تاریخ ارسال : ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح‌های سالم‌سازی دریا تاثیر چندانی بر کاهش غرق‌شدگی نداشته است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرانزلی، شاهرخ یوسف‌زاده چابک صبح امروز در نخستین همایش ملی پیشگیری از غرق شدگی در دهکده ساحلی بندرانزلی اظهار داشت: این همایش نخستین همایش پیشگیری از غرق شدگی در سطح کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه غرق شدگی همواره یکی از معضلات سلامت مردم است خاطرنشان کرد: همایش پیشگیری از غرق شدگی به‌منظور کاهش چشمگیر غرق شدگی در سواحل کشور در استان گیلان برگزار شده است.

یوسف‌زاده با بیان اینکه غرق شدگی همواره یک معضل بوده و باید پیش از این در رابطه با آن راهکارهای مناسب ارائه می‌شد تصریح کرد: طرح سالم‌سازی دریا یکی از راهکارهای کاهش غرق شدنی محسوب می‌شود اما تاثیر چشمگیری بر کاهش این مقوله نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این حوزه باید لحاظ شود و متولی ساماندهی این مقوله باید به‌طور مجدد مورد ارزیابی قرار گیرد افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیش از ۱۰ سال است که مقوله تروما را مطرح کرده و مسائل مختلف آسیب دیدگی در این بحث را دنبال می‌کند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در ارتباط با افزایش توانمندی مقوله تروما نیازمند تعامل و همکاری داستگاه‌ها و نهادهای مختلف هستیم اعلام داشت: سیستم اطلاعاتی جامع و منسجم، یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش تلفات ناشی ار تروما است.

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه بحث مقابله با آسیب‌های تروما باید به‌صورت ویژه در جامعه مطرح شود تاکید کرد: راهکارهای جدید و استفاده از تجهیزات و تجارب در حوزه غرق شدگی و بخش‌های مختلف تروما می‌تواند در کاهش آسیب‌های مذکور تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش آمادگی عمومی در مقابله با غرق شدگی در جامعه بسیار ضعیف است خاطرنشان کرد: جامعه امروز به‌طور ویژه  نیازمند آمادگی و آموزش در راستای مقوله آسیب‌های تروما است که باید به آن توجه ویژه داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56515

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.