تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عارضه های ترافیکی دومین دلیل فوت کودکان زیر ۱۴ سال

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، باید توجه کرد که کودکان در تصادفات  به شدت عارضه پذیر هستند؛ به طوریکه هرساله صدها کودک در اثر تصادف­ های جاده ای جان خود را از دست داده یا مجروح می گردند، اما در کمال تأسف عده ای از والدین هیچ گاه گمان نمی­ کنند که ممکن  هست روزی کودکان آنان دچار  سانحه گردند و  به هشدارها توجه  ندارند. درحالیکه احتیاط شرط اول امنیت هست. تحقیقات درباره فوت ومیر کودکان در تصادف های رانندگی نشان داده از هر سه فوت در این حوادث، فوت یک کودک به دلیل نبستن کمربند امنیت مناسب یا عدم استفاده از صندلی ویژه کودک در اتومبیل هست.

در طول تعطیلات کودکان وقت بیشتری را برای بازی صرف می کنند؛ در مواقعی که برای برطرف خستگی در کنار جاده و یا خیابان پارک می کنید، مراقب بازی کودکان خود باشید؛ زیرا آنان از خطرهای اطراف خود آگاهی ندارند و امکان دارد دچار عارضه گردند. گوشزد کردن این نکته به کودکان که «مراقب اطراف باشید» توان ندارد از خطرهای و عارضه ها جلوگیری کند؛ در نتیجه خودتان مراقب وضعیت باشید تا از گم شدن و عارضه دیدن کودکان در طول عزیمت جلوگیری کنید.

کودکان و نوجوانان را هرگز داخل ماشین تنها نگذارید، حتی در مواقعی که اتومبیل خاموش هست. چون امکان دارد ناآگاهانه ترمزدستی را خلاص کنند یا از داخل خودرو ربوده گردند و یا در آب و هوای گرم دچار گرمازدگی گردند. اصلا و ابدا حتی در صورت خاموش بودن خودرو، پیش از رسیدن کودکان به سن قانونی و گرفتن گواهینامه، به کودک اذن نشستن پشت دستور خودرو را ندهید. کودک در داخل خودرو نباید روی پای کسی بنشیند. چون در صورت توقف غیرمنتظره خودرو، فرد قادر به محافظت کودک نیست و امکان دارد از پنجره به بیرون پرتاب گردد و یا صورت او به داشبورد برخورد نماید.

هنگام شیر دادن به کودک نیز باید ماشین را متوقف نمود. زیرا در صورت تصادف یا ترمز غیرمنتظره وزن مادر روی کودک می افتد و موجب وارد شدن عارضه به وی می گردد. کودکان نباید روی صندلی خودرو و یا داخل خودروی در حال حرکت بایستند، عقب خودرو دراز بکشند و یا دست یا سر خود را از شیشه خودرو بیرون بیاورند. درتصادفات در سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت، کودکی که وضعیت شایسته ای نداشته باشد، توان دارد با نیروی ۶۰ – ۳۰ برابر وزن خود به جلو پرتاب گردد که توان دارد به بیرون از خودرو پرتاب شده و عارضه جدی ببیند.

درتصادفات در سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت، کودکی که وضعیت شایسته ای نداشته باشد، توان دارد با نیروی ۶۰ – ۳۰ برابر وزن خود به جلو پرتاب گردد که توان دارد به بیرون از خودرو پرتاب شده و عارضه جدی ببیند. برای سوار و پیاده شدن از خودرو باید از درهای سمت راست (به سمت پیاده رو) استفاده نمود. کودکان هنگام سوار شدن به خودرو باید تحت نظارت والدین و بزرگ ترها، اول سوار خودرو گردند و برای پیاده شدن اول باید بزرگ ترها پیاده گردند و بعد کودکان.

