تاریخ ارسال : ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۹:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عضو جامعه روحانیت: احمدی نژاد لقمه را اندازه دهانش بردارد

عضو جامعه روحانیت مبارز می‎گوید: زنده یاد آیت‏الله هاشمی اسمی از احمدی‎نژاد نمی‎برد اما در مورد داوطلب شدن خودش در انتخابات رئیس جمهوری می‎گفت که من کوتوله‎ها را می‎بینم که میدان‎دار گردیدند. برای همین در انتخابات شرکت کردم.
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روز نو : حکایت مخالفت با نظام از بنی‎صدر به محمود احمدی نژاد رسید. رییس دولت‎های نهم و دهم همچنان به برنامه‎ریزی های خود برای نمایش مخالفت ها با ارکان نظام ادامه می دهد و کسی را هم مانع راه خود نمی بیند. اینکه چه می گردد که رییس دولتی که ۸ سال زمام امور را در دست گرفت به مخالف خوانی علنی با نظام می رود، سوالی است که عضو جامعه روحانیت مبارز در جواب به آن می گوید: «پیداست که گنده گویی و بزرگنمایی کار را به اینجا رساند. من در مجلس هشتم می نگاه کردم که او اظهار می کرد قانونی را که من قبول نداشته باشم اصلا قانون نیست. یا مجلس در زمان امام در راس امور بوده و اکنون دیگر در راس امور نیست. »
»حجت‎الاسلام سیدرضا اکرمی، روایتی را هم از دیدار احمدی نژاد با حجت الاسلام ناطق نوری مطرح می نماید که در آن، ناطق بعد از شنیدن برنامه های انتخاباتی او اعلام می نماید: «یا ما این مطالبی که تو می گویی و مدعی هستی را نمی فهمیم یا تو حرفهایت را در جهان دیگری قصد پیاده کردن داری نه در جمع مردمی که در سال ۸۴ زندگی می کنند. »
»او در مورد اینکه به چه سبب شورای نگهبان در دور دوم انتخابات رئیس جمهوری، با توجه به مشخص گردیدن عدم قدرت احمدی نژاد در دور دوم انتخابات نتوانست وی را رد صلاحیت کند، اظهار کرد: «من ملاک را سخن های همین امروز احمدی نژاد می دانم. یک آدمی یک مرتبه به حضرت عبدالعظیم برود و بست بنشیند. یا فرض کنید در مجمع تشخیص مصلحت بنشیند و یک کلمه سخن هم نزند. من این ها را ملاک می دانم. ما که توان نداریم در رابطه با گذشته مجرم بسازیم.»
تفضیل این گفت‎وگو را در ادامه بخوانید:
                                                                                ****
»چرا در ایران و از سوی بعضی از روسای جمهور شاهد مخالفت هایی با نهادهای حاکم در نظام هستیم؟ بگونه ای که آنها را در جایگاه اپوزیسیون قرار می‎دهد.  من نپذیرفته ام که بگوییم که روسای جمهور ایران به اپوزیسیون مبدل می گردند. ما در این میان آقای احمدی نژاد را داریم و یا اینکه آقای بنی صدر را در سالهای خستین برتری انقلاب داشته ایم. اما در همه این سالها، حضرت آقا رییس جمهور بودند، آقای هاشمی هم همین گونه، آقای خاتمی هم رییس بودند و در حال حاضر آقای روحانی هم رییس جمهورند. این اشخاص هیچکدامشان اپوزیسیون نبوده و نیستند. 
 من از لفظ «برخی» برای این اشخاص استفاده نمود ام.
پس باید بگوییم آقای احمدی نژاد. اصلا خوب تر است نام همین شخص را ببریم. مورد تماما روشن است. بقیه روسای جمهور هر کدام هشت سال در راس قوه مجریه بودند و مخالفتی هم نداشتند. پس منحصرا بگویید احمدی نژاد و بنی صدر. من لازم می دانم که چند مطلب را در این خصوص مطرح نمایم.
