تاریخ ارسال : ۰۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طراحی و ساخت تابلوالکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال

کارشناس بهره برداری آبفاشهری مازندران از طراحی و ساخت تابلوالکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس رضا هومن با اعلام خبر بالا، افزود: یکی ازکتاب های مرجع که دردانشکده بهداشت وشرکتهای آب و فاضلاب درخصوص تصفیه خانه های فاضلاب لجنفعال، موردتوجه قرارمیگیرد، کتاب فرآیندلجن فعال– اصولاداره وبهره برداری است که باتوجه به کاربردی بودن کتاب تصمیم گرفته شد، مسائلی که دریک تصفیه خانه فاضلاب بوجودمی آید به همراه دلایل وراه حل آن دریک تابلوالکترونیکی به صوت یکجا به نمایشگذاشته شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس اقدام به طراحی تابلوئی در سه ستون نمودیم که ستون اول مربوط به مشکلات موجود در تصفیه خانه فاضلاب، ستون دوم دلایل آن و ستون سوم مربوط به راه حل آن می باشد.

مهندس هومن به تشریح بخشها و ستونهای این تابلو پرداخت و گفت: درستون اول مشکلات اصلی در نوزده سطرحکاکی ودرکنارآنازیک LED وکلیداستفاده شده است .

homan

کارشناس بهره برداری آبفاشهری مازندران با بیان اینکه درستون دوم دلایل یک هسبب ایجادمشکل می شونددر سی سطر به نمایش درمی آید، تصریح کرد: دراین قسمت سعی شده دلایلی که بیشترین موردراداشته اند به صورت فراوانی استفاده ازLED به صورت صعودی به نمایش گذاشته شود، به این معنی که درس طرسیبا استفاده ازبیشترین LED اهمیت این علت به صورت ساخت ارینشان داده شدها ست. درهرسطرنیزازیک کلیداستفاده میشود.

وی، بیان داشت: درستونسومطریقهاصلاحدرهفدهسطربررویصفحهنئونحکاکیشدهاست ،دراین بخش نیز تلاش شده راه حله ائی که بیشترین سهم رادارندبه صورت فراوانی استفاده از LEDبه صورت صعودی به نمایش گذاشته شود.

مهندس هومن، درخصوص نحوه کارکرد این تابلو گفت: هنگامی که یک عیب مدنظرباشد، بافعال نمودن کلیدآن، چراغLED به صورت چشمک زن روشن میشودوسپس دلایلی که موجب این عیب شده باروشن شدن منظمLEDها، مشخص می شوند.

این کارشناس ادامه داد: درصورتی که کاربربخواهدراه حل رامتوجه شود، کافی است کلیدمربوط به هردلیل رافعال نموده تاباروشن شدن منظمLEDها،آنهاراموردبررسی قراردهد.

وی با بیان اینکه این تابلو کاربرد عملی نیز دارد، افزود: در این روش می توان خروجی های سنسورموجوددرتصفیه خانه هارابه تابلووصل نموده تادراثرنقصان عملیاتی، چراغ مربوطه و سپس راهحل آن برای اپراتورمعین شود.

گفتنی است طراحی وساخت این تابلوحدود سه ماه به طول انجامید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3998

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.