایت دوم را حسین فریدون مطرح نموده، اظهار کرد: این شکایت هم درخصوص گفت و گو های اینجانب در مورد کارهای و فسادهای مالی حسین فریدون هست که در شعبه دوم بازپرسی دادسرای کارکنان مطرح هست.
عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نشر اکاذیب و دروغ اتهامات طرح شده در پرونده هست، اظهار کرد: رابطه شبدوست مالامیری با حسین فریدون و خانواده وی من جمله مطالبی بود که در گفت و گو با رسانه ها مطرح نمودم اما حسین فریدون مدعی گردیده رابطه ای با این شخص ندارد.
ابطحی با بیان اینکه درخصوص فسادهای مالی فریدون و رابطه وی با این شخص اسنادی وجود دارد که در اختیار بازپرس پرونده قرار دادم، اضافه کرد: شکایت سوم هم مربوط به سخنان اینجانب در مورد قاچاق کالا بوده که از سوی نهاد ریاست جمهوری طرح شده هست.
وی اضافه کرد: هنگامی این شکایت از سوی دادسرا به مجلس ارسال گردید هیئت نظارت مجلس این اظهار نظر را در راستای ایفای وظیفه ها نمایندگی دانسته و آن را رد نموده هست.
عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس تأکید کرد: علاوه براین از اینجانب و تعداد دیگری از نمایندگان شکایت شده و ما شاهد ارسال احضاریه ها از دولت به مجلس هستیم.

شورای شهر؛ خدمت از دست نیاید گنهی باید کرد!
شورای شهر پنجم تهران، وظایف شهری را رها کرده و دنبال سیاسی کاری و سیاست بازی هست.
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جهان نیوز، بیشتر از پنج ماه از شروع به کار شورای پنجم شهر تهران می گذرد و در این مدت از قرائن و ظواهر پیداست که شورای یک دست اصلاح طلب پایتخت به شیب تندی، رویه های سیاسی کاری ها را بر حل و فصل مشکلات و معضلات شهری ترجیح داده اند. شاید این خصلت از پیشینه آنان برخیزد که ذهنیت آنان از فعالیت های اجرایی، تشکیل شده از رویه های سیاسی و کنش های سیاسی باشد اما چنین رویکردهایی برای کلانشهر تهران که دست به گریبان معضلات ریشه ای چون ترافیک و آلودگی هواست، تاحالا راهگشا نبوده هست.
   در دو هفته موخر، ناآرامی ها و آشوب هایی در بعضی از شهرها و بویژه در پایتخت، اعضای شورای پنجم تهران را به تکاپو انداخته تا از این تغییرات، به عنوان بستری برای فعالیت های سیاسی بهره ببرند. این رویدادها و رفتارهای اصلاح طلبان تا حد بسیاری همانند فعالیت اعضای شورای سوم تهران در زمان فتنه ۸۸ هست.    افرادی چون معصومه ابتکار و محمدعلی نجفی که از اعضای معروف اصلاح طلب شورای سوم بودند، علاوه بر فعالیت های انتخاباتی در سال ۸۸، پس از حوادث همان سال دست به تحرکاتی در پشتیبانی از فتنه گران زدند که موجب تضعیف جایگاه حقوقی شورای شهر تهران گردید.
به نظر می آید اصلاح طلبان شورای پنجم نیز از جایگاهی که اولویت بر کارهای اجتماعی- فرهنگی، عمرانی- خدمات رسانی هست، برای اغراض سیاسی بهره برده و شورا را به پایگاهی حزبی- جناحی مبدل ساخته اند. همزمان با اغتشاشات بود که شورای شهر تهران برنامه ای را به تصویب رساند که شائبه بسیاری به دنبال داشت. اعضای شورای تهران در اقدامی پوپولیستی هفته گذشته، به تعیین مکان یا مکان هایی توسط شهرداری پایتخت برای برپایی تجمعات شهروندان رای دادند.
تصویب این طرح چنان شتاب زده و خارج از وظیفه ها شورای شهر بود که موجب نقد یکی از اعضای همین شورا نیز گردید. حسن رسولی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن انتقاد از عرضه این طرح دوفوریتی به مسجدجامعی بیان کرد: «عضو دیگر شورا که عنوان نمود: «دوستان در عرضه این طرح دچار عطش و احساس شده اند. قاعدتاً مباحث اعتراض های مردمی و شهروندی در دستور کار دستگاه های امنیتی هست و این مبحث رابطه ای به حوزه مدیریت شهری ندارد.»
» باید به این نکته توجه کرد که طبق ماده ۷۱  قانون شوراها مشروط به شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و رفاهی خواهد بود و شوراهای شهر توان ندارند به حیطه وظیفه ها و اختیارات نهادهای اجرایی در سطح ملی ورود نمایند و برای آنان تعین تکلیف کنند. به عبارتی دیگر با طرح دو فوریتی که در شورای شهر تهران به تصویب رسید گویی نهادی بومی برای وزارت کشور، شورای عالی امنیت ملی، نیروی انتظامی و …
در کنار این اقدام، بعضی از اعضای شورای شهر (مانند خداکرمی، فخاری، صدر اعظم نوری و…))در اظهارنظرها و پیام هایی فضای غبارآلودی بر علیه کشور در رسانه های بیگانه ایجاد نموده اند و با مواضعی چالشی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی را در رابطه با بازداشت آشوبگران مورد اتهام قرار داده اند.

