تاریخ ارسال : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضدونقیض گویی در مورد زمان فیلتر تلگرام

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه صبح روز گذشته فراکسیون نمایندگان ولایی با مسئولین اطلاعات سپاه در حوزه فضای سایبری گفت: مسئولین اطلاعات سپاه در حوزه فضای سایبری گزارش مفصلی از اوضاع، شرایط، اغراض و برنامه‌های فضای سایبری عرضه کردند. من جمله اینکه پیام رسان های بیگانه منحصرا نقش رابطه ای را ایفا نمی کنند لکن با استفاده از کانالها نقش رسانه‌ای دارند. به عبارت دیگر تلگرام و فضای سایبری در هیچ کشوری به اندازه کشور ما رها نیست.بر بر طبق مطالب طرح شده در این جلسه نظام سلطه برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می‌رود چون فضای سایبری

فضای سایبری در خدمت آمریکا و رژیم اسرائیلی فضای سایبری در خدمت است و مردم را باید از چنگ آنان رهایی داد.ایجاد شبکه ملی فضای سایبری و پشتیبانی و تقویت پیام رسانهای داخلی در راس فعالیتهای دولت ایجاد شبکه ملی فضای سایبری و پشتیبانی و تقویت پیام رسانهای داخلی در راس فعالیتهای قرار گرفته، وزارت ارتباطات در این زمینه مسئول اجرای مورد ها ابلاغ شده است که به طور جدی ورود پیدا نموده است.

نقوی حسینی با اشاره به مورد ها دیگر طرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه بیان گردید پیام‌رسان‌های داخلی در حال تغییر و تغییرات خوبی می باشند و به زودی سامان پیدا می نمایند بنابراین با برطرف مشکلات و موانع توان دارند پاسخگوی همه نیازهای داخلی باشند. پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام رسان های بیگانه هیچ مشکلی در فضای اکتساب و کار، اشتغال پنج پیام رسان داخلی تا آخر فروردین به حدی خواهند رسید که در صورت حذف پیام رسان های بیگانه هیچ مشکلی در فضای اکتساب و کار، در فضای سایبری و فعالیتهای رابطه ای ایجاد نخواهد گردید.

وی علاوه بر این افزود: طبق مطالب بیان شده در این جلسه دستگاه ها و نهادها نیز در حال جابه جایی کلیه خدمات و فعالیتهای خود به پیام رسانهای داخلی می باشند. علاوه بر این اغلب کشورها مثل روسیه، اندونزی، مالزی و پاکستان اینکه گفته می گردد پیام رسانهای داخلی دارای امنیت نیستند، دروغ محض است و حقیقت ندارد. امروز جابه جایی از پیام رسانهای بیگانه به پیام رسانهای داخلی مطالبه عمومی است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در انتهاء تاکید کرد: یکی از وجوه با اهمیت و دلواپس کننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی آن در فضای سایبری و پیام رسانهای بیگانه است. اگر روند فعالیتهای اقتصادی در پیام رسانهای بیگانه به این شیوه ادامه پیدا کند، اتفاق موسسات مالی-پولی در حوزه فعالیتهای اقتصادی فضای سایبری رخ خواهد داد. سؤال این است که در آن صورت چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

"سروش" ۵ میلیون عضو دارد

تسنیم درج کرد: سید جواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز(سه شنبه ۲۱ فروردین) فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: ارزیابی فیلترینگ سؤال این است که در آن صورت چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ شبکه‌های مجازی و تقویت شبکه‌های داخلی در دستورکار این جلسه قرار داشت و این مسئولین گزارشی از روند اقداماتی که تاحالا در این زمینه انجام شده و علاوه بر این اجرای دستور‌العمل‌هایی که قبل از این از سوی رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی فضای سایبری داده شده بود، به اعضای فراکسیون عرضه دادند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه باید پیام‌رسان‌های داخلی تقویت، برطرف اشکال و مشوق‌هایی برای اعضاء مدنظر داشته گردد، دنبال کرد: با بارگزاری شبکه‌های داخلی از سوی بانک‌ها، ادارات و نهاد‌های مختلف، شاهد مهاجرت طبیعی از شبکه‌های پیام‌رسان بیگانه به شبکه‌های داخلی می باشیم.

وی در جواب به این سوال که آیا رئیس‌جمهور فرمان انسداد شبکه‌های مجازی را صادر کرده‌ است؟ گفت: آقای رئیس‌جمهور به دنبال اغتشاشات دی ماه سال گذشته و سوء‌استفاده گسترده دشمنان از اغتشاشات و هدایت آن، دستوراتی را به وزیر ارتباطات داده که به عقیده من معنا این دستورات این است که با تقویت شبکه‌های داخلی شبکه‌های بیگانه مسدود گردد.

ابطحی در جواب به این سوال که شبکه‌های بیگانه چه زمانی مسدود می‌شوند، تصریح نمود: در این جلسه در مورد زمان مسدود شدن بعضی از شبکه‌های اجتماعی بیگانه بحثی مطرح نشد، اما قبل از این، مباحثی طرح شده بود که تا انتهاء فروردین ۹۷ بعضی از پیام‌رسان‌ها فیلتر خواهند گردید، اما تاحالا تاریخ مشخصی قید نشده است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه چند پیام‌رسان داخلی در حال فعالیت می باشند، تصریح نمود: تعداد اعضاء پیام‌رسان سروش به مرز ۵ میلیون فرا رسیده است و پیام‌رسان‌های دیگری مثل ای‌گپ، ویسپی و ایتا نیز در حال فعالیت می باشند که مردم می‌توانند با توجه به خدمات و نیاز‌های خود عضو هر یک از این پیام‌رسان‌های داخلی گردند.
 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95432

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.