تاریخ ارسال : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضبط مستند بیماران نقص ایمنی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

 اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مستند بیماران نقص ایمنی با همکاری کانون دانشجویی فیلم و کانون دانشجویی چترسبز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضبط شد.

 

امیدواریم با ضبط این مستند و پخش آن بتوانیم جرقه تشکیل انجمن خیریه ای برای حمایت از این بیماران را در تبریز بزنیم.

دانشجویان عضو کانون های فیلم و چتر سبز دست به دست هم دادند تا مستندی در مورد وضعیت کودکان مبتلا به سندروم نقص ایمنی ضبط کنند.

 

دانشجویان در این اقدام علاوه بر معرفی بیماری های نقص ایمنی، امیدوارند بتوانند دکمه شروع حرکتی برای کمک به این بیماران را بزنند.

 

بیشترین تمرکز این تیم بر روی یک بچه شش ساله مبتلا به سندرم کاستمن است که تا دو سالگی باید پیوند ژن رویش انجام می گرفته؛ ولی به دلیل هزینه بالا، خانواده اش قادر به تامین هزینه نشده و این عمل تا الان انجام نشده است و معلوم نیست این کودک معصوم تا کی بتواند با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و دوام بیاورد.

 

دبیر کانون فیلم گفت: بیماری های نقص ایمنی جزو بیماری های پر هزینه ای هستند که با اینکه شیوعشان از خیلی از بیماری های دیگر بیشتراست ولی خیلی کم در سطح جامعه شناخته شده اند و حمایت های کافی از مبتلایان به این بیماری نمی شود.

 

وی افزود: در طی ثبت مستند فهمیدیم که بعضی از بیماران مجبورند تزریق آمپول های چند صد هزارتومنی یا حتی چند میلیونی داشته باشند.

 

دبیر کانون فیلم تصریح کرد: هزینه عمل پیوند ژن به بعضی از بیماران به ۱۵۰ میلیون هم میرسد.

 

خیلی از اوقات خانواده ها چون توان تأمین هزینه های درمانی را ندارند از ادامه درمان منصرف می شوند.

 

وی گفت: تا جایی که ما میدانیم متاسفانه در تبریز هیچ انجمن خیریه ای برای حمایت از این بیماران وجود ندارد، انجمن حمایت از بیماران نقص ایمنی فقط در تهران و اصفهان است و امیدواریم با ضبط این مستند و پخش آن بتوانیم جرقه تشکیل این چنین انجمن هایی را در تبریز بزنیم.

 

کارگردان این مستند در آخر از مجموعه مدیریت تعالی فرهنگی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بخاطر به وجود آورد فرصت ضبط مستند و انجام کار فرهنگی تشکر کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53549

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.