نشست گروهک های تروریستی در اربیل پس از اغتشاش موخر
سران چند گروه تروریستی ضد ایرانی در استان اربیل عراق جلسه سازگاری برگزار کردند.
پنج گروهک تروریستی سه شنبه گذشته در جلسه ای در شهر کویه از توابع استان اربیل تشکیل جلسه داده و به گفته یکی از اعضای این نشست در مورد اغتشاش موخر در ایران اظهار کرد وگو کردند.
مصطفی مولودی ریاست گروهک منحله دموکرات در مورد این نشست اظهار کرد: این نشست به منظور بررسی تغییرات موخر ایران برگزار گردید و به منظور سازگاری و همکاری زیادتر بود.
گروهک های تروریستی حزب دموکرات کومله زحمتکشان، کومله انقلابیون کردستان و حزب آزادی پنج گروهک تروریستی بودند که در نشست عصر روز سه شنبه حاضر بودند.
مصطفی مولودی دبیر کل حزب منحله دموکرات کردستان اظهار کرد: این نشست در سطح دبیرکل احزاب برگزار گردید و هنوز به نتیجه پایانی نرسیده و با انتهاء جلسات و رسیدن به توافقات پایانی اطلاعیه انتهایی خود را منتشر خواهد کرد.
همزمان با شروع اعتراضات و بخشی اغتشاشات در ایران، مصطفی هجری ریاست گروهک تروریستی دموکرات بیان کرد آماده جابه جایی عملیات مسلحانه به داخل کردستان ایران هستیم.

