تاریخ ارسال : ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عارف: مردم کرمانشاه گله های به حقی دارند

خبرگزاری ایلنا: محمدرضا عارف در گزارشی از عزیمت دیروز خود بهمراه چند تن از نمایندگان عضو فراکسیون امید به منطقه های زمین لرزه زده کرمانشاه در اینستاگرام خود درج کرد:

««روز گذشته به اتفاق جمعی از همکارانم در فراکسیون امید به منظور دیدار با مردم عزیز منطقه های زمین لرزه زده استان کرمانشاه به این استان عزیمت کردیم. دیدار با مردم با صفا و دلاور استان کرمانشاه همیشه برای من از ارزش مخصوصی بهره مند هست.

مردمانی که در دشوارترین شرایط و با کم ترین ابزارها لحظه ای در دفاع از مهین شان غافل نیستند.اوج جسارت و بردباری مردم دیار کرمانشاه در هشت سال جنگ تحمیلی نمایان گردید. مردمان منطقه های زمین لرزه زده این استان هنوز با همان روحیه و حوصله مثال زدی شان در مقابل دشواری ها  و مصایب زمین لرزه از خود صبوری و متانت  نشان می دهند که این روحیه زیبا و ستودنی شان وظیفه ما مسئولین را در مقابل این عزیزان چندین برابر می کند.

اما حوصله و بردباری آنان بدین مفهوم نیست که از وضع فعلی راضی باشند. گله های به حقی درخصوص ساکن کردن و کم بودن ابزارها دارند که باید با تمهیدات لازم و در کوتاهترین زمان  نسبت به حل این مشکلات کارهای موثر را انجام داد.بنظرم در مدیریت بحران با استفاده از تجارب قبلی بخصوص تجربه دولت اصلاحات می گردید خوب تر از این عمل کرد. نواقصی در مدیریت بحران وجود دارد که در پس از واقع شدن زمین لرزه در سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی،…..

البته مسئولین محلی و نیروهای مسلح و هلال احمر تلاش های خوبی برای تهیه ابزارها مورد احتیاج زمین لرزه زدگان انجام دادند ولی با توجه به خراب کردن های صورت گرفته بخصوص در روستاها لازم هست با محوریت دولت و مشارکت مجلس شورای اسلامی و خیرین و تشکل های مردمی نسبت به بازسازی منازل و اماکن خراب کردن شده کارهای زیربنایی و بنیادی را انجام داد.

بانوان و مردان نجیب و کم توقع منطقه های زمین لرزه زده استان کرمانشاه با تمامی مصائبی که با آن مواجه می باشند ولی هنوز نور امید در چشمانشان برق می زند .باید این امید را زنده نگه داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84414

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.