تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

صدای گله های زمین لرزه زدگان بیخ گوش وزیر/ همه وی را می بینند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، وزیر بهداشت چهارشنبه گذشته بهمراه عده ای از خیرین برای کلنگ زنی مسکن های بهداشت و جایگاه ها جامع تندرستی به کرمانشاه عزیمت کرده بود، هنگامی که در مراسم نمادین کلنگ زنی یکی از مسکن های بهداشت در سرپل ذهاب حضور یافت، صدای اعتراض و گله های مردم از کم بودن دست کم ابزارها زندگانی رو به رو گردید.

روستای مشکنار نخستین مقصد سفر

وزیر بهداشت و تیم همراه او به محض ورود به فرودگاه کرمانشاه، با ۴ دستگاه اتوبوس راهی نخستین مقصد عزیمت یک روزه می شوند. دهاتی مشکنار در سرپل ذهاب، نخستین جایی بود که وزیر و هیات همراه در آنجا توقف کردند.

مردم به محض دیدن وزیر، خودشان را به او رساندند.

هنگامی مراسم کلنگ زنی مسکن بهداشت در این دهات در حال انجام بود، یکی دو نفر از اهالی در گوشه و کنار محل مراسم، لب به اعتراض و گله گشودند.

آ

یکی دیگر، از نبود ابزارها بهداشتی مانند حمام و دستشویی گله داشت و می عنوان کرد که در این شرایط زندگانی کردن خیلی دشوار هست.

وزیر بهداشت که متوجه گله های مردم شده بود، با چهره ای مصمم به آنان امید می داد. اما او توان ندارد همه توقع ها مردم زمین لرزه زده را برآورده سازد.

او منحصرا به مردم سرپل ذهاب قول داد که مسکن های بهداشت در کمتر از یک سال آینده به بهره برداری برسد. اما می داند که توقع ها و توقعات مردم زمین لرزه زده فراتر از مسکن های بهداشت هست.

در همین حال، فرهاد تجری یکی از نمایندگان مردم استان کرمانشاه، وزیر بهداشت را صرفا وزیر دولت ارائه می کند که از همان روز اول زمین لرزه بهمراه مسئولان وزارت خانه اش، با مردم همراه گردیده اند و به وعده هایی که داده اند، عمل کرده اند.

این نماینده مجلس در همان دهاتی مشکنار عنوان کرد که وزیر بهداشت دو هفته پیش قول داده بود که خیرین را برای احداث مسکن های بهداشت به این استان بیاورد و آورد.

روستای قره بلاغ مقصد بعدی وزیر

وزیر و هیات همراه روانه دهاتی قره بلاغ اعظم می شوند.

بطوریکه همه با دیدن وزیر به سوی او حمله می آورند و گله های خودشان از کمبودها را مطرح می کنند. اما مگر وزیر بهداشت چقدر توان دارد قول بدهد. ..

اما مردم وی را خواهند دید و لاجرم احساس می کنند که لازم هست سخن های خودشان را با او مطرح کنند.

اما او متقاعد نمی گردد و می گوید می خواهم با وزیر سخن بزنم.

مراسم کلنگ زنی که تمام می گردد وزیر با آن مرد همراه می گردد و او نیز وزیر را به سمت ساختمانی می برد که خراب کردن شده هست. به غیر از او، چند نفر دیگری نیز گله های خود را بلند بلند داد می زنند.

وزیر بهداشت در انتهاء این عزیمت یک روزه، درکنار تقدیر از خیرین برای ساخت مسکن های بهداشت و جایگاه ها جامع تندرستی، این قول را به مردم کرمانشاه داد که در پایین ترین زمان محتمل بتوانند از جایگاه ها بهداشتی و معالجهی که قرار هست احداث گردد، استفاده کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79041

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.