تاریخ ارسال : ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس بررسی می‌وشد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار اراک با اشاره به ارزش خدمت در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ارزش خدمت به مردم در جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد است و کارکردن در سازمانی مانند شهرداری که از تنوع و گستردگی وظایف برخوردار هستند و با آحاد مردم در تمام ساعات و تمام نقاط شهر یک خدمت اررشمندتر محسوب می‌شود.

وی افزود: برای فردی که کلید شهر  را دست می‌گیرد و قصد ساماندهی شهر را دارد قطعا یک توفیق بزرگ محسوب می‌شود و توفیق  حضور در شهرداری با وظایف گسترده یک فرصت ارزشمند برای خدمت به مردم است.

نایب ئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام شهرداران در دوره‌های مختلف و سال‌های گذشته زحمت کشیدند و دستاوردهایی برای دوره مدیریتی خود در کنار اعضای شوراهای اسلامی داشته اند اما واقعیت این است که هر کس نگاهی اجمالی و منصفانه به کلان شهر اراک داشته باشد امروز اذعان می‌کند که عقب‌ماندگی‌های زیادی در این شهر وجود دارد و کارهای به زمین مانده زیادی هست که باید اقداماتی مضاعف برای برطرف کردن مشکلات انجام شود.

کریمی بیان کرد: امیدواریم دراین دوره شاهد گره گشایی از بخشی از مسایل باشیم این در حالی است که هیچکس انتظار معجزه از شهردار و شورا در یک دوره ۴ ساله ندارد اما انتظار است با تدابیری که اتخاذ می‌شود این مسائل مشکلات به سمت مثبت حرکت کرده و کارنامه درخشانی در پایان دوره به مردم ارایه شود.

وی خطاب به شهردار جدید گفت: من با شناختی که از خانواده عظیم شهرداری دارم ظرفیت‌های انسانی بسیار خوبی در این مجموعه وجود دارد و اصولا شهرداری یک سازمانی است که اگر شهرداری بتواند انگیزه و جلب مشارکت لازم پرسنل را در اجرای طرح ها داشته باشد همواره این نیروها پای کار هستند و باید برای استفاده از ظرفیت موجود در ساختار گسترده حداکثر بهره برداری به عمل آید.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: لزوم کادر سازی انسانی در شهرداری اراک موضوعی است که باید ویژه به آن پرداخته شود این در حالی است که باتوجه به عمر کم کاری شهرداران در سال‌های گذشته امکان حرکت برنامه محور در شهرداری اراک کمتر فراهم بوده است.

کریمی خاطرنشان کرد: امروز نیروهای جوان و کارشناس در شهرداری کم‌نیستند و باید کشف و شناخته شوند و وارد میدان شوند و فرصت کار به آنها داده شود تا نسل جدیدی از مدیران کارکرده و جوان در شهرداری ایجاد شود تا آینده مدیریتی  گسترده در شهر تَضمین شود.

وی اضافه کرد: اداره یک کلانشهر بدون حرکت مبتنی و برنامه بدون نتیجه است و همچنین یکی دیگر از مسایلی که می‌تواند در پیشبرد کار شهرداری مهم باشد استفاده از ظرفیت رسانه‌ها درپیشبرد اهداف مدیریت شهری است چرا که هر چه از ظرفیت رسانه در فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم استفاده شود قطعا بسیار مفید و موثر است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مجبوریم هرسال یکسری اهداف و پروژه‌ها را به عنوان اولویت تعیین کنیم البته ممکن است برخی از آنها بلند مدت و زیربنایی  و بخشی میان مدت و کوتاه مدت باشد که باید تمام اهداف با هم دیده شوند ولی اینکه ما اولویت نیازها را به درستی تشخیص دهیم از اقدامات موثر در پیشرفت است.

کریمی ادامه داد: طرح درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و کمیسیون ویژه‌ای برای آن تعیین شده است با تصویب این طرح چالش‌های موجود در این  زمینه رفع می‌شود. 

وی بیان کرد: همچنین گفتنی است که  استانی شدن محدوده وصول و توزیع عوارض مالیات برارزش افزوده هم در دست رسیدگی است. 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بحث عوارض آلایندگی پالایشگاه و پتروشیمی اجحاف شدیدی نسبت به شهرستان اراک شده است که مکاتبات ملی و استانی در این زمینه انجام شده که امیدواریم مورد پیگیری جدی قرار بگیرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=70806

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.