آدرس نادرست ندهید؛ خشم مردم نتیجه دروغ های برجام هست
دروغ برجام عامل خشم و ناخشنودی مردم بود و دشمن از بستری که وعده های خلاف واقع دولت ایجاد کرد، سوء استفاده نمود.
این مطلب را حمید رسایی نماینده پیشین مجلس مورد تأکید قرار داد و در هفته نامه ۹ دی درج کرد: آقای روحانی در جمع روسای کمیسیون های تخصصی مجلس می گوید: «یک کار بزرگی در این کشور به اسم برجام انجام گرفته هست، اصلا کاری ندارم که برجام بعدا چه می گردد. تا همین دو سال، برجام چه خدماتی به ما کرده هست؟  برجام هم که برای دولت نیست لکن مجلس، شورای نگهبان و رهبری و شورای عالی امنیت ملی هم آن را تصویب کرده هست و با هم این کار را کرده ایم. به چه سبب این افتخار برجام را به خوبی بیان نمی کنیم و همین افتخار را مبدل می کنیم به کار غیردقیق انجام گرفته ما در مقابل آمریکا؟ آشکار هست که ما به آمریکا اعتماد نکردیم. ما که روی کلمه کلمه و خط خط برجام بحث کردیم، بالا پایین کردیم، ۳۰ ماه شبانه روز مذاکره کردیم، اگر اعتماد داشتیم که ۳ روزه حل می گردید و متنی را با هم توافق می کردیم چون اعتماد نداشتیم ۳۰ ماه طول کشیده هست. آیا تا اینجای برجام ما نفع بردیم یا آسیب کرده ایم؟، اظهار کرد: اگر نفع بردیم به چه سبب همه آن را نمی گوییم. دولت خدماتی انجام داده یا نه؟ اگر انجام داده، به چه سبب همه با هم نمی گوییم؟اگر نقصی هم دارد و از دولت داریم را هم بگوییم،  چنانچه اشکالی وجود دارد را باید دولت ، مجلس و قوه قضائیه همه با هم باید حل نماییم.»
» آقای روحانی در حالی معتقد هست که برجام در طول دو سال گذشته پس از اجرای آن، خدماتی در برداشته هست که مسئولین سیاسی و اقتصادی دولتش در طول این دو سال، مکررا به بی نتیجه بودن نتیجه های برجام اعتراف کرده اند. از نخستین اعتراف مبنی بر «دستاورد برجام، تقریبا هیچ» که به سخنان ریاست بانک مرکزی برمی گردد تا سخنان اردیبهشت ماه ظریف که در توئیتی، آمریکا را ناقض روح و متن برجام معرفی کرد، برجام آنقدر آبروریزی به دنبال داشت که شخص حسن روحانی نتیجه آن را دیوانگی محض دانست و با یادآوری نتیجه های آن خطاب به آمریکای بدعهد اظهار کرد: مگر کشورهای دیگر دیوانه اند که با شما مذاکره کنند!
  از نخستین اعتراف مبنی بر «دستاورد برجام، تقریبا هیچ» که به سخنان ریاست بانک مرکزی برمی گردد تا سخنان اردیبهشت ماه ظریف که در توئیتی، آمریکا را ناقض روح و متن برجام معرفی کرد، برجام آنقدر آبروریزی به دنبال داشت که شخص حسن روحانی نتیجه آن را دیوانگی محض دانست و با یادآوری نتیجه های آن خطاب به آمریکای بدعهد اظهار کرد: مگر کشورهای دیگر دیوانه اند که با شما مذاکره کنند!  آقای روحانی مدعا کرده که برجام، منحصرا محصول دولت نیست لکن مجلس، شورای نگهبان، شورای عالی امنیت ملی و رهبری هم در آن نقش داشته اند. پس از به بن بست رسیدن برجام، این برای نخستین بار نیست از سوی حسن روحانی چنین مدعایی مطرح می گردد، در حالی هست که پیش از این هنگامی دولتمردان، برجام را دارای دستاوردهای وسیع می دیدند، برای قبول مسیولیت آن و ثبت این افتخار به اسم خود، مسابقه می دادند. تا جایی که جواد ظریف در آذر ۹۲ می گوید: «مسئولیت مذاکره با من است» و  روحانی چند ماه بعد در چهارمین نشست خبری در جواب به ظریف می گوید: «همه مسیولیت گفتگوها اتمی با من هست.»
 »  در اینکه هر دو آنان در مورد افتضاح برجام باید پاسخگوی ملت و تاریخ باشند شکی نیست اما اینکه پس از به بن بست رسیدن این گفتگوها، بخواهند مسیولیت اشتباه و ناکامی خود را متوجه رهبر معظم انقلاب کنند، پذیرفتنی نیست.
   رهبر معظم انقلاب برای اجرای برجام ۹ شرط قرار دادند و تصریح کردند که توجه نکردن به اجرای این شروط در اجرای برجام، خسارت های جبران ناپذیر به دنبال دارد.
قطعا آقای روحانی خود را به تغافل می زند والا همه به یاد دارند که مکررا و مکررا رهبر معظم انقلاب به عدم اعتماد و خوش بینی نسبت به آمریکایی ها تصریح کردند اما هر بار این آقای روحانی بود که در سخنان علنی اش می اظهار کرد که در سیاست بیگانه، خوش بینی و بدبینی مفهوم ندارد.
 حتما آقای روحانی قصد دارد بگوید یادش رفته که تیم مذاکره کننده در تمام شبکه های تلویزیونی حاضر می گردید و از تعهداتی که آمریکایی ها داده اند حرف می اظهار کردند، یادش رفته که رسانه های همسو و تحت امر دولت، تیترهایی در ضمانت بودن امضای جان کری می زدند! آقای روحانی یادش رفته که وزیرخارجه اش در کمیسیون امنیت ملی مجلس، اعتماد به وعده های جان کری را اشتباه دانست؟!
رسایی در انتهاء با انتقاد از اجرای سیاست های تعدیل اقتصادی و ناراضی کردن مردم می نویسد: آقای روحانی چه کسی با قطع بودجه صدا و سیما اذن حضور منتقدان برجام به تلویزیون را نداده؟ چه کسی در مجلس اذن طرح سوال نمایندگان حق طلب از ریاست جمهور را نمی دهد؟ چه کسی مانع طرح استیضاح وزرا و طرح سوال نمایندگان از وزرا شده هست؟
 نمایندگان کدام فهرست به جای امید دادن به مردم به دنبال حقوق های نجومی و رفاه بیشترند و پمپاژ نا امیدی می کنند؟ چه کسی به مطالبات مردم در مورد موسسات مالی اعتباری جوابی نداد و دروغ تحویلشان داد و با آنان برخورد کرد؟ رسانه های همسو با چه کسی به جای طرح مشکلات مردم و پرسشگری از دولتمردان‏، به تشریح و تحسین از خطاهای آنان می پردازند؟
 

