تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح های فاضلاب درپنج شهر استان مازندران در حال اجراست

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران با اشاره به اینکه در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن و رامسرطرح های فاضلاب درحال اجراست، ادامه داد: درسایرشهرهاازجمله فریدونکنار ، کلاردشت ، نور،رویان،بهشهر،سرخرود ، زیراب ، پل سفید ، شیر گاه ، بهنمیر ، نکا ، گلوگاه ، نشتارود و عباس آباد و سلمانشهر و کلارابادطرح های فاضلاب درمرحله مطالعات قراردارد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس افشین عبادی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر قائمشهر از سال ۹۲ آغاز گردیده ، گفت: تصفیه خانه فاضلاب این شهر از مدرن ترین نوع تصفیه خانه با سیستم SBR و در دو مدولبا ظرفیت جمع آوری ۷۳ هزار متر مکعب در هر مدول طی شبانه روز می باشد.

وی با اشاره به نیاز ایجاد ۶۱۸ کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهر افزود: تا کنون ۵/۱۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

مهندس عبادی ، جمعیت تحت پوشش افق این طرح را ۳۶۵هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا کنون برای اجرای این طرح ۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد. و امید واریم که با همکاری ادارات و مسئولین شهری عملیات اجرائی در این شهر نیز مانند سایر شهر ها با سرعت روز افزون انجام گیرد.

 

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب در شهر آمل از سال ۹۲ آغاز شد، گفت: در این شهر ۵۱۲ کیلومتر شبکه فاضلاب نیاز است که تا کنون ۱۳ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب صورت گرفت.

وی، ظرفیت این تصفیه خانه را ۷۴ هزار متر مکعب در شبانه روز دانست و افزود: تصفیه خانه این شهر در دو مدول با جمعیت افق ۳۵۴ هزار نفر پیش بینی شده است.

مهندس عبادی، مجموع ظرفیت تصفیه خانه شهر آمل را ۷۴ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد.

وی، با بیان اینکه در شهر محمودآبادنیز تصفیه خانه ای به ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در دو مدول طراحی شده، اظهار داشت: درحال حاضر از ۱۰۰ کیلومتر طول شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر، ۹ کیلومتر آن انجام شد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، جمعیت مقصد این طرح را ۷۰ هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا کنون ۶میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح هزینه شد.

مهندس عبادی، با بیان اینکه طرح جمع آوری فاضلاب در شهر تنکابن از سال ۸۸ آغاز شد، گفت: از مجموع ۱۲۰ کیلومتر شبکه مورد نیاز، ۱۳ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

وی، ظرفیت تصفیه خانه این شهر در پایان طرح را ۲۲ هزار متر مکعبدر شبانه روز عنوان کرد و افزود: این تصفیه خانه جمعیت۷۶هزار و ۵۰۰ نفر را پوشش می دهد.

مهندس عبادی، با اشاره به اینکه تصفیه خانه تنکابن در دو مدول طراحی شده، اظهار داشت: تا کنون ۱۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، در خصوص روند اجرایی طرح جمع آوری فاضلاب در شهر رامسر بیان داشت: در حال حاضر طرح مطالعاتی عملیات اجرایی در این شهر به اتمام رسیده است.

وی، ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز ، عملیات اجرایی طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب در دو مدول با ظرفیت جمع آوری و تصفیه ۲۴ هزار متر مکعب فاضلاب طی شبانه روز در شهر رامسر آغاز خواهد گردید .

مهندس عبادی با بیان اینکه مقرر شد اعتبارات مورد نیاز برای طرحهای فاضلاب در ۵ شهر الویت دار مذکور از محل اعتبارات منابع عمومی و اعتبارات بانک توسعه اسلامی تامین اعتبار خواهد گردید ، گفت: پیگیرهای لازم برای دریافت این اعتباراتاز سوی مسئولان و نمایندگان استانی درحال انجام است.

 

 

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8004

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.