تاریخ ارسال : ۰۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

صالحی امیری که قرار است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شود را بهتر بشناسیم

با نامه رییس جمهور به رییس مجلس سید رضا صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

به گزارش شلمچه نیوز، سید رضا صالحی امیری در سال ۱۳۴۰ در شهر امیرکَلای شهرستان بابل متولد شد. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در همان شهر گذراند.

با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های نبرد شد و همزمان تحصیل در دانشگاه را آغاز کرد و سپس موفق به اخذ مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس در رشته علوم سیاسی و مدرک دکتری در رشته مدیریت شد.

وی بعد از اخذ مدرک دکتری تدریس در دانشگاه را آغاز نمود و توانست در سال‌های بعد به عنوان استادیار به عضویت هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم تحقیقات درآید.

n00225652-t

صالحی امیری در سال‌های پس از پیروزی انقلاب در مشاغلی همچون رئیس کمیته اجتماعی شورای عالی امنیت ملی، عضو هیئت رئیسه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، معاون بررسی‌های استراتژیک، عضو هیئت امنای مؤسسه مطالعات راهبردی، مشاور رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات بود.

وی همچنین به‌مدت هشت سال معاونت پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامهٔ خود دارد. صالحی امیری همچنین به عنوان مدیرمسئول و سردبیر، در نشریات و مؤسسات علمی همچون مؤسسات مطالعات سیاسی، مطالعات راهبردی، فصلنامه مطالعات میان فرهنگی، نشریه علمی پژوهشی مدیریت فرهنگی و… عضویت داشته است.

وی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معاون فرهنگی ستاد دکتر حسن روحانی بود و نماینده فرهنگی او در بحث‌ها و مناظرات انتخاباتی محسوب می‌شد و به تبیین نگرش‌های روحانی در زمینه فرهنگ می‌پرداخت. اواخر مرداد سال ۱۳۹۲ از سوی دکتر روحانی، رئیس دولت یازدهم به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منصوب و مهرماه همان سال به عنوان وزیر برای تصدی وزارت ورزش و جوانان برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی شد.

در کارنامه سیدرضا صالحی امیری ۱۴ عنوان کتاب، ۲۵ عنوان مقاله علمی – پژوهشی، ۳۵ عنوان مقاله علمی – ترویجی و ۱۸ عنوان مقاله ارائه‌شده در کنفرانس‌های علمی به چشم می‌خورد.

صالحی امیری همچنین دایی برادران حسن زاده مالک خونه به خونه بابل می باشد که به گفته آنها ارتباط کاری با خواهرزاده هایش ندارد.

به نظر می آید صالحی امیری برای بدست آوردن آرای نمایندگان مجلس دهم برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه دشواری در پیش نداشته باشد و آنچه مهم است بابید دید چه برنامه هایی برای زمان اندک باقی مانده دولت یازدهم دارد و آیا از این فرصت کم می تواند وزارتخانه بیمار را به شفا نزدیک کند؟

قطعا صالحی امیری می داند یکی از مشکلات عمده وزارت فرهنگ و ارشاد قطعا کنسرت نبوده و برعکس اگر از این منظر به آن به پرداز و یا اینکه فکر کند پرداختن به آن می تواند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو باعث افزایش آرا شود سخت در اشتباه خواهد بود چراکه مشکلات امروز جوانان ما اشتغال است و با برگزاری کنسرت ها دردی را دوا نمی کند.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27719

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.