تاریخ ارسال : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ضعف شوراها در حمایت از سرمایه گذار عاملی برای وابستگی این سازمان به منابع دولتی گردیده است

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران ، مهندس محسن پور یکی از مدیران با تجربه در نظام شورایی به مناسبت ۹ اردیبهشت سالروز تأسیس شوراها ، ضمن تبریک این روز به خبرنگار ما در مازندران گفت: بی شک همراهی، حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از پایه های اصلی تحقق انقلاب اسلامی و عاملی اساسی در استمرار آن بوده است.

وی افزود: صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل شوراهای اسلامی در نهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹در واقع بیانگر اراده مردمی در مدیریت شهری و روستایی و فصل جدیدی در بالا بردن سطح مشارکت عمومی اقشار جامعه در امور می باشد.

این فعال اجتماعی در استان بیان داشت:یکی از ابعاد توسعه، رشد اقتصادی است چنانکه شوراهای محلی از ظرفیت های اقتصادی محلی نتوانند برخوردار شوند باعث وابستگی به تخصیص منابع دولتی و سیاستهای دولت می شوند هر چند که در مازندران زمینه مناسبی برای جلب سرمایه گذار با وجود دارا بودن فضای لازم برای سرمایه گذاری، عملا ضعف شوراها در هدایت و حمایت از سرمایه گذار عاملی برای وابستگی این سازمان به منابع دولتی گردیده است.

رئیس اسبق شورای اسلامی استان مازندران خاطر نشان کرد: اتکا به مالیات های محلی در جهت تامین مالی پروژه های عمرانی، خدماتی، آموزشی و غیره واقعیت از آن دارد، برخورداری سازمانهای دولتی مختلف از منابع قدرت (اقتصادی و سیاسی) باعث پراکندگی مدیریتی در سطح شهرها شده همچنانکه در قاب ماده ی ۱۳۶ قانون اساسی ، دولت ملزم  به واگذاری اختیارات محلی خود به شهرداریها شده اما اقدامات اساسی و جدی صورت نگرفته است.

 

مهندس محسن پور یادآور شد: با امید به اینکه به حول و قوه الهی و همت عالی مردم و مسئولین روز به روز این نهاد،بالنده تر و با تجربه تر از پیش در جهت ارائه«خدمت خالصانه و بی منت» و تصمیم گیری در حوزه وظایف و اختیارات خود بر اساس آیه «و امرهم شوری بینهم» گام بردارد .

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47608

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.