حضرت یعقوب به بچه هایش که در مقابل یوسف ایستادند و بر علیه او برنامه ریزی کردند اظهار کرد مطلب بر شما مشتبه شده است، تخیل و توهم پیدا کرده اید. واقعا هم همین گونه است. گاهی واقعا مطلب بر من مشتبه می گردد و جوری دیگر می گردد. وارونه می گردد و ما را به وادی تخیل می کشاند که موجب خود فریبی و ادعای سنگین می گردد. به طور مثال بنی صدر گمان می کرد اکنون که در انتخابات رئیس جمهوری بالای ده میلیون رای آورده است به سبب مقبولیت و محبوبیت و حقانیتش است. در حالی که مردم وی را نگاه کردند خوب سخن می گوید و با جرات است، دیگرانی هم که حریف او بودند نمی توانستند مثل او خود را نمایش دهند. در حالیکه رای حقیقی مردم به بنی صدر بعنوان رییس جمهوری به این سبب بود که مسیولیت پذیر باشد و خدمت کند. به همین سبب وی را برگزیدند. سال آغازین برتری انقلاب بود و جرات او گل کرد و رای آورد.
آن هنگام که واقعا به وادی انحراف افتاد و با منافقین شریک گردید، نگاه کردیم که امام فرماندهی کل قوا را از او گرفت و مجلس هم وارد گردید و وی را استیضاح کرد و با رای بسیار بالایی عدم کفایت سیاسی وی را اعلام نمود و سر انجام عزل گردید.
بنی صدر اظهار می کرد که من سوادم از امام زیادتر است. محبوبیت من زیادتر است. گاهی آدم مطلب بر خودش مشتبه می گردد. به تعبیر قران حالت خود فریبی پیدا می نماید و چنین مسئله ای پیش می آید.
با این تفاسیر احمدی نژاد را میتوان شبیه فردی مثل بنی صدر دانست؟
در مورد احمدی نژاد مسئله حالت دیگری به خود گرفته است. افرادی که از ابتدا نام احمدی نژاد را دست کم در شهرداری تهران شنیدند، این را می دانند. وقتی آقای ناطق نوری در مورد رئیس جمهوری سال ۸۴ شورای سازگاری تشکیل دادند تا افرادی که داوطلب هستند، برنامه بدهند و سخن های خود را بزنند و این شورا فرد مقبول را از این میان انتخاب کند، خیلی ها با او جلسه گذاشتند. من جمله این اشخاص آقای احمدی نژاد بود. ناطق نوری نقل می کرد و اظهار می کرد: زمانی که سخن های او تمام گردید و برنامه هایش را اعلام نمود به وی اظهار کردم که یا ما این مطالبی که تو می گویی و مدعی هستی را نمی فهمیم یا تو حرفهایت را در جهان دیگری قصد پیاده کردن داری نه در جمع مردمی که در سال ۸۴ زندگی می کنند.
زنده یاد آیت الله هاشمی هم اسمی از احمدی نژاد نمی برد اما در مورد داوطلب شدن خودش در انتخابات رئیس جمهوری اظهار می کرد که من کوتوله ها را می بینم که میدان دار گردیدند. یعنی هر کسی به صورت کلی سخن های گنده ای بزند که وقتی وارد خانه اش می شوی می بینی که در خانه اش هم توان ندارد آن را عملی نمی کند.
در روایات اسلامی است که اگر کسی کاری را بدون آگاهی و درایت انجام دهد فسادش زیادتر از خدمتش است. آقای احمدی نژاد خیلی خود را باور داشت و خود را فردی بالاتر از دیگران می دانست.
شما در دوره ای که او رئیس جمهوری ایران را برعهده داشت، نماینده مجلس شورای اسلامی بودید، در همان زمان بعضی از کارهای اعجاب انگیز وی را نگاه کردید اما دو مرتبه هم کار خاصی انجام نشد
من در مجلس هشتم می نگاه کردم که او اظهار می کرد قانونی را که من قبول نداشته باشم اصلا قانون نیست. پیداست که گنده گویی و بزرگنمایی کار را به یک جایی می رساند.
