تاریخ ارسال : ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح دگرگونی تندرستی باخت نخورده است

تابناک: اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ بود که دولت یازدهم به منظور ترقی وضع تندرستی مردم، طرح دگرگونی تندرستی را شروع کرد.

طرحی که بدون برنامه ریزی اجرا گردید و اکنون به جای اینکه شرایطمان را از سابق خوب تر کند، وضع را بدتر کرده است؛ از ورشکستی بیمه ها تا فراموش شدن بهداشت و قرض های پر وزن وزارت بهداشت به بیمارستان ها و پزشکان و …

وی دنبال کرد: طرح دگرگونی تندرستی نیز با دقت به حدس هایی که برای مراجع آن حدس شده بود، بسیاری از مراجع آن پژوهشگر نشده؛ برای نمونه از یک درصد اعتبار افزوده که قرار بود قسمتی به وزارت بهداشت داده گردد، بصورت تمام تأمین نشد.

این نماینده مجلس در جواب به اینکه طرح دگرگونی تندرستی با چه میزان کسری بودجه رو به رو هست، اظهار کرد: این طرح تا به حال حدود ۱۸۰۰۰ میلیارد تومان قرض به بار آورده که البته به همین میزان نیز طلبکار است؛ برای نمونه، کارانه بسیاری از پزشکان و پرستاران تاکنون پرداخت نشده هست.

وی در ادامه اظهار کرد: بسیاری از بیمارستان ها هزینه قرارداد خود با آشپزخانه های بیمارستان ها را نیز پرداخت نکرده اند یا خودروهایی هم که در اختیار گرفته شده نیز مالی به آنان داده نشده و تمام اینها موجب این میزان قرض برای وزارت بهداشت و معالجه کشور شده هست. اساسی با اظهار اینکه حدود این میزان نیز وزارت بهداشت طلب کار شده هست، اظهار کرد: این وزارتخانه از بیمه تندرستی طلبکار هست.

قرار بود، قسمتی از آسیب ها به حساب وزارت بهداشت ریخته گردد که پرداخت نشده و موجب احداث این مشکلات شده هست.

این نماینده مجلس دنبال کرد: طرح دگرگونی تندرستی، زیرساخت های مطلوبی برای کشور مهیا کرده و وقت بهره برداری از آن تقریبا فرا دست یافته است؛ بنابراین ضروری هست دقت گردد این طرح تمام باخت نخورد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ناخشنودی های بسیاری از اعمال طرح دگرگونی تندرستی احداث شده هست و مردم به سبب پرازدحامی بیمارستان ها و خدمات کم و مورد های از این دست ناراضی می باشند و ضروری هست کوشش گردد، در این دولت این مشکلات حل گردد. طرح دگرگونی بر مبنای این بنا شده بود که بتواند معالجه را دولتی کند و قسمت خصوصی قرار بود بعنوان یک آپشن در نظر گرفته گردد.

قرار بر این بود اگر فردی به بیمارستان دولتی مراجعه کرد، دولت تمام هزینه ها را پرداخت و از مریض پشتیبانی کند، ولی اگر فردی بخصوصی مراجعه می کرد، دیگر دولت کاری برای فرد انجام نمی داد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76267

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.