تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

عضو مجلس اعیان انگلستان خواستار دو مرتبه فعال شدن سفارت کشورش در سوریه شد

عضو مجلس اعیان انگلستان خواستار دو مرتبه فعال شدن سفارت کشورش در سوریه شدبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، کارولین کاکس، عضو مجلس اعیان انگلستان، روز پنجشنبه دو مرتبه فعال شدن سفارت انگلستان در دمشق پایتخت سوریه، را خواستار گردید. کارولین کاکس در این مورد عنوان کرد: «انگلیس بزودی اطلاعات مستقیمی را از آن چه که در سوریه رخ میدهد دریافت می کند و این اطلاعات از مراجع دیگری مثل ترکیه و غیر از آن نیست».

کاکس اضافه کرد: «سیاست انگلستان از همان شروع مبتنی بر دگرگونی دولت در سوریه از مسیر پشتیبانی مالی از مخالفان معتدل بوده است؛ البته تغییرات جاری در این کشور ثابت نمود چیزی به اسم مخالفان معتدل وجود ندارد و این سیاست انگلستان مصیبت تازهی را مثل آن چه که در عراق و لیبی رخ داد ایجاد خواهد کرد.

وی عنوان کرد پشتیبانی مالی دولت انگلستان از اصطلاحا «مخالفان میانه رو» تنها به معنایی شعله ور کردن جنگ و افزایش درد و رنج مردم سوریه هست و بعضی از گزارش ها تائید می کند دولت انگلستان مالیات دریافتی از مردم را به تهیه بودجه گروههای تروریستی اختصاص داده هست. این نماینده مجلس اعیان انگلستان افزود تحریم ها و کارهای یکجانبه کشور های غربی بر علیه سوریه ، تاثیر منفی بسیاری بر مردم آسان و عادی این کشور داشته است؛ تا جایی که آنان برای دستیابی به امکانات پزشکی و معالجهی، دوا و مواد غذایی مور احتیاج با دشواری های بسیاری دست به گریبان می باشند. این در زمانی هست که بازسازی سوریه در زودترین زمان محتمل مبحثی ضروری هست.

کارولین کاکس از دولت انگلستان درخواست کرد به حق مردم سوریه در تعیین سرنوشت و آینده خود احترام بگذارد. وی نشست هایی را که در آستانه برای حل آشفتگی سوریه برگزار گردید و کنفرانس صحبتی ملی سوری-سوری را که قرار هست در آینده در شهر سوچی روسیه برگزار گردد، برای مساعدت به مردم این کشور و بازسازی آن زیاد ارزشمند شرح کرد.

وی پشتیبانی روسیه از سوریه را در جنگ با گروه تروریستی داعش تمجید کرد و از دولت انگلستان خواست با روسیه در مورد راه های حل آشفتگی سوریه و اتخاذ موضعی مطمئن به سود مردم این کشور صحبت کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80897

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.