تاریخ ارسال : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشور های دیگر/ ثبت ۲۷۰ قلم امکانات پزشکی در ایران

صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشور های دیگر/ ثبت 270 قلم امکانات پزشکی در ایرانرضا مسائلی در مصاحبه با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در مورد جایگاه کشور ما در حوزه امکانات پزشکی در سایر کشور‌ها گفت: در حوزه صادرات امکانات پزشکی کشور ما جایگاه فعالی دارد این در حالی هست که در عراق، سوریه، کشور‌های آسیای میانه و حوزه خلیج فارس بازار‌های ویژه‌ای به فروش این فرآورده ها اختصاص داده می گردد. در این میان از بازار  کشور‌های اروپایی نیز  غافل نمانده و سهمی در صادرات امکانات و ملزومات پزشکی به این کشورها داشته ایم.

وی اضافه کرد: بعضی از کشور‌های بزرگ بین المللی با توجه به تولید امکانات پزشکی و تساوی آن با کیفیت فرآورده ها اتحادیه اروپا و قیمت‌های مناسب فرآورده ها ایرانی نسبت به تولید اینچنین فرآورده ها در کشور ما اقدام کرده و سفارش‌های شایسته ای دراین زمینه داشته ایم.

مدیر کل امکانات پزشکی وزارت بهداشت بیان کرد: سفارشات عرضه شده از کشور‌های دیگر نسبت به تولید فرآورده ها پزشکی در ایران لازمه رعایت استاندارد‌های بین المللی در تولیدات هست بر این اساس از سال کنونی تولید کنندگان داخلی موظف به اخذ تأییدیه اتحادیه اروپا در تولید فرآورده ها شده اند تا با رعایت این اصول میزان صادرات را تا حد بالایی زیاد کرد.

مسائلی عنوان نمود: علاوه بر امکانات پزشکی، خدمات فنی و مهندسی در حوزه تولید امکانات پزشکی نیز از کشور ما صادر می‌شود.

وی در مورد صادرات خدمات فنی و مهندسی اقرار داشت: صادرات خدمات فنی و مهندسی به معنای انتصاب، راه اندازی و خدمات بعد از فروش امکانات پزشکی سرمایه‌ای در بیمارستان‌های کشور‌های منطقه هست این در حالی هست که حجم عرضه خدمات فنی و مهندسی در کشور ما بالا بوده و به منظور پشتیبانی از علم و تولید داخلی باید از ظرفیت‌های موجود به خوبی استفاده گردد.

مدیر کل امکانات پزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: عنوان امکانات پزشکی یک کلیت هست که بیشتر از ۵۵۰ قلم از امکانات پزشکی  موجود در دنیا را دربردارنده می‌شود. در حالی که در ایران حدود ۲۷۰ قلم امکانات پزشکی به ثبت دست یافته که این تعداد از اقلام طیف گسترده و گسترده‌ای از فرآورده ها پزشکی را در بر می‌گیرد.

مسائلی در مورد پیشرفت ایران در راستای امکانات پزشکی گفت: کشور ما در زمینه‌های متفاوت موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای در تولیدات ملزومات پزشکی داشته هست. بر این اساس در حوزه امکانات پزشکی مبتنی بر الکترونیک تاحالا صادرات خوبی داشته ایم. همچنین ملزومات مصرفی پزشکی در رده‌های خط تولید داخل و صادرات قسمت بالایی را به خود اختصاص داده هست.

مدیر کل امکانات پزشکی وزارت بهداشت در انتهاء اقرار داشت: به صورت کلی تکنولوژی یکی از اصول مورد احتیاج در تولید امکانات پزشکی هست که در بعضی از زمینه‌ها این تکنولوژی‌ها از کشور‌های دیگر وارد گردیده ودر بعضی حوزه‌های دیگر تولیدات ما به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95982

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.