خراسان

جزئیات جدید از یک تخلف با اهمیت بانکی در دولت دهم
طبق گزارش یک نهاد مسئول به عده ای از دستگاه های نظارتی، با اشاره به ایده بعضی مسئولان بانکی دولت دهم که یکی از آن ها  طی روزهای آتی عهده دار یک مسیولیت با اهمیت بانکی خواهد گردید، برای دور زدن تحریم ها از طریق ایجاد شرکت های بی اسم و نشان در کشورهای متفاوت، تاکید شده منحصرا در یکی از این فقره ها که حدود ۱۲ پرونده هست، فردی که توانسته نقدا ۱۰ میلیون دلار برای ایجاد شرکت، از یک بانک با اهمیت منسوب به دولت دریافت کند، نه تنها موفق به این کار نشده لکن مبلغ ذکر شده را نیز با کسر دو میلیون دلار، به طور اقساطی به بانک پس داده در حالی که نرخ دلار، با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده هست.

ذره بین جدید دولت روی تندرستی گندم و آرد در کشور
با توجه به حساسیت افکار عمومی و مسئولان نهادهای مسئول در مورد تندرستی و کیفیت گندم مصرفی، یک مقام مسئول با ارسال بخشنامه ای به عده ای از نهادهای مربوط، به آنان تاکید کرده به اعمال نظارت دقیق بر تندرستی گندم هایی که به جایگاه ها حفظ و ذخیره سازی یا کارخانه های آردسازی تحویل می گردد، اقدام کنند و علاوه بر این نظارت بر فرایندهایی مثل بوجاری نیز موردنظر قرار گیرد تا از زمان تحویل تا استفاده گندم و فراورده های آن، پروسه بهداشتی کامل باشد.

ایران

مجمع تشخیص مصلحت در مورد «سپنتا نیکنام» تصمیم گیری می کند
با اصرار نمایندگان مجلس بر مصوبات قبلی خود در طرح اصلاح قانون تشکیلات و وظیفه ها و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران تصمیم گیری درخصوص این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار گردید. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از «ایران»  طبق ماده یک این طرح اقلیت های دینی معروف در قانون بنیادی توان دارند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر گردند و طبق ماده ۴ طرح ذکر شده این قانون از زمان برپایی انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم الاجرا هست. این تصمیم مجلس به دنبال کنسل عضویت سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد اتخاذ و با مخالفت شورای نگهبان روبه رو گردید. حال با اصرار مجلس بر نظر خود، مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مورد تصمیم گیری می کند.

