تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ظرفیت سالانه پذیرش ۷٫۵ میلیون تن کالای در بندرامیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده در بندر، رو رو قطار بندرامیرآباد، آماده جابجایی کلا به تمام نقاط کشور است.

به گزارش شلمچه نیوز، سیاوش رضوانی  در نشست هم اندیشی افزایش ترانزیت در بندر امیرآباد اظهار داشت: تلاش برای بهره‌برداری از روروریلی این بندر با قوت در حال انجام بوده تا شاهد توسعه این بخش و حمل و نقل ریلی باشیم.

وی با بیان اینکه بندرامیرآباد بهشهر هم اکنون با دارا بودن ۱۰۶۰ هکتار مساحت در شمال کشور دارای ۱۵ پست اسکله به طول ۲۶۵۰ متر است؛ افزود: ظرفیت پذیرش کالای سالانه این بندر ۷٫۵ میلیون تن است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: طول شبکه ریلی داخلی بندر ۱۶ کیلومتر و طول شبکه در دست اجرا ۶ کیلومتر بوده و ۶٫۷ هکتار انبار سرپوشیده دارد.

رضوانی افزود: در سال‌های اخیر تلاش فراوانی برای توسعه حمل و نقل ریلی برای ترانزیت و افزایش صادرات انجام شده و رو روریلی این بندر در سال آینده به بهره برداری می‌رسد تا شاهد ترانزیت کالا در این بخش باشیم.

وی گفت: حمل و نقل ریلی تاحدود بسیار بالایی مشکلات و معضلات مربوط به حمل و نقل جاده ای را از بین برده و حمل و نقل ایمن و صرفه اقتصادی را ایجاد می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83486

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.