تاریخ ارسال : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طرح ۵ ماده‌ای رژیم صهیونیستی علیه ایران

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از پایگاه ۵۹۸، تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، روزنامه «یدیعوت آحارانوت» اسرائیل اعلام کرد، «یسرائیل کاتس» وزیر ارتباطات و امور اطلاعات اسرائیل در جریان سفر به آمریکا پیشنهاد تدوین توافق پنج ماده ای به منظور از بین بردن نفوذ ایرن در سوریه را مطرح کرد.

وی در این سفر پیشنهاد کرد، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به منظور از بین برد نفوذ ایران در سوریه یک تفاهم پنج ماده ای مشترک بین دو طرف تدوین کند.

لزوم اعمال فشار بر ایران و حزب الله

این تفاهم پیشنهادی چند محور اصلی دارد که هدف از آن تنگ کردن عرصه بر ایران و حامیانش به ویژه حزب الله است.

درخواست به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان

یکی دیگر از بندهای این طرح پیشنهادی، اعتراف آمریکا به حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان است که اسرائیل از زمان جنگ ۱۹۶۷ آن را در اشغال دارد.

مخالفت با حضور نظامی ایران در سوریه، تحریم تهران به منظور مجبور کردن آن به توقف کمک های مالی و نظامی به حزب الله و نیز تشدید تحریم ها علیه حزب الله از دیگر بندهای طرح پیشنهادی مزبور است.

همچنین در این تفاهم پیشنهادی اقدام مشترک آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از نفوذ منطقه ای ایران در عراق، سوریه و لبنان پیشنهاد شده است تا نگرانی های امنیتی اسرائیل از بین برود.

یدیعوت آحارانوت به نقل از کاتس نوشت، ما در تلاش برای جلب نظر آمریکا و توافق با آن در راستای توقف نفوذ ایران و تقویت ابتکار همکاری های منطقه ای هستیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=47582

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.