تاریخ ارسال : ۰۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

طلبه شهید گنبدی که فقط پلاکی از او باقی ماند

به گزارش سیدعلی کریمیان خبرنگار شلمچه نیوز در استان گلستان، درسپیده دم دوازده دی ماه هزارو سیصدو چهل و پنج در یک روز سرد زمستانی درشهرستان گنبدخداوند به خانواده مومن ومذهبی بیگدلی فرزند پسری عنایت فرمود  که  نامش را امیر نهادن پدر امیر آقای علی  بیگدلی  فردی زحمتکش و مومن بودکه به شغل بنایی می پرداخت ومادرش سرکارخانم صدیقه برآبادی بانوی مومنه و خاندار بود شهید در آغوش چنین پدر و مادر مومنی تربیت یافته و رشد نمود تا اینکه به سن شش سالگی رسید.

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-5

امیر کودکی بسیار با هوش و با ذکاوت بود و برای رفتن به مدرسه لحظه شماری می کرد.

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b16

شهید امیر بیگدلی درسال تحصیلی ۵۱- ۵۲ برای فرا گیری تحصیلات ابتدایی وارد مدرسه کاوس  شده و توانست این دوران را با موفقیت به پایان برساند شهید در این دوران همراه خانواده در تظاهرات ها و مراسمات مذهبی شرکت می نمود بدین ترتیب شهید از همین دوران وارد صحنه مبارزات مردمی برعلیه طاغوت میگردد.

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-2

امیر درسال ۵۶-۵۷  وارد مقطع راهنمایی گردیده

بعد از اینکه دوران تحصیلات راهنمایی را با موفقیت پشت سر گذاشت  وارد دبیرستان دکتر شریعتی گنبد شد .   سپس درآزمون ورودی مرکز تربیت معلم شرکت نموده و پذیرفته می شود خلق و خوی پسندیده ، تقوا و علاقه ی فراوان او به قرآن از ویژگیهای بسیار شاخص او بود.با شروع جنگ تحمیلی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ، او که نمی توانست در مقابل هجوم دشمن غدار و نیز سرنوشت جامعه بی اعتنا باشد، لذا تصمیم گرفت به عنوان بسیجی مخلص و عاشق امام وارد صحنه ی مبارزه با دشمن متجاوز شود .

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b14

وی جبهه را مدینه فاضله خویش می دانست که می توانست بر بلند ترین سکوی آن بایستد و فریاد خشم خویش را علیه متجاوزان سر دهد. به همین دلیل روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و پس از مدتی به شهر خود بازگشت.بعد از بازگشت از جبهه، به دلیل علاقه فراوان به فرا گیری علوم دینی،به شهر خون وقیام قم، عزیمت کردو در حوزه علمیه ی آن شهر، مشغول به تحصیل شد . ولی نه حوزه ونه دانشگاه ، هیچکدام نتوانست روح نا آرام او را آرام کنند. لذا مجددا به میدان نبرد رجعت کرد و در عملیات کربلای پنج ، که سنگین ترین عملیات هشت سال دفاع مقدس بود شرکت کرد وبر اثر اصابت ترکش خمپاره به کوله پشتی اش که پر از تی ان تی بود یکپارچه مشتعل شد و در کنار تعداد بیشماری از بسیجیان مخلص و عاشق شهادت ، به دیدار دوست شتافت . اوچون شمع سوخت و از او تنها پلاکی باقی ماند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b11

%d8%b4-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-3


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27865

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.