تاریخ ارسال : ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۰۷ دیدگاه‌ها برای ضربه شدید آیت‌الله خامنه‌ای به آمریکا در آستانه انتخابات بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضربه شدید آیت‌الله خامنه‌ای به آمریکا در آستانه انتخابات

به گزارش شلمچه نیوز، «آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) سخنان مبسوطی را درباره انتخابات جمعه هفتم اسفند ماه ۹۴ بیان داشتند و رسانه‌های خارجی به انعکاس نقطه نظرات ایشان پرداختند.

خبرگزاری انگلیسی «رویترز» در این زمینه نوشت: رهبر ایران از اطمینان خود در بازگشت مجلس ضد آمریکا با رای مردم در انتخابات روز جمعه سخن گفت.

رهبر ایران همچنین عنوان داشت که غرب به اشتباه سعی در  تفرقه افکنی در بین نامزدهای انتخاباتی دارد.

رویترز نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای ماه گذشته نیز از لزوم شرکت گسترده مردم در روز انتخابات سخن گفته‌بود اما حمایت خود از ممنوع شدن هر نامزدی که اعتقادی به جمهوری اسلامی ندارد را نیز بیان داشته بود.

 هفته نامه آمریکایی «نیوزویک» نیز در گزارشی در این زمینه نوشت: رهبر ایران خواهان وجود مجلسی است که برابر قدرت‌های بیگانه بیاستد.

بر اساس این گزارش، رهبر ایران روز چهارشنبه در سخنانی  از رای دهندگان ایرانی درخواست کرد در انتخابات روز جمعه مجلسی را برگزینند که آماده ایستادگی برابر قدرت‌های بیگانه که خواهان مداخله در امور کشور هستند، باشد.

 نیوزویک نوشت: به نظر می‌رسد سخنان آیت‌الله خامنه‌ای ضربه‌ای تند و شدید به آمریکا بود که ایشان مرتب این کشور را  متهم به تلاش برای نفوذ در امور ایران می‌نماید. رهبر  ایران سپتامبر سال ۲۰۱۵ نیز با بیان این‌که این کشور دوست دارد در ابران رخنه کرده و اراده خود را بر جمهوری اسلامی تحمیل کند، آمریکا را «شیطان بزرگ» نامید.

این رسانه ‌آمریکایی در خاتمه با اشاره به دیگر انتخابات مهم جمعه ایران که انتخاب مجلس خبرگان رهبری است، نوشت، رای گیری جمعه اولین مورد از این نظر بعد از توافق هسته‌ای ایران با ۶ کشور جهانی برای رفع تحریم‌های فلج کننده است.

  خبرگزاری چینی  «شین هوا» نیز با ذکر سخنان آیت الله خامنه‌ای نوشت: رهبر ایران لفاظی‌های موجود درباره این‌که انتخابات ایران رقابتی %


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12055

Comments are closed.