فرماندار سنندج: فرد کشته شده تروریست بود نه معترض
فرماندار سنندج خبر فوت یکی از دستگیر شدگان ناآرامی های سنندج را که در فضای سایبری منتشز شد، تکذیب نمود.    به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، محمدابراهیم زارعی اضافه کرد: این شخص از عناصر منسوب به گروهک های تروریستی بود که در سال ۹۱ قصد ترور یکی از هموطنان را در شهر سنندج داشت ولی با هوشیاری دستگاه امنیتی دستگیر و از سوی دستگاه قضایی به ۵ سال حبس محکوم گردید. نامبرده پس از تحمل
۲ نامبرده پس از تحمل ۲ سال حبس مشمول رأفت اسلامی جای گرفت و از زندان آزاد گردید ولی پس از آزادی مجدداً با گروه های معاند تروریستی همکاری خود را از سر گرفت و توسط این گروه ها برای انجام اعمال مجرمانه مسلح گردید. وی دنبال کرد: این شخص روز چهارم دی ماه در یکی از پارکینگ های شهر سنندج اقدام به تهدید مسلحانه یکی از شهروندان می کند و دقیقه هایی پس از محل متواری می گردد. این شخص هنگامی بهمراه یکی از مرتبطین خود تحت تعقیب مأمورین قرار داشت بدون توجه به فرمان ایست مأمورین از محل گریخته و پس از آن به سمت مأمورین تیراندازی کردند که در درگیری کشته گردید.

تقطیع سخنان روحانی
سخنان ریاست جمهوری در مورد نقد مسئولین، از سوی ریاست اسبق صدا و سیما تقطیع و دستاویز هجوم به حسن روحانی گردید. عزت الله ضرغامی اخیراً در توئیتی به نقل از ریاست جمهوری درج کرد: «امام زمان(عج) هم قابل انتقاد هست. از پیامبر هم که بالاتر نداریم. به پیامبر(ص) هم می اظهار کردند این حرف از شماست یا وحی الهی هست!» ضرغامی در ادامه به طعنه درج کرد: «اگر این جملات را به جای ریاست جمهور فعلی، ریاست جمهور قبلی می اظهار کرد چه می گردید؟ شاید افرادی که لباس روحانی به تن می کنند سهمیه مخصوص دارند!»  این در حالی هست که طبق فیلم منتشر گردیده از جلسه ریاست جمهوری در دیدار وزیر و معاونان وزارت امور اقتصاد و دارایی که در توئیتر روزنامه  ایران  نیز قابل دسترسی هست، ریاست جمهوری گفته: «تمام مسئولین در کشور قابل انتقاد می باشند، ما در کشور معصوم نداریم، اکنون یک زمانی اگر امام دوازدهم ظهور کرد، آن وقت هم می گردد نقد کرد. پیغمبر هم اذن نقد می داد.» » پرویز اسماعیلی نیز در توئیتی درج کرد: «وظیفه خواص روشنگری هست نه ابهام آفرینی؛ روحانی از اذن نقد در حکومت معصوم اظهار کرد؛ نه ایجاب نقد معصومین؛ پیرو مذهبی هستیم که خدا به ملائک اذن نقد می دهد (بقره ۳۰) مولا علی فرمان به نقد می دهد (خطبه ۲۱۶) و امام صادق می فرماید: خوب ترین برادر من کسی هست که عیوبم را به من هدیه دهد.»

