تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عدم مشارکت مسؤولان شهرضا طرح مرمت بازار را مسکوت گذاشت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،  اصفهان،  نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه بازدید از بازار تاریخی شهرضا در جمع خبرنگاران با اشاره به شرطها نامناسب بازار تاریخی شهرضا، اظهار کرد: اگر برای مرمت بازار کاری نشود محتمل هست قسمتی از آن ویران گردد و یا اینکه سانحه مهیبی همچون پلاسکو رخ دهد.

سمیه محمودی با اظهار اینکه این بازار در شمار بازارهای تاریخ ایران و مکان داد و ستد هست، اضافه کرد: در جلسه‌ای که با حضور مسؤولان شهرستانی برای تشخیص بهای مرمت بازار شهرضا برگزار گردید، کارشناسان اظهار کردند که این پروژه نیازمند ارزشی در حدود ۱۲ میلیارد تومان هست.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه در این نشست ایده گردید تا نقاط پرحادثه و منطقه هایی که زیادتر در فراروی لطمه هست مشخص گردد، اظهار کرد: با دقت به اینکه بازار شهرضا در بافت تاریخی شهر واقع هست از وزارت راه و شهرسازی درخواست کردیم تا برای مرمت این بنا همکاری کنند که این وزارتخانه نیز اظهار آمادگی کرد.

وی با اشاره به لزوم همکاری ارگان میراث فرهنگی، اظهار داشت: با دقت به اینکه املاک موقوفه فراوانی در این بازار هست ضروری هست از همکاری ارگان اوقاف نیز بکارگیری گردد از سوی دیگر عده ای از کسبه بازار اظهار آمادگی کردند تا در طرح مرمت همکاری کنند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اقرار کرد: عدم همکاری مسؤولان اعمالی شهرستان علت گردید تا علی رغم پیگیری‌های انجام شده در سطح ملی و وزارتخانه‌ای پروژه مرمت بازار شهرضا علاوه بر این مسکوت بر جای بماند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76541

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.