تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

صوفی: اولویت کلیدی احزاب، اصلاح قانون انتخابات باشد

علی صوفی در اظهار کرد وگو با ایسنا، در رابطه با آخرین فعالیت های حزب پیش روی اصلاحات، اظهار کرد: نخستین برنامه حزب پیش روی اصلاحات این هست که بتواند در سال ۱۳۹۷ پروانه فعالیتش را اخذ کند تا بر طبق قانون فعالیت حزبی خود را آغاز کنیم، در حال حاضر توان نداریم فعالیت حزبی داشته باشیم  و توان ندارم برنامه حزب را پیشاپیش اعلام کنم.

وی پس از آن با اشاره به فعالیت های سایر احزاب سیاسی بویژه احزاب اصلاح طلب در سال پیش رو، اظهار کرد: به عقیده من باید اولویت کلیدی احزاب، اصلاح قانون انتخابات باشد، احزاب و افرادی که دست اندرکاران فعالیت های حزبی می باشند باید به قانون موجود احزاب توجه کنند؛ به چه سبب که  این قانون نقص های بسیاری دارد و مانع حضور کاندیداهای شایسته و واجد شرایط برای حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس می گردد.

صوفی با بیان اینکه باید در قانون احزاب اصلاحاتی انجام گیرد، اظهار کرد: وزارت کشور به دنبال اصلاح قانون انتخابات هست، تعدادی از نمایندگان هم در فکر این مبحث می باشند؛ به عقیده من احزاب نیز باید پیگیر تغییر قانون ذی ربط به خود باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه تصریح نمود: وظایفی که اصلاح طلبان بویژه احزاب اصلاح طلب در برابر پیگیری مطالبات مردم از دولت و مجلس دارند، وظیفه ای سنگین هست و امید دارم که در سال پیش رو این مسیولیت را به خوبی به انجام برسانند تا امید به جامعه باز گردد.

وی علاوه بر این اظهار کرد: امید داریم در سال پیش رو کل حاکمیت به دنبال اجرای عدالت باشند؛ چون که عدالت یکی از مهمترین مطالبات مردم هست که هم مقام معظم رهبری تاکید داشتند که ما نتوانستیم آنگونه که باید در این زمینه کاری انجام دهیم و هم اینکه به صورت محسوس مواردی پیش می آید که نشان می دهد عدالت به عنوان مطالبه کلیدی مردم مطرح هست.

صوفی در انتهاء اظهار کرد: برای رسیدن به عدالت کامل به چند وجه باید توجه کرد؛ یکی از آنان اصلاح قوانین هست. این فعالیت ها باید به شکلی باشد که تامین کننده معیشت مردم باشد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94788

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.