تاریخ ارسال : ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عزاداری با “شمشیر” در خیابان های تهران!

این شمشیرها در روز عاشورا در محافل خصوص این هیئت ها تحت عناوین قمه زنی به سر زده می شود و عزاداری به این شکل ادامه پیدا می کند.

به گزارش خبر نگار اجتماعی پایگاه خبری شهدای ایران؛ هر ساله با فرارسیدن ایام عزاداری امام حسین (ع) در مناطق مرکزی تهران برخی از دسته های عزاداری با عناوینی چون  شاه حسین که نوع عزاداری آذری است وارد خیابان شده و به عزاداری می پردازند که همراه چوب دستی ها  که این روزها شبیه به شمشیرهای واقعی است می باشد. عزاداران آقا این شمشیرهای غیر واقعی را بالا و پایین می برند و در خیابان حرکت می کنند. اما نگاهی به این دسته های عزاداری که عمدتاً در منطقه منیریه تهران حضور دارند نشان می دهد که چند نفر اول هر دسته عزاداری که از بزرگان آن هیئت می باشند با شمشیرهای واقعی و بعضاً قمه های بزرگ سر دستگی می کنند.

عزاداری با

عزاداری با

عزاداری با

این شمشیرها در روز عاشورا در محافل خصوص این هیئت ها تحت عناوین قمه زنی به سر زده می شود و عزاداری به این شکل ادامه پیدا می کند.

هر چند نیروی انتظامی اعلام کرده است که مقابل این حرکات دسته های عزاداری و هیئت ها می ایستد و برخورد می کند اما هر ساله نفرات اول این دسته های عزاراداری با شمشیر واقعی به خیابان می آیند و برخوردی هم صورت نمی پذیرد.

این سبک عزاداری که مروج اصلی آن تشیع انگلیسی است بدون شک نه مورد تأیید اهل بیت (ع) است و نه قانون اجازه می دهد که به اسم  و بهانه عزاداری سید و سالار شهیدان کسی از سلاح سرد استفاده کند.

اما نکته حائز اهمیت این است که چرا بازرسان سازمان تبلیغات و نیروی انتظامی تاکنون با این معضل برخورد نکرده اند؟!


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26523

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.