تاریخ ارسال : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عرضه خدمات فوریت های پزشکی فارس در تعطیلات نوروز

عرضه خدمات فوریت‌های پزشکی فارس در تعطیلات نوروزمحمد جواد مرادیان ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ ؛ از فعالیت ۱۸۳ پایگاه اورژانس فارس جهت عرضه خدمات پزشکی به مهمان های نوروزی اطلاع داد و گفت: در ایام تعطیلات نوروز خودرو‌های اورژانس هفت تا هشت ساعت از روز را در کنار جاده حاضر هستند تا آمادگی خود را برای عرضه هرگونه خدمات درمانی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های جاده‌ای در ساعات پر ترافیک در کنار جاده مستقر می شوند، افزود: نوروز سال کنونی تابلو‌های ۵ تا ۱۰ کیلومتر شمار اورژانس برای ایجاد آرامش روانی برای مسافرین در جاده‌های این استان انتصاب شده تا مهمان های در جریان فاصله‌های پایگاه‌ها قرار گیرند.

وی دنبال کرد: در ایام نوروز ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس بهمراه ۴ پایگاه هوایی اورژانس در شهر‌های شیراز، جهرم، آباده و لار آماده عرضه خدمت‌رسانی به مردم و مسافران نوروزی هستند.

وی با بیان اینکه سال کنونی برنامه ریزی به صورتی انجام شده که در صورت بروز حوادث و احتیاج به بالگرد در مدت کمتر از ۵ دقیقه خدمات امدادهوایی اورژانس به مریض ها عرضه می‌شود، گفت: در ایام تعطیلات نوروز علاوه بر این سه دستگاه موتورآمبولانس برای عرضه خدمات در نقاط پرترافیک شیراز مدنظر داشته شده و در مجوع ۱۲ ایستگاه و یا کمپ نوروزی فعال می‌شود.

سرپرست مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس علاوه بر این از استقرار یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با سازگاری هلال‌احمر در حرم مطهر احمدی و محمدی (ع) زمان تحویل سال اطلاع داد.

وی با بیان اینکه نوروز سال قبل ۱۷۵ نفر براثر گاز منواکسیدکربن دچار گازگرفتگی شدند، گفت: مسافران نوروزی باید در این زمینه توجه لازم را داشته و مورد ها امنیت را نیز رعایت کنند.

ریاست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه مونوکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو و بی مزه هست که اغلب به عنوان «قاتل خاموش» شناخته می‌شود، تصریح نمود: مونوکسید کربن به وسیله سوختن گاز، چوب، پروپان، زغال چوب یا دیگر انواع سوخت از طریق پیشرانه‌های احتراقی، لوازم خانگی یا سیستم‌های گرمایشی تولید می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92403

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.