تاریخ ارسال : ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضریب خوداتکایی در سال های موخر افزایش پیدا نموده است

ضریب خوداتکایی در سال‌های موخر افزایش پیدا کرده استعلی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: زمانی ما می‌توانیم مدعا کنیم که اقتصاد مقاومتی در کشور ما جریان پیدا نموده است که وابستگی‌ به کشور‌های دیگر کم گردد.

وی اضافه کرد: به‌عنوان مثال ما در بخش کشاورزی تا حدی در مسیر تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی علی‌الخصوص در تولید گندم، برنج، فرآورده ها دامی و گل و گیاه گام برداشته‌ایم.

این نماینده مجلس تصریح نمود: ضریب خوداتکایی ما در سال‌های موخر افزایش پیدا نموده است و ما حدود ۲۰ میلیون تن افزایش تولید طی ۴ الی ۵ سال موخر داشته‌ایم که یک قدم بسیار خوبی است.

سخنگوی «کمیسیون کشاورزی، آب و مراجع طبیعی» با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک بسته است، بیان داشت: اگر همه عناصری که در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر می باشند به کار گرفته گردند آن هدف کلیدی اقتصاد مقاومتی که خوداتکایی است رخ می‌دهد. با این وجود دولت کوشش بسیاری داشته که اغراض اقتصاد مقاومتی را پژوهشگر کند، اما هنوز نتوانسته این مبحث را تئوریزه و این مساله را بر پایه یک اصول علمی پایه‌گذاری کند.

شاعری با بیان اینکه دولت در بخش فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی موفق بوده است اظهار کرد: با این وجود دولت در اقدام و عمل آن هم در بخش‌هایی مثل صنعت کشاورزی و خدمات اشکالات بنیادی دارد. به‌عنوان مثال کاهش تعرفه یک محصول کشاورزی در حالتی که کالای همانند آن در کشور وجود دارد یک تصمیم بر مبنای اقتصاد مقاومتی نیست. علاوه بر این کاهش تعرفه‌های فرآورده ها کشاورزی یک تصمیم مبنی بر اقتصاد مقاومتی نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94768

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.