تاریخ ارسال : ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عراقچی و روانچی وارد وین شدند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مذاکرات نمایندگان ایران با نمایندگان ۱+۵ ساعت ۱۲ به وقت محلی(۱۴:۳۰ به وقت تهران) آغاز می شود.

 

این نشست به درخواست ۲۶ آذر – ۱۶ دسامبر- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و برای بررسی بدعهدی‌های آمریکا و تمدید قانون ایسا برگزار می‌شود.

 

شایان ذکر است؛ روز گذشته؛ نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم‌ها با حضور هیأت‌های کارشناسی از ایران و آمریکا در وین برگزار شد.

 

در گفت‌وگوهای کارشناسی در قالب «کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم‌ها»، اسماعیل بقایی دبیر ستاد پیگیری اجرای برجام در وزارت امور خارجه ریاست هیأت کارشناسان کشورمان را به عهده داشت.

 

هیأت کارشناسی ایران، روز گذشته به طور جداگانه دیدارهایی با هیأت‌های چین، روسیه و ایالات متحده داشت.

 

امروز کمیسیون مشترک ایران و ١+۵ درحالی در وین تشکیل می شود که طی هفته های اخیر کریمی قدوسی با انتشار ناقص و گزینشی بخشی از سخنان وزیر امور خارجه در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، عراقچی و مذاکره کنندگان ایرانی را در موقعیت دشواری قرار داده است. 

 

ظریف در این دیدار از نقاط قوت و ضعف طرف خودی در موضوع تمدید قانون آیسا برای نمایندگان صحبت کرد.

 

حال با این هدیه گرانبها که کریمی قدوسی به طور رایگان در اختیار ١+۵ قرار داد، معلوم نیست تیم ایرانی در مذاکرات امروز چگونه می تواند خواسته های مندرج در نامه ظریف به موگرینی مربوط به موضوع آیسا  را به پیش برد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=37175

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.