تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عزیمت بن سلمان به واشنگتن و احتمال تشکیل ائتلاف آمریکایی- صهیونیستی – سعودی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه القدس العربی، رویکردهای عربستان سعودی به رهبری "محمد بن سلمان" ولیعهد جوان و بی تجربه سعودی مبنی بر برقرار کردن ارتباطات دیپلماتیک با اسرائیل و خصومت مشترک با ایران، احتمال تشکیل ائتلاف سه جانبه دربردارنده آمریکا، اسرائیل و عربستان وجود دارد.

بعضی مراجع صهیونیستی اعتقاد دارند توجه زیاد آمریکا به استقبال از ولیعهد سعودی نه فقط حاکی دوستی مستحکم او با "دونالد ترامپ" ریاست جمهور آمریکا هست، لکن نشانه تشکیل ائتلافی تشکیل شده از آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی برای مقابله با ایران هست.

مقدمه چینی ترامپ برای برقرار کردن ارتباطات دیپلماتیک اسرائیل با کشورهای عربی

در همین رابطه  هدف از "معامله قرن" مبنی بر حل و فصل قضیه فلسطین در چارچوب مد نظر ترامپ فراهم نمودن مقدمه ای هست که به صهیونیستی ها اذن دهد با کشورهای عربی و قبل از همه عربستان سعودی ارتباطات دیپلماتیک داشته باشد.

بنابر مراجع صهیونیستی برای بن سلمان زندگی فلسطینی ها تحت اشغال اهمیتی ندارد لکن وی در کوشش هست از قضیه فلسطین به عنوان سوژه ای برای تثبیت جایگاه عربستان به عنوان قدرت منطقه‌ای در مقابل ایران استفاده نماید.

به گفته این مراجع، دیدار ترامپ و بن سلمان سه روز بعد از ملاقات ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل با توجه به طرح مبحث نفوذ منطقه ای ایران، حائز ارزش هست زیرا ترامپ باید در ماه می آینده مبحث خارج شدن از توافق اتمی با ایران را به پایان برساند.

در همین رابطه پایگاه خبری "واینت" منسوب به روزنامه یدیعوت آحارانوت به مبحث منفعت های ا قتصادی آمریکا در عربستان پرداخته و ریاض رامشتری جنگ افزار های آمریکایی دانست که میلیاردها دلار را نصیب صنعت های دفاعی آمریکا می کند.

این مرجع یادآور گردید،  منافع مشترک آمریکا و عربستان  فقط به خرید جنگ افزار ختم نمی توان، زیرا ریاست جمهور آمریکا کمی قبل از خرید و فروش قرن عربستان را متحد کلیدی و بازیگر با نفوذ در سطح منطقه عنوان نمود.

اما ماه می آینده زمانی هست که ترامپ یا باید ادامه تمدید کنسل تحریم های اقتصادی بر علیه ایران و یا خارج شدن از توافق اتمی را به اطلاع کنگره برساند .

طبق این گزارش ترامپ متقاعد شده هست که توان دارد برنامه اتمی ایران را به شیوه دیگری متوقف کند و طبق گفت  وگوهایی که با نتانیاهو داشت، اعلام کرد به منظور متوقف کردن "تهد یدهای ایران" از راههای متفاوت من جمله نظامی میتوان جبهه ای تشکیل شده از آمریکا، عربستان و اسرائیل تشکیل داد.

چشم امید آمریکا به عربستان در تحقق خرید و فروش قرن

بنابر گزارش واینت، ترامپ معتقد هست عربستان کشوری هست که توان دارد به تحقق "معامله قرن" کمک کند به شکلی که اسرائیل بتواند ارتباطات دیپلماتیک خود را با جهان عرب و قبل از همه عربستان  توسعه بخشد.

علاوه بر این روزنامه یدیعوت آحارانوت یادآور گردید، هرگونه ارتباطات دیپلماتیک بین عربستان و اسرائیل در چارچوب "طرح ابتکار صلح عربی" قبل از این از نظر عربستان بدون تشکیل دولت فلسطین غیرقابل قبول بود، اما امروز وضع در زمان بن سلمان متمایز هست.

اس" گفت:  در صورتی که ایران بمب اتمی داشته با گردید، رقابت تسلیحاتی تازه ای در منطقه خاورمیانه شکل خواهد گرفت، ما در پی جنگ افزار اتمی نیستیم اما بی تردید چنانچه ایران این کار را بکند،  عربستان در صدد توسعه بمب اتمی برخواهد آمد. در این گزارش صهیونیستی آمده هست، بن سلمان همه کارها را با سرعت و به نحو پراکنده انجام داد و این باعث عصبانیت خاندان حاکم گردید تا جایی که سرویس های اطلاعاتی زیادی از کشورها احتمال می دهند کارهای بن سلمان سر انجام باعث ترور او خواهد گردید زیرا او فردی بی تجربه و بدون پشتیبانی داخلی هست از همین رو در گزارش های اطلاعاتی احتمال داده شده هست، وی به سبب توفانی که در عربستان به پا کرده هست، بهای سنگینی متحمل گردد البته  تا آن زمان از "احترام پادشاهان" در کاخ سفید بهره مند خواهد گردید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92278

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.