تاریخ ارسال : ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ظلم آشکار مسئولین به نیروی مولد کار؛ زبان روزه و سفره خالی کارگران

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ سخن بنده خطاب به همه مسئولینی است که هم به موقع حقوق و مزایای آنچه که باید بگیرند گرفته اند و حتی پاداش ویژه برای خودشان / حق مأموریت های ایستاده ، نشسته ، خوابیده ، رفته و نرفته و به مناسبت های مختلف به همسران ، فرزندان و نورچشمی های آنها هم سکه بهارآزادی از بیت المال پرداخت شده که جهت استحضار این مدیران ماه مبارک رمضان فرا رسیده و کارگران ما با زبان روزه در زمان افطار به همراه خانواده روزه دار خود بر سر سفره های خالی مهمان ضیافت الهی باشند ؛ نمی دانم در این حوزه چه کسانی را می توان مقصر اعلام کرد اگر واقعاً دستگاههای مربوطه مشکلات مالی دارند باید این مسئله برای همگان صدق کند و تنها کارگران و کارمندان مظلوم متحمل این سختی نباشد ؛ براستی اگر اعتبار برای پرداخت حق و حقوق کارگران نیست پس چطور می شود برای بانوان رسمی و غیررسمی برخی از مسئولین سکه های بهار آزادی خریداری و اهداء می شود ؟ اگر اعتبار نیست چگونه مسئولین به انواع تفرجگاهها می روند ؟ اگر اعتبار نیست چگونه انواع کنسرت ها و مراسم جشن برگزار می شود ؟

در همین شهر ساری کارگرانی وجود دارند که آخرین دریافتی حقوقی آنها مربوط به بهمن ماه سال ۹۴ است آیا مسئولین ما می توانند پاسخگوی آه و نفرین کارگران و خانواده های آنها که غالباً دارای بیمار و مشکلات عدیده ای اقتصادی و معیشتی هستند ، خواهند بود ؟ شما مسئولینی که در قبال پرداخت حق و حقوق کارگران و خدمات قانونی آنها همچون بیمه درمانی سهل انگاری و بی تفاوتی دارید آیا می توانید دقیقه ای خود را جای وی بگذارید ؟ آیا وجدانتان در برابر شرمندگی کارگران در نزد خانواده هایشان آسایش دارد ؟ آیا این روش خوبی است که کارگران ما در سطل های زباله و بازارهای هفتگی و رستوران ها به دنبال تهیه افطاری برای خانواده های خود باشند ؟ نقش شوراهای اسلامی کارگری در خصوص دفاع از حق و حقوق کارگران کجاست ؟ نماینده مقام معظم رهبری به عنوان امید و امین مردم و نظام باید در این حوزه مدافع حق و حقوق کارگرانی باشد که در واقع مردم همین شهر را تشکیل می دهند اگر در یک کارخانه ای در کشورمان حکم شلاق برای کارگران صادر می شود در بسیاری از شهرهای مازندران کارگران هرلحظه در پی شرمندگی در نزد خانواده های خود ، شلاق های روحی را متحمل می شوند .

با این روشی که مسئولین در پیش گرفته اند کانون بسیاری از خانواده ها به مخاطره شدیدی افتاده و متأسفانه در بسیاری از ادارات و حتی نهادهای مردمی فقر و فحشا جایگزین عدل و عدالت و کرامت و شادابی شده است ؛ چرا باید کارگران ما شب ها از این شهر به شهرهای دیگر بروند تا دیگران آنها را نشناسند به تکدی گری روی بیاورند ؟! چرا باید برای عدم پرداخت حق بیمه کارگرانی که کارفرماها هر ماهه از حقوق آنها کسر کرده و به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نمی کند ، کارگران از دریافت خدمات بیمه ای محروم و هزینه های درمانی خود را به چند برابر تعرفه ، به صورت آزاد پرداخت کنند ؟!

