تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عدم استفاده از ۸۰ درصد حجم صنعت دریایی کشور خلاف اقتصاد مقاومتی است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس،

وی دنبال کرد: در کشورهای حاشیه خلیج فارس به ابزار داشتن مرز دریایی سرمایه‌گذاری‌های بزرگی شکل گرفته هست.

رئیس سازمان توسیع و نوسازی صنعت ها ایران با اظهار اینکه هرمزگان شرایط ژئواستراتژیکی دارد که مزیت‌های این استان آن را با سایر استان‌ها متفاوت می‌سازد افزود: سرمایه‌گذاری قایل ملاحظهی در صنعت دریایی کشور انجام شده هست اما از حجمی که در صنعت دریایی کشور وجود دارد تنها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد استفاده می‌شود و حدود ۸۰ درصد این حجم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد که این امر خلاف اقتصاد مقاومتی هست که نتوانیم از سرمایه ملی استفاده کنیم.

معظمی با اظهار اینکه کشور در بخش صنعت و حمل کالا نیازمند ساخت کشتی و شناورهاست، اهتمام کرد: شرکت‌های ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می خواهند در برنامه پنج ساله خود حدود ۱۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند که عمده آن در بخش کشتی هست که لازم هست از این حجم در داخل استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: وزارت نفت در بخش ساخت سکو به کمپانی کشتی‌‌سازی و صنعت ها فراساحل ایران اعتماد نمود و امروز به گواهی وزیر نفت در این بخش شرکت‌های ایرانی از نظر زمان ساخت و نرخ قرارداد مطابق استانداردهای بین‌المللی عمل می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود: هر جا به ظرفیت‌های داخلی اعتماد شده و پشتیبانی منطقی داشته‌ایم به بلوغ رسیده‌ایم و امروز امکان ساخت سکوهای نفتی تا پنج هزار تن در کشور وجود دارد.

معظمی با تاکید بر اینکه همه لازم هست مساعدت کنیم قراردادهای نفتی به سرانجام برسد چون ایجاد مجال خواهد کرد، عنوان نمود: اگر قرارداد توتال اجرایی گردد به حجم ساخت سکوهای نفتی ۱۵ تا ۲۰ هزار تن خواهیم رسید.

وی با اظهار اینکه امکان ساخت کشتی‌های با حجم ۱۰۰ هزار تن در کشور وجود دارد، اضافه کرد: از نمایندگان مجلس توقع داریم صنعت کشتی‌سازی را مساعدت و پشتیبانی کنند و در این مجموعه می‌توانیم با سرمایه‌گذاری قایل ملاحظه ایجاد اشتغال زیادتری دارا باشیم.

معظمی اضافه کرد: علاوه بر این درخواست داریم از مسیر صندوق توسعه ملی رقمی برای توسعه صنعت کشتی‌سازی تخصیص داده گردد تا حرکت مطلوبی در این صنعت ایجاد گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79574

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.