تاریخ ارسال : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طلاب، قدردان منت الهی برای حضور در حوزه های علمیه باشند

متولی بنیاد علمی- فرهنگی هاد: حضور طلاب در حوزه های علمیه، منتی الهی است که باید قدردان این نعمت الهی بود و حق آن را به شایستگی ادا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع­ رسانی بنیادهاد، «حجت الاسلام والمسلمین جعفر ناصری»،درمراسم آغاز سال تحصیلی۹۵- ۹۶ش مدرسه عالی فقه دارالهدی که در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد، با اشاره به تناسب بین آموزش و پرورش، اظهار کرد: هر جا که پرورشی نباشد، آموزش حقیقی نیز در بین نمی باشد. همچنان که در آیه شریفه “یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه” علم الکتاب، بسته به تزکیه نفس تبیین شده است.

bonyadhad-4

وی افزود: بر اساس همین مکتب، یعنی تزکیه بود که علمای به نام شیعی تربیت یافتند که همه را باید مرهون اکتساب علوم ناب الهی در سفره نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(علیهم السلام) دانست.

متولی بنیاد علمی- فرهنگی هاد، با بیان این کهپویایی جامعه شیعی، به تهذیب نفس در کنار تعلم تحقق یافته است، اضافه نمود:نباید از کتاب های تهذیب نفس اصیلی مانند نهج البلاغه غافل شد. همچنان که جرج جرداق مسیحی، هیچ کتابی را بر این کتاب ارزشمند ترجیح نداد و این موضوع، باید الگوی همه طالبان علوم اهل بیت(علیهم السلام)قرار گیرد.

حجت­ الاسلام والمسلمین ناصریبا بیان این که انگیزه مادی از تحصیل علوم دینی، آفت خطرناک این مسیر است که همه طلاب باید از آن پرهیز کنند،بیان کرد: باید بدانیم که اگر کاهلی و سستی در این مسیر داشته باشیم، حجتی برای ما باقی نمی ماند و نمی توان از عوارض آن در اشاعه مبانی دینی در حوزه های علمیه و در بین مردم شانه خالی کرد.

وی، با تأکید بر تزکیه و تقوا در پیمایش مسیر اکتساب علوم دینی، ادامه داد: از آن جایی که طلاب با خداوندمتعال معامله می کنند، یقین بدارند که برکت خداوند در طول زمان به آنها ارزانی خواهد شد و انتظار برکت کوتاه مدت، خطایی بیش نیست.

متولی بنیاد علمی- فرهنگی هاد، در پایان، خاطرنشان نمود:حضور طلاب در حوزه های علمیه، منتی الهی است که باید قدردان این نعمت الهی بود و حق آن را به شایستگی ادا کرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22218

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.