چرا مسئولین ما همواره قول های بی عمل به کارگران می دهند ! شما مسئولی که برای مقاصد تبلیغاتی و رفع تکلیف چنین شعارهایی سر می دهی بهتر است به همان حق و حقوق اولیه کارگران توجه کنی و انتظاری از شما در انجام دیگر وعده هایتان نیست ! هان ای مسئولین دیگر نمک پاشیدن بر زخم های کارگران بیهوده است چون جانی برای آنها باقی نمانده و هر روز سفره خانوار کارگری تنگ تر از قبل می شود .

شما مسئولی که از حق و حقوق کارگران می زنید تا از اعتبارات مردمی برای سایر مسئولین و خانواده های آنها سفره های رنگین افطاری و ضیافت برپا کنید شما که الویت هزینه هایتان در تأمین آماده سازی استخر شنا / میدان اسب دوانی و سفرهای تفریحی به کیش و امارات برای نورچشمی ها و عزیزانتان است چه پاسخی در برابر کارگران و خانواده های مظلوم آنها خواهید داشت ؟ قدری در خود احساس مسئولیت کنید شما مسئولین حکومتی که باید الگوی حکومت حضرت علی (ع) در عدل الهی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی سرلوحه امور قرار دهید آیا توانسته اید از آن الگوی وارسته در دفاع از حق و حقوق کارگران بهره ای ببرید ؟ چرا باید روز کارگر برای کارگران ما آنقدر تلخ شود که آرزوی فعالیت در کشورهای عربی و حتی افغانستان و پاکستان و آذربایجان را داشته باشد ؟ شما چه انتظاری دارید از جوانان که به موقع ازدواج کنند مگر سرنوشت کارگران متأهل را پیش روی خود نمی بینند مگر همه امورات زندگی یک کارگر در برگزاری جشن عمومی عروسی وی خلاصه می شود ؟

در سویی دیگر افزایش فیش خدمات دولتی از قبیل آب / برق / گاز و افزایش انواع مایحتاج زندگی را مطمئناً احساس نمی کنید چرا که خود از امکانات دولتی و غیره برای تأمین معیشتتان بهره می برید ؛ باید تصریح کرد ریشه بسیاری از طلاق ها و اعتیاد از فقر و بیکاری است چرا باید تن فروشی آنهم در کشور اسلامی با هدف تأمین معیشت زندگی باشد براستی مسئولین ما چه پاسخی در برابر این مسائل دارند در حالی که بسیاری از کارخانجات به خاطر ورشکستگی ، کارگران خود را اخراج کرده اند چگونه می شود قراردادهای سنگین مالی با ورزشکاران خارجی و داخلی در لیگ برتر فوتبال بسته شود ؛ سفرهای خارجی تیم های تحت پوشش کارخانجات دولتی با بیشترین هزینه ها و تشریفات کدام یک از اهداف مردم و نیازهای کشوری را مرتفع می کند , آقایان مسئولین قامت کارگران از این همه بی عدالتی های شما خم شده است . حضرت علی (ع) در ماه مبارک رمضان برای تأمین سفره های افطاری امت خود ، شخصاً نظارت می کرد اما مسئولین ما که همواره ائمه اطهار را الگوی خود در زندگی می دانند در این ارتباط چه کرده اند ؟ متأسفانه اگر مسئولی در یک ضیافت سفره ۱۰ نفره برپا کند بیش از یکصد عکاس و خبرنگار دعوت می کند تا با انعکاس خبری این اقدام برای خود کلی تبلیغات برپا کند و کمک به فرزند مظلوم و تهیدست را رسانه ای می کنند تا شرمندگی آن برای آن کودک و فرد تهیدست و تبلیغات و فخرفروشی برای مسئولین به ثبت برسد .

به هر حال سخن از بی توجهی مسئولین به کارگران بسیار عنوان شده اما اینکه چرا مسئولین در خصوص توجه به آن هیچگونه احساس مسئولیتی از خود نشان نمی دهند سوألی است که متأسفانه همچنان بی پاسخ باقی مانده است ؛ متأسفانه در بحث این مسئله در برهه کنونی نهادهای مردمی بزرگترین متهمین به بی توجهی به کارگرانشان هستند و ریخت و پاش های مالی مسئولین را می توان ریشه آن دانست .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=18422

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.