تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح دگرگونی تندرستی لازم هست ادامه یابد/ پرستاران حق دارند گله کنند

وی اظهار کرد: ادامه معالجه مصدومین ارزشمند هست و ستادی برای این مبحث متشکل و هر روز وضع شان دنبال کنندهی می گردد.

هاشمی دنبال کرد: بحث بهداشت منطقه نیز زیاد ارزشمند هست و متاسفانه ۶۲ مسکن بهداشت و ۲۲ مرکز جامع تندرستی تخریب گردید.

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که فصل بیماری های مسری و آنفلوانزا هست، اضافه کرد: واکسن نیز تزریق شده و به دیدگاه می آید شرایط قابل قبولی حاکم هست.

وی اظهار کرد: به مردم قول دادیم که صرفا نخواهد ماند و کارهای ادامه خواهد داشت تا به شرایط خوب تر از پیش از زمین لرزه برگردیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: جایگاه ها بهداشتی حداکثر تا تابستان آینده بازسازی خواهند شد؛ یعنی هم جایگاه ها جامع تندرستی و مسکن های بهداشت بازسازی می شوند. تفکر می کنم در کمتر از یک سال آینده به شرایط مطمئن و پیشنهاد آل باز خواهیم گشت و در حوزه بهداشت و معالجه جزو نخستین دستگاه هایی هستیم که به مساعدت خیرین و مردم و همکاران و شبکه بهداشت و معالجه کشور به پیوستهی می رسیم.

وزیر بهداشت به طرح دگرگونی تندرستی و تهیه مراجع پیوسته برای آن اشاره نمود و اظهار کرد: بسته های طرح دگرگونی در حال بازبینی هست.

وی با اظهار این مطلب که طرح دگرگونی تندرستی بدون حدس مراجع پیوسته شروع گردید ، کارهایی که انجام دادیم لازم هست ۲۰ سال پیش انجام می گردید و نباید منتی بر سر مردم باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مشکل مراجع پیوسته تاکنون حل نشده هست، اهتمام کرد: تصمیم های دولت و مجلس ارزش دارد و در مقطعی هستیم که لازم هست تشخیص تکلیف گردد، زیرا سال کنونی سال اول برنامه ششم پیشرفت هست و لازم هست قسمتی از دلواپسی های مراجع تندرستی رفع گردد. آ آن چیزی که دکتر روحانی ابلاغ کردند و سازمان برنامه و بودجه موظف شده، پیوسته شدن مراجع حوزه تندرستی هست.

هاشمی به مبحث بیمه تندرستی و حاشیه های آن اشاره نمود و اضافه کرد: بیمه تندرستی می گوید لازم هست افرادی که کم بضاعت بودند را بیمه کند، اما طی سه سال گذشته ۵ میلیون نفر که حق بیمه پرداخت می کردند، نگاه کردند مجانی هست و حق بیمه پرداخت نکردند و به طرف این صندوق رایگان کوچ کردند.بیمه تندرستی می گوید لازم هست به شرایط قبل برگردند و در حق بقیه نا عدالتی نشود. اگر دولت این تصمیم را تایید کند اجرا می گردد و به عدالت نزدیک تر هست.

وزیر بهداشت در مورد کیفیت داروهای تولید داخل، اظهار کرد: در مورد کیفیت دوا لازم هست سخت گیر باشیم و گاهی به پشتیبانی از واردات متهم می گردیم. در این دولت طرح دگرگونی تندرستی شروع گردید و استفاده وسیع تر گردید و دست کم این هست که ۱۱ میلیون نفر تازه بیمه گردیدند و دفترچه دارند و استفاده افزایش پیدا می کند، اما واردات ۴۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرد و این به معنی پشتیبانی از تولید داخل هست.

هاشمی دنبال کرد: هنگامی دوا در داخل تولید می گردد، واردات به ۱۰ درصد تقلیل پیدا می کند. امانت داری ما حکم می کند خوب ترین دوا و امکانات را در اختیار مردم بگذاریم.

توقع جامعه دکتری نیز در مورد دوا مطرح هست و شرکت ها نباید از زور استفاده کنند که جامعه دکتری قطعا از دوای ایرانی استفاده کنند، لکن لازم هست تشویق کنند و بازاریابی لازم را انجام دهند.

هاشمی اظهار کرد: در مورد دوا و امکانات دکتری نباید اعتماد مردم را نابود کنیم و لازم هست مردم اعتماد کنند که این دوا ها و امکانات را برای شخص اول مملکت و مدیران نیز استفاده می نماییم و این اعتماد به سود همه و ارزشمند ترین سرمایه ما شمرده می گردد.

وزیر بهداشت در مورد وضع معیشت پرستاران، نیز اظهارداشت: عزیزترین و شریف ترین قشر ما در کنار تیم های دکتری، گروه پرستاری هست که فشار روی آنان زیادتر از جامعه دکتری هست و کار زیاد دشواری دارند و وضع معیشتی آنان در قیاس با پزشکان یا پرستاران خارجی، شایسته نیست.

وی اضافه کرد: در دولت قبل حوادثی افتاد و مساعدت هایی در مورد دریافت کارانه گردید که البته قدر کفایت نیست.

هاشمی اظهار کرد: دولت قصد ندارد بزرگ تر گردد و اذن استخدام نمی دهد. آ آرزو دارم اگر اشکالی در دولت یازدهم داشتیم، در این دولت اصلاح کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77750

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.