هنگام بستن درب خودرو نیز باید مراقب بود انگشتان کودکان لای در نماند. کودکان نسبت به بزرگسالان به امنیت بیشتری احتیاج دارند، یک ترمز شدید، یک تصادف با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت کافی هست که به کودکی که در اتومبیل نشسته، خدشه وارد گردد. هرساله کودکان به علت عدم استفاده از کمربند امنیت یا عدم کاربرد صحیح سایر امکانات امنیت کودک، کشته یا مجروح می گردند. وقتی یک خودرو تصادف می کند، سر کودک با شدت تمام به جلو و عقب پرتاب می گردد. جسم کوچک به محافظت بیشتری احتیاج دارد، سر کودک در قیاس با بدنش بزرگ و سنگین و گردن او عارضه پذیر هست.

وقتی یک خودرو تصادف می کند، سر کودک با شدت تمام به جلو و عقب پرتاب می گردد. برای آنکه کودک چنین فشار شدیدی را  تحمل نکند به محافظت زیادتر در خودرو احتیاج دارد.

همه کودکان در دو سال اول زندگی برای مسافرت با خودرو باید طوری در صندلی کودک قرار گیرند که روی بچه به سمت عقب باشد، اگر روی بچه به سمت جلوی خودرو باشد هنگام ترمز غیرمنتظره سر کودک از عقب به پشتی صندلی برخورد می نماید و چون عضلات سر و گردن کودک به اندازه کافی قوی نیست، امکان دارد گردن او در تصادف عارضه ببیند. کودکانی که در یک صندلی کودک رو به جلو قرار گرفته باشند، پنج برابر زیادتر از کودکانی که در صندلی کودک رو به عقب نشسته باشند، در فراروی کشته یا مجروح شدن قرار  دارند. وقتی که کودک دو ساله گردید و وزنش به حدود ۱۰-۱۲ کیلوگرم رسید، می­ توان وضعیت صندلی را رو به جلو عوض کرد. بچه ها باید تا ۴-۵ سالگی و تا وزن حدود ۱۸-۲۰ کیلوگرم، از صندلی کودک استفاده نمایند. در خودروهای اجاره، قطار و هواپیما نیز کودک باید در صندلی ویژه بنشیند، اگر چنین امکانی وجود ندارد، والدین توان دارند صندلی کودک را همراه ببرند و آن را در محل مناسب انتصاب کنند.

وقتی که قد کودک به دست کم حدود یک متر و وزنش به حدود ۲۰ کیلوگرم رسید، میتوان وی را در یک صندلی حمایتی اصلاح کننده قد کودک همراه با کمربند گذاشت تا کمربند خودرو جلوی صورت و گردن کودک را نگیرد، اندازه­ اش گردد و به صورت صحیح قرار گیرد. کمربند امنیت برای کودکان حدود ۱۰ سال و بالاتر با وزن ۳۰ کیلوگرم و زیادتر و با قد بلندتر از ۱۴۵ سانتی متر استفاده می گردد. وقتی که کودک توانست در طول عزیمت در صندلی پشت خودرو و به صورت مناسب و صحیح بنشیند و پاهایش تماما در کف خودرو قرار گیرد، میتوان به وی تعلیم داد تا از کمربند امنیت خودرو استفاده نماید. این کمربندها کودک را از پرتاب شدن به هنگام تصادف محافظت کرده، نیروهای متاثر از ضربه را در سطح بدن کودک توزیع می کند و امکان ایجاد عارضه های سنگین را کاهش می دهد.

بنابر اعلام دفتر تعلیم و ارتقاء تندرستی معاونت معالجه وزارت بهداشت، خانواده ها باید مورد ها زیر را به علت دارا باشند:

– امکانات امنیت باید هم برای کودک و هم برای اتومبیل مناسب باشند.

– پیش از استارت زدن اتومبیل کنترل کنید که کودک با ثبات و امنیت نشسته و کمربند امنیت صحیح بسته شده باشد.

– کودک هرگز نباید در صندلی  که ایربگ آن وصل هست، بنشیند.

– کمربند امنیت باید در محلی باشد که یک قسمت آن از روی شانه و نوار دیگر آن از روی شکم گذر کند.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94234

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.