تاریخ ارسال : ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح غربالگری ژنتیک اجباری در مجلس تصویب شد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، علی‌اکبر کریمی در مراسم مدرسه استثنایی نور بمناسبت روز جهانی معلولان بیان داشت: ما در مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ششم پیشرفت یک برنامه ای را در زمینه غربالگری ژنتیک اجباری برای همه زوج‌ها تصویب کردیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اهتمام کرد: به هر حال وجود عزیزان معلول در جامعه بعنوان انسان‌های پاک و هدیه‌های خداوند مطرح می باشند و حتما تمام اشخاصی که در طریق همت به این عزیزان و تعلیم و حفظ آنان کوشش می‌کنند و خانواده‌هایی که با حوصله این فرزندان را پرورش می‌دهند مهجور می باشند.

کریمی در جمع خبرنگاران و در حاشیه این مراسم با اشاره به مبحث معلولیت بیان داشت: این حقیقت هست که کشور ما به جنبه معلولان مادرزادی و معلولان غیر مادرزادی جمعیت قابل دقتی دارد و حتما حفظ و تعلیم این عزیزان در خانواده‌ها و تعلیم و پرورش رسالتی ارزشمند بر عهده خانواده‌ها و نهادهای جامعه هست.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اهتمام کرد: در این راستا برای پیشگیری از تولد معلولان مادرزادی و غیرمادرزادی در برنامه ششم پیشرفت طرح غربالگری ژنتیک اجباری  را برای تمام زوج‌ها پیش از ازدواج تصویب کردیم.

کریمی گفته بود: علاوه بر این ضروری هست ابزارها و ظرفیت‌هایی که برای تعلیم فرزندان معلول و تعلیم و پرورش استثنایی وحود دارد افزایش پیدا کند که در این راستا مدرسه استثنایی در استان ما وجود دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77401

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.