تاریخ ارسال : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضرورت اجرای طرح فاضلاب رامسر با حضور مسئولین مازندران

در نشستی با حضور مهندس نبیان معاون عمرانی استاندارمازندران، مدیرعامل آبفا شهری، مدیر کل حفاظت محیط زیست، فرماندار رامسر و کارشناسان مشاورمهاب قدس ضرورت اجرای طرح فاضلاب شهر رامسر مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش شلمچه نیوز، معاون عمرانی استاندار مازندران در این نشست بر اجرای پروژه های فاضلاب در این استان تاکید و تصریح کرد: اجرای طرح جامع فاضلاب در شهر رامسر به عنوان قطب گردشگری استان ضروری است.

IMG_5555

مهندس نبیان خواستار حمایت مسئولان ارشد استان در اجرای مطلوب این پروژه شد و افزود برای عملیاتی نمودن طرح فاضلاب در ۵ شهر استان شامل آمل، قائم شهر ، تنکابن، محمود آباد و رامسر پیگیری های لازم برای بهره  مندی از ۱۵۰ میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال انجام است.

وی تصریح کرد : عملیات اجرایی طرح جمع آوری فاضلاب ۴ شهر آمل ، قائم شهر ، تنکابن و محمود آباد از محل اعتبارات داخلی آغاز شده است .
مدیرعامل آبفا شهری مازندران نیز دراین نشست با بیان اینکه اجرای طرح فاضلاب در شهرهای ساحلی استان ضروری است گفت :این امر سلامت محیط زیست و جامعه را به دنبال دارد .

مهندس ذاکری به مشخصات تصفیه خانه فاضلاب رامسر اشاره و تصریح کرد: این تصفیه خانه ظرفیت پوشش ۶۴ هزار نفر جمعیت را داراست

وی با بیان اینکه فرایند این تصفیه خانه ، لجن فعال با هوادهی ممتد با قابلیت حذف نیتروژن است اظهار داشت: دراین تصفیه خانه تاسیسات حذف بو نیز پیش بینی شده است .

مهندس ذاکری ادامه داد : این تصفیه خانه دارای ظرفیت تصفیه ۱۳ هزار و ۶۰۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه روز می باشد .

مدیرعامل آبفا شهری مازندران ، طول شبکه مورد نیاز برای جمع آوری فاضلاب دراین پروژه را ۱۸۵ کیلومتر دانست و افزود:با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای ۵ شهر استان که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و با مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی توسط دولت محترم جمهوری اسلامی قادر خواهیم بود جمعیت تحت پوشش فاضلاب شهری استان را از ۱۰ درصد به ۳۵ درصد برسانیم .

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز دراین نشست به ضرورت اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای شمالی اشاره و تصریح کرد : محیط زیست از پروژه های فاضلاب که در راستای حفظ منابع آبی و زیرزمینی محیط زیست ، کاهش هزینه های درمان ، و بالا بردن سطح بهداشت عمومی شهروندان اجرا می شد حمایت می نماید .

دکتر مهردادی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب رامسر مشکل زیست محیطی  ندارد اظهار داشت بررسی های صورت گرفته نشان داد اجرای این طرح بلامانع بوده و حمایتهای لازم برای تسریع در عملیات اجرایی آن انجام می شود .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15963

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.