تاریخ ارسال : ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عراقچی؛ برجام روی کاغذ انجام شده است

معاون وزیر امور خارجه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری درباره برجام و تعهدات غرب توضیحاتی داد.

برجام روی کاغذ انجام شده استبه گزارش شلمچه نیوز،  “عباس عراقچی” معاون وزیر امور خارجه در برنامه گفت و گوی ویژه خبری درباره برجام و تعهدات غرب  اظهار داشت: باید از دو زاویه به اجرای برجام و ان ها روی کاغذ به اجرای برجام عمل کردند و زیرساخت تحریم مرتبط با هسته ای برچیده شده و تمامی قوانین برچیده شده است.
وی ادامه داد: تحریم های کنگره متوقف و همه فشارها مشروعیت خود را قطعنامه ها می گرفت که مشروعیت خود را از دست داد.
رییس ستاد پیگیری اجرای برجام  تاکید کرد : امانو گزارشب درباره پرونده ارایه داد و همه سند ها لغو شده و اینکه می گوییم روی کاغذ لغو شده نباید بی اهمیت جلوه کنیم.
عراقچی با اشاره به اینکه تحریم ها لغو شده و با شرایط جدیدی مواجهیم عنوان داشت: ما در شرایط جدید بازگشت به تعاملات زمان بر است و بد عهدی ها کار را سخت کرده است.
وی با اشاره به اینکه فروش نفت قبل تحریم های نفتی هر شس ماه بیست درصد کاهش یافت گفت: در ۲۷  دی نود و چهار تحریم ها برداشته شد و هیچکس انتظار ندارد فردای برداشت تحریم ها  نفت ما به دو نیممیلیون بشکه برسیم.
***
عراقچی ۴: پیرامون دارایی ها که رقم های مختلف ارائه شده باید بگویم جنس ها مختلف است و صاحبان مختلف دارد.برخی متعلق به وزارت نفت است و برخی سپرده است که در چین است که نزدیک سی میلیارد دلار است و دقیق ش را باید صاحبان این پول ها و رئیس بانک مرکزی باید بگوید و در مذاکرات گفته شد همه این پول ها آزاد شود و آزاد شد و پول بانک مرکزی اختیارش با دکتر کامیاب است.
عراقچی ۵:یکی از مشکلات دیگر ؛ برقراری مجدد روابط شبکه های بانکی ماست و باید مذاکراتی صورت گیرد .و پروسه  این منوط به بانک ها  است که در چه بازه زمانی انجام دهند و قریب به ۳۰۰ کار گزاری بانک ها انجام داد ند .بانک ها باید روابط کارگزاری ایجاد کنند و آن بانک ها خود باید تصمیم بگیرند که با بانک های ایران کار کنند .
عراقچی ۶: تحریم های اولیه آمریکا سر جای خودش هست/ما مرتب بر آمریکایی ها فشار می آوریم/مشکل اصلی ما به دلیل تداخل تحریم ها ی اولیه و ثانویه است و یکی یکی آنها را رفع کردیم.
عراقچی ۷: توانمندی ایران بود که آمریکایی ها را به پای میز مذاکره آورد/ما مرتب در حال تبادل کار با طرف آمریکایی هستیم و حتی آقای ظریف مرتب با کری در ارتباط است/برخی از بانک های بزرگ توسط آمریکا جریمه شدند و بعد از آن تعهدات دادند و هنوز آن تعهدات برای آنها برقرار است /ما میدانستیم در صحنه اجرا با بدعهدی ها روبرو هستیم.
عراقچی ۸ : بانک مرکزی بخشی از  پول های موجود در عمان را به یورو تبدیل میکند و در اختیار خود ماست ./اجرای موفقیت آمیز برجام با ید متعهدانه از سوی طرف غربی انجام شود و به طور مرتب در حال برخورد با بدعهدی ها هستیم.
عراقچی ۹: اوباما نمیتواند بگوید برجام اجرایی نمیشود و باید به تعهدات خود عمل کنند /اینکه با طرف غربی توافق کردیم اصلا به معنای دوستی و رفاقت نیست و سیاست های ما همان است ./
عراقچی ۱۰:  تست موشکی عماد را انجام دادیم و آمریکایی ها گفتند نقض برجام نشده است .تست های موشکی اخیر در جریان قطعنامه ۲۲۳۱ که حالت الزام آور ندارد انجام شد.
عراقچی ۱۱: طبق این قطعنامه الزام حقوقی وجود ندارد و هیچ کدام از موشک های ما برای حمل کلاهک طراحی نشده است/ آمریکایی ها ۸ نفر را به لیست سیاه خود اضافه کردند و این تحریم میتواند حساب شود یا نشود و تصمیم با هیئت نظارت است.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14064

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.