تاریخ ارسال : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عامل واردات خودروهای خارجی مشخص شد + جزئیات

منصور مرادی نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  پارلمانی تسنیم با خورده گیری از واردات ۲۰۰ دستگاه ماشین هیبریدی که بدون خدمات پس از فروش مجوز واردات دریافت کرد‌ه‌اند، عنوان کرد: اگر خودروهای درونی با کیفیت تولید می گردید، شاهد این ظرفیت وسیع واردات ماشین نبودیم.

بیشتر بخوانید:

تمهیدات تازه مجلس برای جلوگیری از قاچاق کالا

نماینده مردم مریوان در مجلس با خورده گیری از واردات بی‌رویه خودروها  به کشور افزود: در سابق بسیاری از خریداران ماشین که از نبود خدمات پس از فروش و خودروهای بی کیفیت رنج می بردند، مقابل مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهاد رئیس جمهوری جمع شدن می‌کردند و  به همین سبب تصمیم گرفته شد  تا واردات ماشین را در قالب قانون هدفمند کنیم.

وی با اشاره به اینکه در قالب قانون تازه، واردات ماشین مشروط به برخوردار بودن خدمات پس از فروش و نمایندگی مجاز در کشور گردید، دنبال کرد: موقعی که ماشین وارداتی مجوز ضروری را از وزارت صنعت گرفته باشد، یعنی خریدار درونی ایمن هست که این ماشین نمایندگی مجاز در کشور دارد و می‌تواند در صورت هرگونه خرابی بدون هیچ مسئله ای، آن ماشین را تعمیر و به سیر درآورد.

نماینده مردم مریوان در مجلس  با اشاره به اینکه بعضی از  خودروهای وارداتی بدون خدمات پس از فروش به استفاده کننده تحویل می شود، عنوان کرد: آیا افرادی که برای واردات این خودروها تصمیم می‌گیرند، نمی‌دانند که چه پیامدی برای اقتصاد کشورمان دارد؟ آیا این آقایان نمی‌دانند که اگر ماشین به ابزار نمایندگی مجاز وارد می‌شد و خدمات پس از فروش را نیز تضمین می‌کردند، تعمیرات این خودروها در مدت گارانتی رایگان بود ولی حالا که غیرقانونی و بودن گارانتی وارد شده، ضروری هست بابت هر آچاری که به پیچ این خودورها انداخته می‌شود و هر قطعه‌ای که تعویض می شود، ارز بپردازیم و این زیان بزرگی به اقتصاد کشور وارد می‌کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75590

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.