به طور مثال یادتان است که او وزیر کشاورزی انتخاب نموده بود که این وزیر اظهار می کرد موبایلم شبانه روزی باز است. خب این پیداست یا نمی فهمد که موبایل باز یعنی چه و یا اینکه خود را دارای تعهد نمی داند. خودفریبی، عوامفریبی و کوته اندیشی، آقای احمدی نژاد را به وضعی رسانده که سخن هایی را به زبان می آورد که از منافقین که چه عارض شوم، از ضدا نقلاب چه عارض شوم حتی از سوی امریکا هم مطرح نمی توان.
از نگاه خود شما، چه گردید که احمدی نژاد به اینجا رسید؟
کار به جایی می رسد که می نشیند و برای خود طراحی می کند که رهبری باید رییس قوه قضاییه را کنار بگذارند. رییس قوه مقنننه را کنار بگذارند و انتخابات آزاد برگزار کنند. این حرفها چه معنی دارد. این پیداست که خیال وی را گرفته و می اندیشد کسی است.
من در دوران خانه نشیی او به یاد دارم که در طول این یازده روز یازده نفر به هواخواهی او بلند نشدند. آدم باید لقمه را به اندازه دهانش بردارد. ما که توان نداریم بگوییم که تنها حسادت موجب چنین رفتاری از او شده یا قدرت طلبی موجب این شده یا ناتوانی ایمان و عقیده یا حتی اطرافیان او.
احمدی نژاد یک موقعی اظهار می کرد که من حاضر هستم به امریکا بروم و با اوباما مذاکره کنم. مگه مذاکره با اوباما در خیابان است که راحت بشود آن را برگزار کرد؟ سیاست احتیاج به تدبیر دارد. این کشور رهبری دارد، شورای عالی امنیت ملی دارد. به هر حال گاهی مطلب بر فردی مشتبه می گردد.
امکان دارد من گاهی خیال کنم که خبری است. ولی وقتی وارد گود می شوم، می بینم که ماجرا متفاوت است. احمدی نژاد در همان ۴ سال اول خود را نشان داده بود.
حتی بعضی الان بیان می کنند که او برای دور دوم صلاحیت نداشت اما نهاد نظارتی انتخابات ملزم به تایید او بود. آیا شورای نگهبان در عمل توان ندارد فردی را که دوره اول رییس جمهور بوده در دوره دوم رد صلاحیت کند؟من الان آنچه را که گذشته توان ندارم نقد کنم ولی شما مردم را نگاه کنید. آیا شورای نگهبان در عمل توان ندارد فردی را که دوره اول رییس جمهور بوده در دوره دوم رد صلاحیت کند؟
احمدی نژاد در دور دوم با وجود اینکه میر حسین به عنوان حریف او رای بالایی آورد، با اکثریت مطلق رأیها رییس جمهور گردید. بنظرم گاهی نسبت به گذشته توان داریم آنالیز و کالبد شکافی کنیم اما به درد امروز ما نمی خورد. من ملاک را سخن های همین امروز احمدی نژاد می دانم. ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و گازی دولت احمدی نژاد بود که هیچ رییس جمهوری این میزان درآمد نداشت. واقعا می توانست این درآمد بالا را در رابطه با خدمات زیربنایی و عمرانی بکار ببرد. شما در آن زمان در مجلس بودید. آیا نمی توان شما و همکارانتان در پارلمان را مقصر دانست؟ما از او سؤال کردیم اما در هنگام جواب دادن همه را سر کار گذاشت. بعنوان مطبوعات مشکلات جامعه را نگاه کنید.
۷۰۰ در اهواز یک شاگرد اخراجی قهوه خانه ای را به آتش می کشاند و تعداد بسیاری کشته و مجرح گردند.
به چه سبب اینقدر تحمل نداریم. آیا نمی توان شما و همکارانتان در پارلمان را مقصر دانست؟
یا همین بالا رفتن قیمت ارز در همه جا مطرح است. پول مملکت ما که دلار نیست. ما باید نقدینگی را به سمت اشتغال ببریم. همین عید نوروز صدها هزار نفر به ترکیه رفتند. ترکیه چه دارد؟ واقعا چه جایگاه ها دیدنی دارد که ما در داخل ایران نداریم.
این همه دلار هم خرج آنجا می کنیم. هر استان ما آثار باستانی داریم که در دنیا مثل ندارد.   .  


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95870

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.