تاریخ ارسال : ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۵:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضعف ادارهی دولت برنج و چای شمال را نابود می کند

اسدلله عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، اسدلله عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ، اظهار داشت: عدم کارکرد صحیح دولت در قسمت کشاورزی، برنج و چای که بخشی از فرآورده ها استراتژیک خطه شمال می باشند را به‌سمت نابود شدن و اضمحلال کشانده هست.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده طرح سئوال از وزیر جهاد کشاورزی در مورد وضع چای و برنج را در اولویت قرار داده‌ام و از وی به‌عنوان عالی‌ترین مقام در راس وزارتخانه می‌خواهم پاسخ‌های روشنی در این باره عرضه دهد.

عباسی ضعف‌های ادارهی در بحث چای را تاسف آور دانست و اضافه کرد: بر بر اساس مرسوم کشاورزان چایکار شمالی در این وقت از سال لازم هست اقدامات مرتبط به بهزراعی باغات چای خود را انجام دهند اما وجود این ندانم‌کاری‌ها موجب نابود شدن داعیه کار و کوشش در بین کشاورزان شده هست.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اهمال‌کاری از سوی دستگاه‌های اجرایی مربوطه و مدیران مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در مورد چای باعث شده کشاورزان مثل گذشته رغبتی به حضور در مزارع و باغات خود نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه چنین شرایطی به هیچ عنوان مناسب مردم نیست اظهار داشت: غفلت‌های زیاد بسیاری در بخش‌های متفاوت کشاورزی و به‌ویژه در خطه شمال در مورد برنج و چای در کشور در حال واقع شدن هست که زیاد ناراحت‌کننده بوده و لازم هست این رویه‌ها هرچه تندتر اصلاح گردند.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درخواست نمایندگان از وزیر جهاد کشاورزی این هست برای فهم صحیح و حقیقی تر از وضع کشاورزان شمالی، عزیمتی به این منطقه دارا باشد و برای اطلاع از وضعیت آنها  تنها به خبر ها رسانه‌ها و مکاتبات اکتفا نکند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: بسیاری از فرآورده های که بدون ضابطه خاصی وارد کشور می‌شوند بدون قرنطینه وارد بازار استفاده شده که بعضاً هم نرمال نیستند و از جنبه سنوات تولید به‌نوعی تندرستی مردم را به خطر می‌اندازند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78715

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.