آرمان

هیچ دانش آموزی بازداشت نیست

»حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس اظهار کرد: هم اکنون هیچ دانش آموزی در بازداشت نبوده و تعداد دانشجوهای بازداشتی نیز بسیار اندک هست که به زودی آزاد خواهند گردید. وی با اشاره به برپایی نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اطلاعات در مورد اعتراض های مردمی و ناآرامی های موخر اعلام نمود: در این جلسه مباحثی در مورد اعتراض های موخر مطرح گردید و نمایندگان تصریح کردند عمده معترضان را کسانی تشکیل می دادند که معیشت آنان با مشکل روبه رو شده و در بحث بیکاری نیز نگرانی هایی دارند و لازم هست شرایط اقتصادی بهبود یابد تا این ناخشنودی های عمومی مرتفع گردد..سید محمدجواد ابطحی نیزگفت: در این جلسه اعضای فراکسیون سوالاتی را در مورد حوادث موخر، مبحث فیلترینگ شبکه مجازی بویژه تلگرام و بعضی مسائل استانی از وزیر اطلاعات مطرح نمودند.

برنامه دولت برای ریشه کنی فقر مطلق

معاون پارلمانی ریاست جمهور تاکید کرد: امید داریم لایحه بودجه در صحن علنی مجلس عوض شدن بنیادی نداشته باشد. حسینعلی امیری در رابطه با عوض شدن بندهای بودجه بویژه بندهای مربوط با افزایش درآمدهای دولت اظهار کرد: محل مخارج و درآمدهای دولت در لایحه بودجه مشخص هست و از جانب دیگر، محل خرج شدن درآمدهای دولت نیز گفته شده هست. وی دنبال کرد: دولت چند برنامه با اهمیت و بنیادی را من جمله ریشه کنی فقر مطلق و ایجاد اشتغال را دنبال می نماید که این برنامه ها در لایحه دولت برای بودجه سال ۹۷ دیده شده هست.

تاکید بر تشکیل بانک اطلاعات ژنتیک

معاون اجتماعی و پیشگیری از واقع شدن گناه قوه قضاییه با یادآوری اینکه بانک اطلاعات هویت ژنتیک در ۵ استان کشور راه اندازی شده هست، اظهار کرد: اولویت اول تهیه اطلاعات مربوط به مرتکبان جرائم خشن و اشخاص پیشینه دار هست. محمدباقر الفت ایجاد و توسیع این بانک را زمینه ای برای تسریع کارهای قضایی دانست. الفت با تصریح اینکه تشکیل بانک اطلاعاتی ژنتیک مجرمان موثرترین راه برای پیشگیری از جرائم محسوب می گردد، اظهار کرد: این اقدام راهکاری موثری برای سرعت بخشیدن به بازداشت متهمان هست. وی اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی، دستگاه پشتیبان دادگستری و محکمه های قضایی محسوب می گردد و در سال های موخر، کارهای موثری را در راستای به نتیجه رسیدن پرونده های قضایی انجام داده هست.

استقبال موگرینی از نشست برجامی پنجشنبه

مسئول سیاست بیگانه اتحادیه اروپا در یادداشتی که روی وب سایت رسمی خود قرار داده هست، با اشاره به نشست روز بررسی مثبت موگرینی از ادامه تعلیق تحریم های ایران از سوی آمریکاپنج شنبه وزیران امورخارجه ایران و سه کشور اروپایی که به سرپرستی وی در بروکسل برگزار گردید، درج کرد: ما روزهای حساسی را بویژه به سبب کوشش هایمان برای محافظت توافق اتمی با ایران پشت سر گذاشتیم. من روز پنج شنبه جلسه ای را در بروکسل هدایت کردم که در آن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و همتایان وی از سه کشور اروپایی طرف برجام حاضر بودند. فدریکا موگرینی درج کرد: توافق اتمی کارساز بوده، آژانس بین المللی انرژی اتمی تا به حال ۹ بار این توافق را تایید کرده و این توافق برای امنیت اروپا و تمام جهان ضروری هست. اینکه دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا روز جمعه تایید کرد که آمریکا به تعهداتش عمل می نماید گامی مثبت هست.

