تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضرورت فعالیت زیادتر پزشکان در حوزه تحقیقات و تعلیم

وی با اشاره به اینکه این سمینار در بیمارستان نخبگان در منطقه حصارک تهران برگزار می‌شود، اضافه کرد: سه کانون کلیدی این سمینار بیماری‌های مغز و اعصاب، بیماری‌های عفونی و سم‌شناسی و بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم هست.

دبیر علمی سمینار بین المللی پزشکی آکادمیک ایران دنبال کرد: این سمینار با مشارکت دانشگاه آکسفورد و کمبریج انگلیس برگزار میشود و ۹ نفر از معروف ترین اساتید این دانشگاهها و بعضی از اساتید معروف دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی،علوم پزشکی مشهد و شیراز و دانشگاه آزاد تهران حاضر خواهند بود.

زارعی در رابطه با لزوم برپایی این سمینار عنوان نمود: در همه جای دنیا اکثریت پزشکان به عرضه خدمات بالینی، مثل تشخیص و معالجه مشغولند و البته عده بسیار کمتری به فعالیت های آکادمیک کع تعلیم و تحقیق خواهد بود می پردازند. در کشور ما همه این مقوله ها با هم مخلوط شده و ترس آن می رود که جذابیت‌های مادی خدمات درمانی پزشکان دانشگاهی ما را از فعالیت آکادمیک باز دارد.

وی بیان داشت: اشخاص صاحبنظر در حوزه تحقیق و تعلیم پزشکی در دنیا در این کنگره حاضر خواهند بود و حاصل چند دهه تحقیقشان را به شرکتکندگان عرضه میدهند، هدف دیگر ما از برپایی این کنگره تشویق جوانان نابغه به روی اوردن به فعالیت های آکادمیک پزشکی یعنی تحقیق و تعلیم خواهد بود. علاوه بر این به شرکت کنندگان در این سمینار گواهی شرکت از سوی دانشگاه آکسفورد عرضه می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94942

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.