عکس العمل نبی حبیبی به تخلف های شهرداری

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: اگر در یک دستگاهی تخلف بیّنی انجام و ضرری متوجه بیت المال شده هست، باید بدون جنجال های سیاسی و رسانه ای در قوه قضاییه مورد پیگیری قرار گیرد.محمدنبی حبیبی در مورد گزارش شهردار تهران در مورد تخلف های شهرداری در دوره قبل، اظهار کرد: اگر تخلفی در دستگاهی رخ داده هست باید بدون جنجال سیاسی و رسانه ای در قوه قضاییه پیگیری گردد، اما مطرح کردن تخلف مورد مدعا پیش از آنکه دستگاه قضایی آن را پیگیری کند و آن تخلف به اثبات برسد، کار درستی نیست.

انتقاد توئیتری بعیدی نژاد از مخالفان برجام

سفیر ایران در انگلستان به بعضی نقدهای مخالفان برجام انتقاد نمود. حمید بعیدی نژاد در صفحه توئیترش درج کرد؛ مخالفان برجام علی رغم هزاران بار توضیح دو حقیقت مسلم را تحریف می کنند: ۱- در حالی که هیچ قسمتی از صنعت اتمی متوقف یا تعطیل نشده، بیان می کنند صنعت اتمی تعطیل هست. ۲- ۲- درحالی که چارچوب برجام ممنوعیت تحریم های مربوط اتمی بوده مصر می باشند که برجام تمام تحریم ها را ممنوع کرده هست.

جواب آستان قدس به مطهری

آستان قدس رضوی دلایل زیر را در رد ادعای مطهری مطرح نموده هست: در بخش های متفاوت آستان قدس رضوی همانند همه دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی، «مالیات تکلیفی» و «مالیات بر اعتبار افزوده» حسب فرمان مقام معظم رهبری مطابق قواعد قانونی پرداخت می گردد. .. رئیسی، تولیت محترم آستان، بیشترین تأکید را بر لزوم شفافیت مالی در همه بخش های آستان داشته اند و سندهای این پرداخت های مالیاتی تماما واضح و در دسترس هست. درخصوص نذورات و موقوفات آستان قدس (مانند دیگر بقاع متبرکه)، مطابق نص صریح قانون، موقوفات، نذورات و هدایای نقدی و غیرنقدی هدیه شده به همه عتبات مقدسه، مساجد، تکایا و… مشمول معافیت مالیاتی می باشند. بر همین اساس، به احتمال زیاد جناب آقای مطهری خوب می دانند که به چه سبب بابت مؤسسات فرهنگی و انتشاراتی که مدیریت آنان را برعهده دارند، مالیاتی پرداخت نمی کنند!

امامان جمعه صحبتی نزنند که مردم پشیمان از نمازجمعه برگردند

بر همین اساس، به احتمال زیاد جناب آقای مطهری خوب می دانند که به چه سبب بابت مؤسسات فرهنگی و انتشاراتی که مدیریت آنان را برعهده دارند، مالیاتی پرداخت نمی کنند!عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اوایل انقلاب این طور نبود که صحبتی زده گردد و بر اثر آن بعضی مردم رغبت نکنند به نمازجمعه بیایند. شور نظام و انقلاب هم زیادتر بود و مردم زیادتر به نماز جمعه می آمدند. الان با رعایت نکته هایی فضا باید دو مرتبه متعادل گردد، درغیر این صورت روز به روز شاید حضور مردم در نمازجمعه کمرنگ تر گردد. هاشم هاشم زاده هریسی در مورد جایگاه نماز جمعه اظهار کرد: اوایل انقلاب و در دوران دفاع مقدس شور و شعف و عشق بسیاری در مردم وجود داشت… این مسأله خواه ناخواه در نمازجمعه اثر می گذاشت. الان این وضع قدری کمتر از آن موقع شده هست. وی با بیان اینکه امامان جمعه خیلی توان دارند در شکوه نماز موثر باشند، اضافه کرد: اگر آنان مسائل اختلاف انگیز زیاد مطرح نکنند و نمازجمعه را همه گیر کنند قطعا خوب تر هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83328

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.